Книжковий Арсенал

На Книжковому Арсеналі побували майже 57 тисяч відвідувачів

30.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який пройшов з 22 по 26 травня, відвідали майже 57 тисяч людей. Про це повідомляється на сайті Мистецького арсеналу.

 

В установі нагадали, що минулого року на фестивалі було 53 тисячі відвідувачів.

 

Зазначається, що протягом п’яти днів 150 українських видавництв представили понад тисячу новинок, ілюстратори, дизайнери та художники — виставкові проекти. У межах програми відбулася 491 подія, серед яких: зустрічі, дискусії, презентації, перформанси та концерти. Головним фокусом фестивалю стала тема «Сусідство: відкрите питання».

 

На цьогорічний фестиваль приїхали понад 90 іноземних гостей із 30 країн. Вперше на Книжковому Арсеналі країна-гість фестивалю — Канада — представила спеціальну програму.

 

 

Читайте також: Поетичний перформанс: головне, щоб тебе запам’ятали

 

Одними із найбільш відвідуваних подій стали: спеціальний проект «роздІловI. знаки взаємодії», зустріч з Доржем Бату (США) з нагоди виходу книжки «Франческа. Володарка офіцерського жетона», «Листи з неволі» — відомі українці читали листи заручників Кремля, розмова Оксани Забужко та Мартини Бунди «Між визволителями й окупантами», «Експрес-побачення» — наймасовіша в історії автограф-сесія, до якої долучилися 55 українських дитячих письменників і письменниць, презентація нового роману Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря», вистава-променад «Спіймати Кайдаша», твори Франца Ксавера Моцарта у виконанні стипендіатів благодійного фонду Vere Music Fund, зустріч із автором книжки «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міком Вікінґом та мультимедійна інтерактивна вистава «Конструктор» для дітей.

 

 

Під час цьогорічного Книжкового Арсеналу представили 11 виставкових проектів. Центральною виставкою став проект Музейного відділу Мистецького арсеналу «РОЛІТ. СУСІДИ», що розповів історії з життя мешканців будинку «Роліт» («Робітник літератури») на вулиці Богдана Хмельницького в Києві.

 

Одним із найпопулярніших проектів фестивалю став «Ветеранський намет», організований Мистецьким арсеналом у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України. Всі дні фестивалю учасники бойових дій та волонтери презентували власні книжки про теперішню російсько-українську війну.

 

Читайте також: Науку в маси: як вижити українському наукпопу

 

Також вперше на виставці-ярмарку фестивалю були організовані два тематичні стенди: Науково-популярний простір — з книжками науково-популярного спрямування і спільні стенди фотокниг — від Kyiv photo book і UPHA. Також діяв спільний стенд музейних видань — Музейний простір.

 

 

Цього року вчетверте визначили переможців конкурсу на найкращий книжковий дизайн. Гран-прі конкурсу отримало видання «MARIA» by Lesia Maruschak.

 

Вдруге генеральним інформаціний партнером Книжкового Арсеналу стало UA:Суспільне мовлення. Спеціальний проект телеканалу UA: КУЛЬТУРА виходив у прямий ефір усі дні фестивалю: включення, репортажі та інтерв’ю безпосередньо з Книжкового Арсеналу, а також розмови в студії з учасниками подій, письменниками, літературознавцями та іншими гостями.

 

 

35 годин UA: Радіо Культура (третій канал UA: Українське радіо) наживо транслювало події спеціальної кураторської програми Ірини Славінської «Говорить Київ» та лінійні передачі UA: Радіо Культура за участю гостей фестивалю зі Студії прямого ефіру у Мистецькому арсеналі.

 

Організатори фестивалю уже анонсували X Книжковий Арсенал, який відбудеться з 20 по 24 травня 2020 року.

 

Читайте також: Потойбіччя океану: літературний зв’язок між Латинською Америкою та Україною