Велика Ідея

На «Великій ідеї» збирають кошти на проект «Мистецтво мислити. Книжки Бреніфє у всі куточки України»

16.05.2018

Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні розпочався краудфандинговий проект, завдяки якому кожен охочий може подарувати книжки французького філософа Оскара Бреніф’є в будь-який куточок країни. Проект представлений на платформі «Велика Ідея».

 

Організатори проекту — видавничий дім «Маміно» та освітній проект «Майбутні» — пояснюють, що таким чином праці відомого у світі філософа-практика та революціонера в галузі освіти стануть доступними для всіх українських дітей.

 

Доброчинці можуть вносити будь-яку суму і зазначати, куди саме хочуть подарувати книжки: конкретній людині, в певну установу (бібліотеку, школу, дитячий будинок) або просто в обраний регіон. Організатори готові надсилати книжки за будь-якою вказаною адресою.

 

 

«Ми розуміємо, що вплив кожної окремої освітньої організації чи проекту досить обмежений. Проте книжки — це завжди потужний засіб масштабування впливу. І видавництво готове надати частину накладів книжок «Хто я?» та «Що добре, а що погано?» за собівартістю, щоб кожен доброчинець зміг подарувати книжку за мінімальною ціною тому, хто її потребує», — заявили автори проекту.

 

Оскар Бреніф’є — експерт ЮНЕСКО, директор Паризького інституту практичної філософії. Він пропонує батькам не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно — через запитання.

 

 

Сам Оскар про свої книжки каже так: «Роздуми та запитання можуть неабияк допомогти в житті. Кожна людина точно знає, що вона чогось хоче. Але не має чіткого уявлення, ЧОГО САМЕ і ЧОМУ вона хоче. Через це — страждання, розчарування, біль. Адже часто люди намагаються досягти того, чого насправді не прагнуть. Своїми книжками я допомагаю їм прояснити думки і визначитися, чого ж саме вони бажають».

 

На цьогорічному Книжковому Арсеналі філософ презентує перші українські переклади своїх книжок, які розповсюджуються в рамках проекту.

 

Стати доброчинцем може будь-хто. Кожні фондовані 100 грн — це одна подарована книжка. Взяти участь можна за посиланням.

 

Нещодавно ми повідомляли, що видавництво «П’яний корабель» розпочало передпродаж повного зібрання віршів українською мовою чеського поета-бітника Вацлава Граб’є «Блюз для божевільної дівчини».

 

Чільне зображення: YouTube /  Eugène Kipnis

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект