Франкфурт

Учасниками українського національного стенду у Франкфурті будуть 16 видавців

09.08.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Взяти участь у цьогорічному Франкфуртському книжковому ярмарку на національному українському стенді зголосилися 16 видавництв. Про це було оголошено під час сьогоднішньої прес-конференції, яка пройшла у Національному музеї Тараса Шевченка.

 

Серед учасників національного стенду: ВСЛ, КСД, «Наш формат», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Навчальна книга – Богдан», Book Chef, «Фонтан казок», «САМІТ-Книга», «КМ-Букс», «Перун», «Брайт Букс», «Либідь», «АРТ НЕЙШН», «Маміно», «Фоліо» та Агенція культурного розвитку.

 

Учасниками культурної програми стануть українські письменниці Катерина Калитко та Вікторія Амеліна, літературний критик Євгеній Стасіневич, український та американський історик Сергій Плохій, політичний та громадський діяч Мустафа Джемілєв та громадський активіст Алім Алієв.

 

 

 

Як повідомила керівниця відділу промоції та організації подій Українського інституту книги Ольга Вишня, на ярмарку буде презентовано експозицію українських видавців, книжки найкращого книжкового дизайну Книжкового Арсеналу та плакати ілюстраторів, які увійшли до каталогу українських книжкових новинок для іноземців, укладеного Інститутом книги.

 

Оскільки для України важливо виокремити питання кримських татар, на ярмарку презентують книжку Севгіль Мусаєвої та Аліма Алієва про Мустафу Джемілєва під назвою «Незламний».

 

Також відбудеться сніданок з іноземними інституціями та сніданок з літературними агентами, яких буде запрошено через партнерів-видавців.

 

 

 

Читайте також: Забужко про Україну у Франкфурті: Говорити про статус Почесного гостя зарано

 

Національний український стенд на ярмарку у Франкфурті цього року займе площу у 140 кв. м. Над концепцією стенду працював медіахудожник Андрій Лінік. Гаслом українського стенду стане фраза Senses of Ukraine / ВідЧУТИ Україну.

 

Як розповіла координаторка міжнародних програм Українського інституту книги Марія Ковальчук, концепція стенду – це 5 відчуттів, за якими ми зможемо побачити, почути Україну.

 

«Основний наш меседж – це не віктимність країни, у якій зараз війна, а акцент на професійних перемовинах. Наш стенд буде інтерактивний – це буде кімната тиші, у якій можна буде почути музику, відпочити від інформаційного нагромадження», – пояснила вона.

 

За словами Лініка, візуально-просторова мова, пропонована для дизайну стенду, відсилає до тривалої художньої традиції конструювання лінгвістично-візуальних образів.

 

«У роботі над створенням візуально-просторової мови для стенду ми звертаємося не лише до експериментів з типографічним текстом, але й до природи і медіа цифрового тексту. Це дозволяє конструювати висловлювання додаючи процесійне генерування і фізичну взаємодію з цифровими формами тексту», – заявив він.

 

 

 

Наразі бюджет національного стенду складає 3 млн 300 тис. грн. Також очікують залучити 12 тис. доларів від українського МЗС та 100 тис. грн внесків видавців.

 

Український національний стенд та програму заходів на Франкфуртському книжковому ярмарку організовує УІК у співпраці з Мінкультом, Міністерством закордонних справ та Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів.

 

Нагадаємо, що 70 Франкфуртський книжковий ярмарок пройде 10-14 жовтня. Почесним гостем цього року виступить Грузія.

 

У межах ярмарку пройде 4 тис. подій, заходи проведуть на 17 сценах. Очікують, що ярмарок відвідає 172 тис. читачів, 10 тис. журналістів та блогерів, 7 тис. 300 учасників. У ярмарку візьме участь 102 країни.

 

Читайте також про представлення України на торішньому ярмарку у Франкфурті.