Календар подій

22/08

На фестивалі Параджанова пройде спец-програма «Крапка Руху»

Львів

16:00 вул. Повітряна, 20

На фестивалі Параджанова пройде спец-програма «Крапка Руху»

У межах IV Міжнародного Фестивалю Параджанова на Левандівці офіс Львів – Місто літератури ЮНЕСКО презентує вже традиційну спец-програму «Крапка руху», що складатиметься з декількох подій.

22 серпня о 16:00 завітайте на лекцію «Міфологічний час у якому ми живемо» від доцентки Кафедри теорії та історії культури ЛНУ ім. Івана Франка, співорганізаторки PEN конгресу у Львові 2017 року та порадниці офісу Львів – Місто літератури ЮНЕСКО Оксани Дарморіз.

 

Під час розмови обговоримо наступні актуальні питання:

  • що таке міфологічне мислення і чи існує воно сьогодні?
  • чому міфологічність – це не лише про первісні часи, епоху богів та героїв?
  • чи існують міфи в сучасності і чим вони відрізняються від давніх?

 

А також поговоримо про:

  • про час, історію, пам’ять і про те, чому цими темами постійно маніпулюють;
  • про те, який зв’язок між казками, рекламою, політикою та нашим сприйняттям реальності;
  • та інші цікаві речі, що стосуються кожного.

 

23 серпня о 20:00 відбудеться показ кінострічки «Жива ватра» з подальшим її обговоренням. «Жива ватра» — український мистецький документальний фільм режисера Остапа Костюка. Фільм розповідає про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла в контексті сучасного світу.

 

Кінотеатральна версія стрічки вперше вийшла в український кінопрокат 29 вересня 2016 року. У 2017 році стрічка перемогла у 2 номінаціях української національної кінопремії «Золота дзиґа».

 

Це фільм про життя, про традицію, про конфлікт двох світів — сучасного і древнього, про природу гір, про долю людську, про любов, про родину, про місце під сонцем, про вогонь живий і про вівчарство — усе це в голові маленького хлопчика, котрий, може, стане пастухом — Іванка.

 

У День Незалежності, просто перед святковим концертом, о 13:00 завітайте на майстер-клас «Герой твого району» від Yaroslav Svit, творця коміксу «Троє проти зла».

 

«Троє проти зла» – Це історія про двох друзів, котрі змушені попасти у паралельний світ який наповнює магія і чарівні створіння, щоб врятувати свого третього друга. Там на них чекають посередні пригоди. Хочеш навчитись малювати героїв, як в коміксі?? Тоді завітай на майстер-клас від одного з авторів. Буде весело, пізнавально та творчо.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект