книжкові новинки

Обама, Іздрик, Жадан: які новинки готують видавці у 2020-му

27.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Бестселери The New York Times та екранізації Netflix, збірка репортажів із окупованого Криму та мемуари Маннергейма, новий роман Софії Андрухович та свіжа поезія Сергія Жадана, книжки на основі Minecrift та гід для дітей із безпеки в інтернеті. Читомо з’ясувало, чого чекати від українських видавців у 2020 році. Тут і художня література, і нон-фікшн, і дитячі книжки. Як і минулого року, переважають перекладні тексти. Але є й цікаві вітчизняні новинки.

 

Наш формат

  • Семюел Гантінґтон. Політичний порядок у мінливих суспільствах (перекл.: Тарас Цимбал)

 

Книжка Семюела Гантінґтона стала однією з найвпливовіших праць політологічної та соціологічної науки. Це глобальна спроба пояснити суть світових змін і політичного розвитку другої половини XX століття. У цій праці американський політолог аналізує, яким є взаємозв’язок між політичним та економічним розвитком, яку роль відіграють суспільні зв’язки й залученість громадян у політику, як відбувається перехід від країн третього світу до розвинених і який вплив мають політичні інституції та форми правління на процеси становлення держав.

 

  • Марк Лівін. Сторітелінг для очей, вух і серця

 

Усе на світі можна розповісти через історію. Хай би про що ви писали, інформація стане яскравішою й цікавішою, якщо загорнути її в цей формат. Саме історії, а не сухі факти допомагають емоційно залучити й переконати вашу аудиторію.

 

Базова формула хорошої історії досить проста: теза плюс картинка, що живе в нашій голові. І кожен з нас може навчитися сторітелінгу незалежно від мети: стати автором роману чи оповідання, створити влучний текст про товар чи послугу або просто зробити цікавий допис у фейсбуці.

 

У цій книжці письменник і сторітелер Марк Лівін пояснює, як навчитися чути й бачити історії, поглибити власне розуміння тексту і захопливо писати. Крім того, автор наводить розмови з відомими українськими письменниками, рекламістами, журналістами, які розповідають про свої підходи до сторітелінгу й написання текстів.

 

  • Майкл Портер. Конкурентна стратегія. Техніки аналізу галузей і конкурентів (перекл.: Наталія Кошманенко)

 

У сучасному бізнесі конкуренція стає дедалі інтенсивнішою та охоплює щораз більше країн. Майкл Портер, гуру бізнес-стратегії, запевняє, що успішні компанії ніколи не припиняють вивчати суперників і зміцнювати конкурентні переваги. Чому затратніша стратегія General Motors перемогла багаторічну впевнену тактику Ford? Як компанія Xerox запатентувала свою технологію й надовго стала лідером у галузі?

 

У цій книжці визнаний бізнес-експерт пояснює, як аналізувати конкурентів, навчитися стратегічно планувати та позиціювати компанію. Автор розповідає про базові стратегії, а також на прикладах показує, які інструменти використовують світові компанії, щоб підвищити конкурентоспроможність.

 

  • Норман Дойдж. Самовідновлення мозку (перекл.: Анна Марховська)

 

Ми живемо в переломний для медицини момент. З’являються відкриття про те, що мозок може зцілюватися, а отже, є шанс подолати невиліковні захворювання. Клітини мозку здатні обмінюватися електричними імпульсами, а також утворювати нові зв’язки, що є основним шляхом до одужання. Тож як за допомогою світла, вібрацій і звуків знизити ризик деменцій, полегшити хронічний біль, пом’якшити симптоми аутизму й ДЦП? І як тіло допомагає мозку відновлюватися?

 

У цій книжці доктор медицини Норман Дойдж вказує на численні клінічні дослідження нейропластиків, які доводять, що мозок може зцілюватися й повертати втрачені функції. Автор розкриває історії людей, які докорінно змінили стан свого здоров’я і навіть віднайшли здібності, про існування яких не здогадувалися.

 

  • Маннергейм. Мемуари. Том I (перекл.: Юрій Зуб)

 

Відомий державний діяч Фінляндії, барон Карл Густав Еміль Маннергейм, був справжнім анахронізмом XX століття. У час панування політичних ідеалів демократії, комунізму та фашизму, Маннергейм утомився від суперечок перших, ненавидів пролетарський характер другого і мав непрості стосунки з третім. Незважаючи на особисті погляди на світовий порядок, Маннергейм завжди зберігав реалістичне уявлення про те, що було найкращим для Фінляндії.

 

Він був незвичайним патріотом — вчив фінську мову до п’ятдесяти років, почувався вдома серед європейських аристократів більше, аніж серед своїх земляків, проте керував Фінляндією в її найтемніші часи, об’єднав свою країну, успішно керував нею в трьох війнах з великими державами та одній громадянській війні, і був людиною, яка найбільше сприяла суверенітету Фінляндії, що зберігся до сьогодні.

 

  • Андрій Варламов, Лев Асламазов. Несамовита фізика. Піца, скрипка, вино і надпровідність

 

Усі ми в школі вивчали фізику, але чи знайшли пояснення всім тим дивовижам, що нас оточують? Автори цієї книжки, досвідчені науковці Лев Асламазов й Андрій Варламов, виходять за межі традиційного шкільного предмета й із захопленням розповідають про неймовірні явища, з якими ми стикаємося в житті.

 

З книжки ви дізнаєтеся про фізику приготування макаронів і кави, як працює телебачення, чому небо має блакитний колір та багато інших цікавих фактів. Автори роздумують над красою цієї науки й на прикладах показують, чому річки розмивають береги, як зіграти на келихах, чому вам закладає вуха і як усе це пояснити за допомогою звичайних фізичних формул та законів.

 

  • Ґей Браун. Жити із «зеленим серцем» (перекл.: Наталія Яцюк)

 

Нам доводиться жити в небезпечному світі. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту обрати з-поміж тисячі пропозицій? Яке мило точно безпечне? Та чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, аніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров’я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Гей Браун.

 

У книжці авторка якраз розповідає, як наші звички і спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, які відповідають вашому бюджету і способу життя.

 

Прочитавши книжку ви, можливо, і не встановите систему фільтрації повітря, проте посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.

 

Yakaboo Publishing

  • Боб Вудворд. Страх: Трамп у Білому домі (перекл.: Ольга Розумна, Зорина Тіммерман)

 

«Страх» – найбільш інтимний портрет 45-го президента США Дональда Трампа у перші роки на посаді глави держави, а також скандальні історії про внутрішню та зовнішню політику Америки, записані в кулуарах Білого дому зі слів інсайдерів.

Боб Вудворд – американський журналіст, почесний редактор газети The Washington Post. Один із найвідоміших у США журналістів-розслідувачів. Двічі лауреат Пулітцерівської премії, одна з них за «Вотерґейтський скандал».

 

  • Майкл Макфол. Від Холодної війни до гарячого миру (перекл.: Олексій Чупа, Галина Василенко)

 

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол аналізує американсько-російські відносини протягом останніх 40 років.

 

  • Барак Обама. Мрії мого батька (перекл.: Наталія Валевська)

 

Це мемуари колишнього президента США про його становлення як особистості, а також роздуми над питаннями ідентичності, приналежності до класу, раси. Бестселер New York Times.

 

  • Харукі Муракамі. Про що я говорю, коли говорю про біг (перекл.: Олександр Михельсон)

 

Це біографічна історія Муракамі, яку важко назвати лише книгою про біг. Він розповідає про те, як узагалі почав бігати, як почав писати, як утримував джаз-бар, а потім писав. Як готувався до марафону, а потім і ультрамарафону. Як подорожував різними країнами і континентами. Як став письменником – і як став бігуном.

 

  • Брюс Дейзлі. Задоволення від роботи: 30 способів поліпшити робочу культуру та знову полюбити свою роботу

 

Це приємна до читання, мудра та весела книжка, у якій чимало цінних і практичних порад щодо того, як зробити роботу приємною частиною свого життя.

 

Видавництво Старого Лева

  • Софія Андрухович. Амадока

 

Понівечений до непізнаваності в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагменту свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію.

 

Амадока – найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури – і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи Сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутись свідомості іншої людини?

 

  • Кармен Марія-Мачадо. Її тіло та інші сторони (перекл.: Марта Госовська)

 

Збірка короткої прози «Її тіло та інші сторони» – провокативний дебют американської письменниці Кармен Марії Мачадо, яка блискуче руйнує межі між магічним реалізмом та фантастикою, гумористичною прозою і горором. Кармен Марія Мачадо – майстриня несподіваних метафор, надзвичайно точно і влучно обирає слова та ракурси оповіді, емоційно та гранично відверто розповідає історії жіночого досвіду, звертаючи увагу на об’єктивацію, тиранію канонів краси, стереотипи, мізогінію та фізичне і психологічне насильство, сексуальність.

 

Усе в цій прозі так чи інакше обертається довкола жіночого тіла. Гарна дружина, яка дозволяє своєму чоловікові все, окрім доторків до таємничої зеленої стрічки навколо її шиї. Дівчина, що інвентаризує свої сексуальні стосунки на тлі епідемії смертельного вірусу. Продавчиня в магазині одягу дізнається жаскі історії суконь, які вона продає. Мама дорослої доньки, яка наважується на операцію щодо зменшення шлунку і роздумує про своє тіло і не тільки. Письменниця-дебютантка їде у творчу резиденцію, де повертається до історій свого дитинства. І ще багато-багато жіночих образів – таких особливих, не прикрашених, справжніх, а водночас – іноді химерних і дивних.

 

Проза Кармен Марії Мачадо тілесна, ба навіть фізіологічна, чудернацька та сексуальна, іронічна та жаска. Гострі та вишукані оповідання – не схожі на жодні інші,  відкривають особливі потаємні сторони жіночності та жіночої зрілості.

 

  • Джонатан Літтель. Благоволительки (перекл.: Леонід Кононович)

 

Джонатан Літтель народився в 1967 році у Нью-Йорку, проте ріс і навчався переважно у Франції. Перед тим, як зазнати письменницької слави, Літтель працював у міжнародній гуманітарній організації Action Against Hunger в Боснії та Герцеговині, Чечні, ДР Конго, Сьєрра-Леоне та Афганістані. Роман «Благоволительки» був опублікований у Франції під назвою «Les Bienveillantes», став європейським бестселером, отримав Гонкурівську премію та Велику премію Французької Академії. 

 

Головний герой книги – пан Максиміліан Ауе – сімейний чоловік і власник фабрики у післявоєнній Франції. Він – інтелектуал, поціновувач філософії, літератури та класичної музики. А ще він колишній офіцер розвідки СС й холоднокровний вбивця, учасник нацистських звірств на Східному фронті. 

 

Видання The Times назвало «Благоволительок» «визначною літературною подією, до якої читачі й дослідники звертатимуться впродовж десятиліть», роман увійшов в п’ятірку найкращих художніх творів про Другу світову війну.

 

  • Дорж Бату. Моцарт 2.0

 

6 грудня, 1791 року, після шостої години вечора, труна з тілом найвеличнішого музичного генія світу, Йоганна Хризостома Вольфганга Амадеуса Теофіла Моцарта, з Хрестової капели Собору Святого Стефана відправилась у останню путь до кладовища Святого Марка. Але тіло до могили так і не довезли. 6 грудня, біля сьомої вечора, Вольфганг Моцарт прийшов до тями лежачи на сирій землі у якомусь парку. На календарі був 2018 рік, а на дворі – не Відень. Це був Нью-Йорк.


Що спільного у юної українки Станіслави, котра працює офіціанткою у ресторані на Мангеттені і найвидатнішого композитора усіх часів, котрий грав перед монархами і був шанований простим народом? У Нью-Йорку вони обоє нелегали. Як складуться їхні долі і кого вони зустрінуть на своєму шляху? Чи визнає світ талант Моцарта вдруге, і що важливіше – гроші та слава, чи проста дружба?


У цієї історії є своя особливість – у ній, як і у дилогії про геніальну Франческу, переплітаються долі абсолютно реальних персонажів у цілком реальних умовах. Імена деяких героїв справжні, імена деяких змінено, тому збіг реальності і вигадки запланований, але ми зробимо вигляд, що це цілком випадково.

 

  • Наталка Гуменюк. Загублений острів. Книга репортажів з Криму

 

«Загублений острів» – збірка репортажів, яку відома журналістка Наталя Гуменюк написала після поїздок у Крим упродовж 2014-2019 рр. Тут не йдеться про хронологію історико-політичних подій чи про порушення норм і законів. Натомість у книжці – справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо саме відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось – просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними поглядами й національною самоідентифікацією відверто розповідають свої історії. І цю відвертість відчуваєш кожним нервом, вона приголомшує: одні діляться своїм тихим глухим болем, інші – просто втомилися мовчати й боятися. 

 

Ця книжка є справжнім голосом Криму, а радше його багатоголоссям, бо Наталя Гуменюк спілкується з людьми різних соціальних прошарків та етнічних груп, і завдяки незаангажованому репортажу окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

 

Vivat

  • Кр’ядо Перез. Невидимі жінки: викриття моделей поведінки у світі, створеному для чоловіків

 

«Невидимі жінки: викриття моделей поведінки у світі, створеному для чоловіків» – це фундаментальна бізнес-книжка, що розкриває, як дизайнери і розробники програмного забезпечення невпинно виключають або применшують роль жінок у даних, якими користуються. Упередженість і дискримінація вбудовані в наші системи. Жінки витрачають величезні кошти через цю упередженість. Кр’ядо Перез, відома фемінистка, досліджує шокуючу корінну причину гендерної нерівності та проводить дослідження, вивчаючи середовище жінок вдома, на роботі, у лікарнях тощо. Побудована на сотнях досліджень в США, Великобританії і по всьому світу, ґрунтовна праця Кр’ядо Перез це приголомшлива, незабутня розповідь, яка змінить ваш погляд на світ.

 

  • Ерін Морґенштерн. Море без зірок

 

Від авторки бестселера New York Times «Нічний цирк».  Це вічна історія кохання, що розгортається в таємному підземному світі – місці піратів, художників, коханців, брехунів і кораблів, які пливуть по беззоряному морю.

 

Одного дня Захарі Езра Роулинс – аспірант з Вермонта, знаходить загадкову книгу в стопках університетської бібліотеки. Перегортаючи сторінки, у захваті від розповідей про закоханих в’язнів і загублені міста, він натрапляє на дещо неможливе: історію зі свого дитинства, попри те, що ця книжка старша за нього. Спантеличений Захарі намагається знайти відповіді, чому його життя записано в книжці, і зрештою натрапляє на низку підказок – бджолу, ключ і меч.

 

Завдяки їм, Захарі знайомиться з двома людьми, які змінюють його життя: загадковою жінкою з рожевим волоссям Мірабель та прекрасним диваком Доріаном. Вони ведуть хлопця на маскарадну вечірку в Нью-Йорку, до таємного клубу, і через двері до старовинної бібліотеки, захованої далеко під поверхнею землі. Ідучи крізь звивисті тунелі, заповнені книжками, і розкішні бальні зали, Захарі врешті решт потрапляє в загадковий світ загублених міст і морів. Мандруючи разом з Мірабель і Доріаном, він дедалі більше заглиблюється в цей світ та знаходить свою мету – і в таємничій книжці, і у власному житті.

 

  • Лі Бардуґо. Дев’ятий будинок

 

Захоплююча новинка від Лі Бардуґо – це розповідь про силу, привілеї, темну магію і карколомні вбивства серед еліти Ліги плюща.


Галексі «Алекс» Стерн – студентка-першокурсниця, яка не відповідає репутації Єльського університету. Алекс виросла у несприятливих районах Лос-Анджелеса, вихована мамою-хіпі, зарано кинула школу і, що набагато гірше, потрапила до світу торгівців наркотиками. Більшість може сказати, що її життя змарновано. Аж доки у неї не з’являється другий шанс: вступити в один з найпрестижніших університетів світу. Алекс не розуміє, чому обрали саме її, тому у пошуках відповідей приїздить до Нью-Ґейвену.

 

Зрештою, таємні покровителі доручають їй завдання: стежити за діяльністю окультних товариств Єльського унівеситету. Подейкують, що серед діячів найвпливовіші і найбагатші: від високопоставлених політиків до найбільших гравців Уолл-стріт. Гра багатіїв більш зловісна і жорстока, ніж будь-хто може уявити. Вони втручаються в заборонену магію. Вони повертають з потойбіччя мертвих. І інколи вони полюють на живих.

 

  • Голлі Блек. Лихий король

 

Сенсаційне продовження «Жорстокого принца», захопливої трилогії про Народ Повітря – друга частина «Лихий король». Бурхливе поєднання темного фентезі та підліткової драми.


Після оголошення шокуючої правди, що Дуб є спадкоємцем народу Фейрі, Джуд повинна охороняти свого молодшого брата. Заради цього вона завжди поряд із злим королем Карданом, одночасно шпигує за ним, оберігає та користується його владою у тіні. Це триватиме доки Дуб не буде готовий зійти на трон. Однак Кардан робить усе можливе, щоб принизити Джуд ще більше, попри те, що захоплення нею – незмінне. Тим часом Джуд дізнається, що хтось із близьких – зрадник, і становить загрозу її життю й усіх, кого вона любить. Понад усе вона має викрити його і зберегти контроль у світі Фейрі.

 

  • Томас Гарріс. Карі Мора

 

Чужі гроші завжди приваблюють покидьків. Жага наживи править для них за компас. Убивця та продавець «живого товару» Ганс-Петер Шнайдер дізнається про золото в будинку наркобарона Пабло Ескобара, яке після смерті господаря лишилося нічийним. Злочинець має ідеальний план викрадення. Єдина перепона — Карі Мора, наглядачка будинку, колишня біженка, душа якої пошматована болісними спогадами. Шнайдер одержимий ідеєю заволодіти золотом, тож йому треба вбити цю жінку. 

 

Але Карі не така проста, як здається. Її не лякає смертельний двобій зі звіром, бо вона пройшла крізь пекло. Шнайдер гадає, що він єдиний кат у цій моторошній історії, проте завжди є хтось сильніший…

 

Фоліо

 

  • Томас Еріксон. В оточенні поганих босів

 

У своїй праці Surrounded by Bad Bosses Томас Еріксон порушує новий аспект людської взаємодії – між керівниками і підлеглими. На його думку, світ сповнений поганих лідерів. Поганий керівник значно частіше стає причиною звільнення, ніж саме місце роботи.

 

У своїй книжці Еріксон розглядає різні типи поганих босів відповідно до системи DISC (Dominance-Influence-Steadiness-Conscientiousness) – ця модель є однією з найпопулярніших для визначення поведінкових розбіжностей у людській комунікації. А також дає поради, як цим поганим босам протидіяти. Видання допомагає краще сприймати керівників з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись, допомагає самим лідерам подивитися на себе з боку – зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, переглянути свою комунікацію з підлеглими.

 

  • Світлана Алексієвич. Цикл Голоси Утопії (5 томів)

 

У Видавництві Фоліо планується друком п’ятитомник знаменитого художньо-документального циклу «Голоси Утопії» Світлани Алексієвич, лауреата Нобелівської премії з літератури 2015 року «за багатоголосну творчість – пам’ятник стражданню і мужності в наш час».

 

Цикл «Голоси Утопії» присвячений «історії російсько-радянської душі» — кільком поколінням людей, які виросли на радянському і пострадянському просторі, жителів Утопії, «соціалістичного материка».

 

Кожен зі знаменитих художньо-публіцистичних творів вона створювала протягом п’яти-семи років. Всі її твори зазнавали цензури, а один з них навіть став причиною судового розгляду. Сьогодні книги Світлани Алексієвич видаються в первісному вигляді, після відновлення багатьох пропусків.

 

  • Харріс Роберт. Імперій, Люструм, Диктатор (трилогія)

 

Роберт Харріс народився 7 березня 1957 року в англійському місті Ноттінгемі (Велика Британія), закінчив Селвін-коледж в Оксфорді, потім Кембриджський університет, отримав ступінь бакалавра мистецтв. Працював журналістом, політичним оглядачем, редактором, вів свою колонку в газетах. Як письменник починав з науково-публіцистичних книг, а вже потім перейшов до художніх творів. Є автором багатьох романів-бестселерів, деякі з них екранізовані.

 

Про Рим Харріс писав 12 років, ретельно вивчаючи величезну давньоримську спадщину. «Імперій» (2006) – це перший роман трилогії про життя державного діяча Стародавнього Риму Цицерона,  другий – «Люструм» (2009) і третій «Диктатор» (2015). 

 

Рим — це ціла епоха, і не тільки історична — це епоха світовідчуття, переживань та ідеалів. Сюжет трилогії занурює читача в гарячковий для Римської республіки час, час великих людей і грандіозних звершень. Життя Цицерона – це історія розсудливої людини, яка прагнула високих ідеалів. Звичайно, не обійшлося в цій історії і без жертв – людських, душевних, політичних… Багато небезпек і несподіваних поворотів долі чекають на політика, що насмілився домагатися консулату. Чи виправдано було все це? Цицерон сказав би не замислюючись: так!

 

Трилогію цю об’єднує щира й водночас стримана манера оповіді від імені вільноотпущенника Тірона, якому судилося спостерігати за останніми роками життя свого господаря і друга Цицерона.

 

  • Андрій Курков, Юрій Винничук. Іній в очах її

 

Роман Андрія Куркова і Юрія Винничука – явище не буденне. Сюжет роману рухається в кількох часових планах. Це і хрестові походи,  і Львів та Краків 1940-1941 років, і Київ у наш час. Героями є галицький лицар Ольгерд, таємнича дівчина, наділена надприродними здібностями, яка стає об’єктом полювання для сильних світу цього, чорний археолог, професор, який розшифровує старовинні манускрипти і більшовицька та нацистська розвідки.

 

Роман вийде до Форуму видавців весною 2020 року.

 

  • Остер Пол. 4321

 

Книга «4321» американського письменника Остера Пола відразу ж потрапила у шорт-лист Букерівської премії 2017 року, а західні критики називають її головною роботою автора.

 

Арчі Фергюсон, герой «4321» Остера Пола, буде народжений одного разу та проживе одразу чотири життя — паралельних та незалежних одна від одної. Кожен Арчі проживе життя по-своєму. Через призму життя головного героя показані такі події, як війна у В’єтнамі, боротьба за громадянські права, вибори, вбивство Кеннеді та «втеча білих» з Ньюарку.  Дружба, кохання, здібності та погляди — у всьому буде контраст, але кожна з історій знайде відгук у серці читача. 

 

  • Lu Martin Pol Ballus. Рер’s city

 

За три сезони в Англії Пеп Гвардіола створив дещо, чого Прем’єр-ліга ніколи не бачила раніше: команду, що домінує в іграх, забиваючи голи й збираючи трофеї з рекордною швидкістю.

 

Протягом усієї цієї подорожі іспанські журналісти Лу Мартін і Пол Баллус були пов’язані з клубом, повідомляючи зсередини про те, як була створена феноменальна команда: від вербування самого Гвардіоли до суперзіркових гравців, які встановили новий стандарт у британському футболі. Жоден інший спортивний оглядач не мав такого доступу до Гвардіоли і його команди протягом трьох сезонів в Манчестері. Результатом є ексклюзивні, всебічні інтерв’ю і профілі всіх ключових фігур, а також внутрішні історії про рішення, які сформували команду.

 

#книголав

 

  • Бізнес для початківців

 

Книжка «Бізнес для початківців» у зрозумілій формі розкаже юним читачам про підприємництво та ведення бізнесу.

 

Пориньте у світ бізнесу завдяки цьому жвавому впровадженню, будь то підприємцем чи розумнішим споживачем. З яскравими, інфографічними малюнками у книжці описують, як розпочати власний бізнес, керувати своїми грошима та перемогти конкуренцію, пояснюють глобальні ланцюги поставок та процентні ставки.

 

  • Staying safe online (оригінальна назва)

 

Гід для дітей з безпеки в Інтернеті. Інтернет рясніє дивовижними можливостями, але, як і в реальному світі, існує також багато потенційних небезпек і труднощів. Потрібно знати, за чим слідкувати і як захистити себе. Незалежно від того, чи турбуєтесь ви про те, що можете поширювати в соціальних мережах або натрапляти на небезпечних людей, у цьому посібнику знайдете поради та інструменти, щоб взяти під контроль і бути в безпеці в мережі.

 

  • The Good Guys: 50 Heroes Who Changed the World with Kindness (оригінальна назва)

 

Ілюстрована книжка про хлопців, що змінили світ. Видання знайомить із 50 героями, які показали, що для зміни світу не потрібен меч чи фізична сила. Читачі знайдуть історії про неординарних чоловіків, серед яких Мухаммед Алі, професор Грін, Патрік Стюарт та Ліонель Мессі, а також менш відомих героїв, таких як Джеймс Харрісон, який провів п’ятдесят років, даруючи свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят чи Меттью Каплан, який створив програму проти знущань для шкіл.

 

  • Наомі Альдерман. Power (оригінальна назва)

 

За сюжетом один з головних феміністських романів-антиутопій вийде українською навесні 2020 року. Його написала британська авторка Наомі Альдерман – розробниця комп’ютерних ігор і колумністка The Guardian. Її книжка — це історія про альтернативний світ, в якому жінки сильніші за чоловіків, тому що навчилися перетворювати енергію тіла в електричний струм і використовують його як зброю. У 2017 році Альдерман отримала за свій роман Power Women’s Prize for Fiction, премію за кращий роман англійською мовою, написаний жінкою.

 

Сюжет розгортається за законами трилера: з декількома головними героями, з погонями і перестрілками, з битвами струмом, війнами, релігійними фанатиками і навіть з політичними переворотами. Але головне – своїм романом Альдерман доводить, що тексти на актуальну тему – в цьому випадку про фемінізм і гендерне питання – можуть бути цікавими, і що сюжет в них може бути абсолютно самостійною рушійною силою.

 

Режисер серіалу «Розповідь служніці» Рід Морано екранізує для Amazon бестселер Наомі Альдерман «Влада». Відомо, що авторка роману також візме участь у виробництві серіалу, вона буде писати сценарій і продюсувати проєкт.

 

  • Джоко Віллінк і Лейф Бебін. Абсолютна відповідальність. Як «морські котики» стають лідерами і перемагають

 

Книжка-бестселер про головні принципи лідерства від двох колишніх військових і членів тактичного підрозділу ВМС США SEAL («морські котики»).

 

Автори книжки Джоко Віллінк і Лейф Бабін — професійні військові у відставці. Свій бойовий досвід чоловіки втілили в принципи лідерства. Автори відкрили власний консультаційний центр і проводять тренінги з керівниками.

 

«Абсолютна відповідальність» в простій і доступній формі, з наочними прикладами описує ці принципи і дає рекомендації, як втілювати їх у повсякденному житті.

 

Автори книжки відомі в США як ексофіцери спецпідрозділу Військово-морських сил США (Navy SEAL) з безліччю нагород. Вони успішно застосовують свій досвід ВМС в спецопераціях в Іраку, на практиці у повсякденному житті та в будь-якому колективі. Чоловіки заснували свою компанію Echelon Front, де виступають коучами і інструкторами з лідерства. Видання стало бестселером за версією The New York Times.

 

Джоко Віллінк і Лейф Бабін переконані, що бойові дії насправді зображають звичайне життя, тільки все відбувається інтенсивніше. Рішення в бою мають негайні наслідки, і абсолютно все ставиться на карту. Правильне рішення, навіть коли все здається втраченим, може привести до перемоги. А неправильне рішення, навіть коли перемога здається майже стовідсотковою, може привести до смертельного, катастрофічного результату.

 

Автори руйнують міф про те, що керувати військовими легко через їхнє сліпе слідування наказам. Навпаки, військовий персонал США —  це розумні, творчі, вільні люди. Вони повинні ризикувати життям, щоб виконати місію. З цієї причини військові повинні вірити в те, за що вони борються. Вони повинні вірити в план, який їх просять виконати, і, найголовніше — довіряти своєму лідеру. Військове лідерство вимагає формування різноманітних команд для виконання надзвичайно складних місій і досягнення стратегічних цілей. Це безпосередньо корелюється з діяльністю будь-якої компанії або організації. Ті ж принципи, що роблять бойових лідерів ефективними на полі бою, можуть бути легко застосовані до ділового світу.

 

Читайте також: Історії людей, країн і технологій – про що був знаковий нон-фікшн-2019

 

Нора-Друк

  • Джаббур ад-Дувейгі. Надруковано в Бейруті (перекл.: Оксана Прохорович)

 

Фарід, молодий ліванський письменник, хоче опублікувати свою першу книжку, але у видавництвах отримує відмову за відмовою . Тоді він влаштовується коректором в одну з найстаріших друкарень Бейруту, таємно сподіваючись, що йому таки вдасться колись надрукувати свій твір. Він завжди тримає зошит на своєму столі, і одного дня рукопис зникає, а невдовзі з’являється у вигляді прекрасно надрукованої книжки. Та радіти зарано, бо автор здогадується, що його книжка надрукована на банкнотному папері, а зробила це дружина боса, в яку він таємно закоханий.  Заплутавшись у поліцейському розслідуванні та незаконному флірті, Фарід виявляє, що друкарня, в якій він працює,  – зовсім не те, чим здається.

 

У романі Джаббура ад-Дувейгі вміло поєднується захопливий сюжет з історичним тлом і вишуканою іронією, з якою він описує сучасне ліванське суспільство.

 

  • Річард. Мансон. Тесла: винахідник сучасності (серія: Біографії, перекл.: Роман Клочко)

 

Нікола Тесла, вчений і винахідник сербського походження, винайшов радіо, індукційний двигун, неонову лампу та багато іншого.

 

Справжнім проривом в науці був винахід змінного струму, що стало основою електричної мережі та міжміської електричної передачі. Це
спричинило протистояння винахідника з електричною імперією Томаса Едісона. Почалися гіркі патентні битви. Оскільки технологія Тесли
була більш прогресивною, зрештою він переміг. На жаль, він не мав підприємницьких здібностей і не зміг скористатися своїм успіхом.

 

Його найдосконаліші ідеї не визнавались десятиліттями: сорок років у випадку з радіопатентом, ще довше щодо ідеї технології лазерного
променя.

 

Особисте життя Тесли було надзвичайно химерним. Вражаюче красивий і бездоганно одягнений, він був гермофобним і ніколи не по-
тискав руки. Йому потрібно було дев’ять серветок, коли він сідав обідати. У пізніші роки він їв тільки білу їжу і спілкувався з голубами в
Брайант-парку.

 

Ця детальна, авторитетна та дуже читабельна біографія описує всі етапи дивовижного життя вченого.

 

  • Джейн Коррі. Сестри по крові (серія: Психологічний трилер, перекл.: Аліна Акуленко)

 

Три дівчини-школярки. Один нещасний випадок. І ціле життя безперервної брехні. Від автора «Дружина мого чоловіка».

 

  • Кріс Тведт. За браком доказів (серія: Морок, перекл.: Наталія Іваничук)

 

На хуторі Саннторв вбито цілу родину. Усі знають, хто вбивця, адже Маґнус Саннторв у той день втік з психіатричної
лікарні і знайдений на місці злочину.

 

Не має сумнівів і адвокат Мікаель Бренне, призначений захисником підозрюваного. Хоча справа і трагічна, вона не має
юридичних проблем, є лише кілька дрібниць, які потрібно вирішити до того, як суд закінчиться, вважає Мікаель. Але що більше він запитує, то менше відповідей отримує. І коли відповіді нарешті починають надходити, те, що видавалося простою справою, перетворюється на суцільний жах.

 

Фабула

  • Ґупта Санджай. Важкий понеділок

 

«Важкий понеділок» — безсумнівно найкращий роман відомого американського нейрохірурга та журналіста, постійного медичного оглядача CNN Санджая Ґупти. Книжка стала супербестселером й отримала широке визнання у багатьох країнах. П’ятеро хірургів, кожен — яскрава, своєрідна та сильна особистість, ведуть повсякденну боротьбу зі смертю в одній із найбільших лікарень США. А о шостій ранку в понеділок настає «час Х» — це час загальнолікарняної конференції, на якій аналізуються неминучі помилки і промахи лікарів, бо вони, як кожен із нас,— просто люди з усіма їх слабкостями, амбіціями, заплутаними почуттями і проблемами.

 

За романом «Важкий понеділок» у 2013 році в США був знятий однойменний драматичний серіал, продюсером і сценаристом якого виступив лауреат одинадцяти премій «Еммі» Девід Е. Келлі, творець серіалів «Надія Чикаго», «Юристи Бостона» та «Еллі Макбіл».

 

  • Майкл Шебон. Місячне сяйво

 

2020 року вийде книжка лауреата Пулітцерівської премії, одного з найбільш премійованих авторів Америки — Майкла Шебона. Роман про правду та брехню, сімейні легенди та екзистенційні пригоди, про сили, які працюють на те, щоб знищити нас, та протидію їм. Ця книжка заснована на спогадах авторових