книжкові новинки

Обама, Іздрик, Жадан: які новинки готують видавці у 2020-му

27.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Бестселери The New York Times та екранізації Netflix, збірка репортажів із окупованого Криму та мемуари Маннергейма, новий роман Софії Андрухович та свіжа поезія Сергія Жадана, книжки на основі Minecrift та гід для дітей із безпеки в інтернеті. Читомо з’ясувало, чого чекати від українських видавців у 2020 році. Тут і художня література, і нон-фікшн, і дитячі книжки. Як і минулого року, переважають перекладні тексти. Але є й цікаві вітчизняні новинки.

 

Наш формат

 • Семюел Гантінґтон. Політичний порядок у мінливих суспільствах (перекл.: Тарас Цимбал)

 

Книжка Семюела Гантінґтона стала однією з найвпливовіших праць політологічної та соціологічної науки. Це глобальна спроба пояснити суть світових змін і політичного розвитку другої половини XX століття. У цій праці американський політолог аналізує, яким є взаємозв’язок між політичним та економічним розвитком, яку роль відіграють суспільні зв’язки й залученість громадян у політику, як відбувається перехід від країн третього світу до розвинених і який вплив мають політичні інституції та форми правління на процеси становлення держав.

 

 • Марк Лівін. Сторітелінг для очей, вух і серця

 

Усе на світі можна розповісти через історію. Хай би про що ви писали, інформація стане яскравішою й цікавішою, якщо загорнути її в цей формат. Саме історії, а не сухі факти допомагають емоційно залучити й переконати вашу аудиторію.

 

Базова формула хорошої історії досить проста: теза плюс картинка, що живе в нашій голові. І кожен з нас може навчитися сторітелінгу незалежно від мети: стати автором роману чи оповідання, створити влучний текст про товар чи послугу або просто зробити цікавий допис у фейсбуці.

 

У цій книжці письменник і сторітелер Марк Лівін пояснює, як навчитися чути й бачити історії, поглибити власне розуміння тексту і захопливо писати. Крім того, автор наводить розмови з відомими українськими письменниками, рекламістами, журналістами, які розповідають про свої підходи до сторітелінгу й написання текстів.

 

 • Майкл Портер. Конкурентна стратегія. Техніки аналізу галузей і конкурентів (перекл.: Наталія Кошманенко)

 

У сучасному бізнесі конкуренція стає дедалі інтенсивнішою та охоплює щораз більше країн. Майкл Портер, гуру бізнес-стратегії, запевняє, що успішні компанії ніколи не припиняють вивчати суперників і зміцнювати конкурентні переваги. Чому затратніша стратегія General Motors перемогла багаторічну впевнену тактику Ford? Як компанія Xerox запатентувала свою технологію й надовго стала лідером у галузі?

 

У цій книжці визнаний бізнес-експерт пояснює, як аналізувати конкурентів, навчитися стратегічно планувати та позиціювати компанію. Автор розповідає про базові стратегії, а також на прикладах показує, які інструменти використовують світові компанії, щоб підвищити конкурентоспроможність.

 

 • Норман Дойдж. Самовідновлення мозку (перекл.: Анна Марховська)

 

Ми живемо в переломний для медицини момент. З’являються відкриття про те, що мозок може зцілюватися, а отже, є шанс подолати невиліковні захворювання. Клітини мозку здатні обмінюватися електричними імпульсами, а також утворювати нові зв’язки, що є основним шляхом до одужання. Тож як за допомогою світла, вібрацій і звуків знизити ризик деменцій, полегшити хронічний біль, пом’якшити симптоми аутизму й ДЦП? І як тіло допомагає мозку відновлюватися?

 

У цій книжці доктор медицини Норман Дойдж вказує на численні клінічні дослідження нейропластиків, які доводять, що мозок може зцілюватися й повертати втрачені функції. Автор розкриває історії людей, які докорінно змінили стан свого здоров’я і навіть віднайшли здібності, про існування яких не здогадувалися.

 

 • Маннергейм. Мемуари. Том I (перекл.: Юрій Зуб)

 

Відомий державний діяч Фінляндії, барон Карл Густав Еміль Маннергейм, був справжнім анахронізмом XX століття. У час панування політичних ідеалів демократії, комунізму та фашизму, Маннергейм утомився від суперечок перших, ненавидів пролетарський характер другого і мав непрості стосунки з третім. Незважаючи на особисті погляди на світовий порядок, Маннергейм завжди зберігав реалістичне уявлення про те, що було найкращим для Фінляндії.

 

Він був незвичайним патріотом — вчив фінську мову до п’ятдесяти років, почувався вдома серед європейських аристократів більше, аніж серед своїх земляків, проте керував Фінляндією в її найтемніші часи, об’єднав свою країну, успішно керував нею в трьох війнах з великими державами та одній громадянській війні, і був людиною, яка найбільше сприяла суверенітету Фінляндії, що зберігся до сьогодні.

 

 • Андрій Варламов, Лев Асламазов. Несамовита фізика. Піца, скрипка, вино і надпровідність

 

Усі ми в школі вивчали фізику, але чи знайшли пояснення всім тим дивовижам, що нас оточують? Автори цієї книжки, досвідчені науковці Лев Асламазов й Андрій Варламов, виходять за межі традиційного шкільного предмета й із захопленням розповідають про неймовірні явища, з якими ми стикаємося в житті.

 

З книжки ви дізнаєтеся про фізику приготування макаронів і кави, як працює телебачення, чому небо має блакитний колір та багато інших цікавих фактів. Автори роздумують над красою цієї науки й на прикладах показують, чому річки розмивають береги, як зіграти на келихах, чому вам закладає вуха і як усе це пояснити за допомогою звичайних фізичних формул та законів.

 

 • Ґей Браун. Жити із «зеленим серцем» (перекл.: Наталія Яцюк)

 

Нам доводиться жити в небезпечному світі. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється в повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту обрати з-поміж тисячі пропозицій? Яке мило точно безпечне? Та чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, аніж на вулиці? Якщо до таких щоденних виборів підходити усвідомлено, ми вплинемо не лише на своє здоров’я та оселю, а й на планету загалом — запевняє екологічна активістка Гей Браун.

 

У книжці авторка якраз розповідає, як наші звички і спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, які відповідають вашому бюджету і способу життя.

 

Прочитавши книжку ви, можливо, і не встановите систему фільтрації повітря, проте посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.

 

Yakaboo Publishing

 • Боб Вудворд. Страх: Трамп у Білому домі (перекл.: Ольга Розумна, Зорина Тіммерман)

 

«Страх» – найбільш інтимний портрет 45-го президента США Дональда Трампа у перші роки на посаді глави держави, а також скандальні історії про внутрішню та зовнішню політику Америки, записані в кулуарах Білого дому зі слів інсайдерів.

Боб Вудворд – американський журналіст, почесний редактор газети The Washington Post. Один із найвідоміших у США журналістів-розслідувачів. Двічі лауреат Пулітцерівської премії, одна з них за «Вотерґейтський скандал».

 

 • Майкл Макфол. Від Холодної війни до гарячого миру (перекл.: Олексій Чупа, Галина Василенко)

 

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол аналізує американсько-російські відносини протягом останніх 40 років.

 

 • Барак Обама. Мрії мого батька (перекл.: Наталія Валевська)

 

Це мемуари колишнього президента США про його становлення як особистості, а також роздуми над питаннями ідентичності, приналежності до класу, раси. Бестселер New York Times.

 

 • Харукі Муракамі. Про що я говорю, коли говорю про біг (перекл.: Олександр Михельсон)

 

Це біографічна історія Муракамі, яку важко назвати лише книгою про біг. Він розповідає про те, як узагалі почав бігати, як почав писати, як утримував джаз-бар, а потім писав. Як готувався до марафону, а потім і ультрамарафону. Як подорожував різними країнами і континентами. Як став письменником – і як став бігуном.

 

 • Брюс Дейзлі. Задоволення від роботи: 30 способів поліпшити робочу культуру та знову полюбити свою роботу

 

Це приємна до читання, мудра та весела книжка, у якій чимало цінних і практичних порад щодо того, як зробити роботу приємною частиною свого життя.

 

Видавництво Старого Лева

 • Софія Андрухович. Амадока

 

Понівечений до непізнаваності в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагменту свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію.

 

Амадока – найбільше в Європі озеро, розташоване на території сучасної України, вперше згадане Геродотом і впродовж кількох століть відтворюване на мапах середньовічними картографами, аж до свого раптового і цілковитого зникнення. Яким чином безслідно випаровуються великі озера, як зникають цілі світи, цілі культури – і що залишається натомість? Чи може існувати зв’язок між єврейською Катастрофою Східної Європи і знищенням української інтеліґенції в часи Сталінських репресій? Чи може забуття однієї людини сягати на кілька поколінь під землю? Чи пов’язують нас знаки і шрами понівеченої пам’яті? Чи здатні любов і терпіння дати змогу торкнутись свідомості іншої людини?

 

 • Кармен Марія-Мачадо. Її тіло та інші сторони (перекл.: Марта Госовська)

 

Збірка короткої прози «Її тіло та інші сторони» – провокативний дебют американської письменниці Кармен Марії Мачадо, яка блискуче руйнує межі між магічним реалізмом та фантастикою, гумористичною прозою і горором. Кармен Марія Мачадо – майстриня несподіваних метафор, надзвичайно точно і влучно обирає слова та ракурси оповіді, емоційно та гранично відверто розповідає історії жіночого досвіду, звертаючи увагу на об’єктивацію, тиранію канонів краси, стереотипи, мізогінію та фізичне і психологічне насильство, сексуальність.

 

Усе в цій прозі так чи інакше обертається довкола жіночого тіла. Гарна дружина, яка дозволяє своєму чоловікові все, окрім доторків до таємничої зеленої стрічки навколо її шиї. Дівчина, що інвентаризує свої сексуальні стосунки на тлі епідемії смертельного вірусу. Продавчиня в магазині одягу дізнається жаскі історії суконь, які вона продає. Мама дорослої доньки, яка наважується на операцію щодо зменшення шлунку і роздумує про своє тіло і не тільки. Письменниця-дебютантка їде у творчу резиденцію, де повертається до історій свого дитинства. І ще багато-багато жіночих образів – таких особливих, не прикрашених, справжніх, а водночас – іноді химерних і дивних.

 

Проза Кармен Марії Мачадо тілесна, ба навіть фізіологічна, чудернацька та сексуальна, іронічна та жаска. Гострі та вишукані оповідання – не схожі на жодні інші,  відкривають особливі потаємні сторони жіночності та жіночої зрілості.

 

 • Джонатан Літтель. Благоволительки (перекл.: Леонід Кононович)

 

Джонатан Літтель народився в 1967 році у Нью-Йорку, проте ріс і навчався переважно у Франції. Перед тим, як зазнати письменницької слави, Літтель працював у міжнародній гуманітарній організації Action Against Hunger в Боснії та Герцеговині, Чечні, ДР Конго, Сьєрра-Леоне та Афганістані. Роман «Благоволительки» був опублікований у Франції під назвою «Les Bienveillantes», став європейським бестселером, отримав Гонкурівську премію та Велику премію Французької Академії. 

 

Головний герой книги – пан Максиміліан Ауе – сімейний чоловік і власник фабрики у післявоєнній Франції. Він – інтелектуал, поціновувач філософії, літератури та класичної музики. А ще він колишній офіцер розвідки СС й холоднокровний вбивця, учасник нацистських звірств на Східному фронті. 

 

Видання The Times назвало «Благоволительок» «визначною літературною подією, до якої читачі й дослідники звертатимуться впродовж десятиліть», роман увійшов в п’ятірку найкращих художніх творів про Другу світову війну.

 

 • Дорж Бату. Моцарт 2.0

 

6 грудня, 1791 року, після шостої години вечора, труна з тілом найвеличнішого музичного генія світу, Йоганна Хризостома Вольфганга Амадеуса Теофіла Моцарта, з Хрестової капели Собору Святого Стефана відправилась у останню путь до кладовища Святого Марка. Але тіло до могили так і не довезли. 6 грудня, біля сьомої вечора, Вольфганг Моцарт прийшов до тями лежачи на сирій землі у якомусь парку. На календарі був 2018 рік, а на дворі – не Відень. Це був Нью-Йорк.


Що спільного у юної українки Станіслави, котра працює офіціанткою у ресторані на Мангеттені і найвидатнішого композитора усіх часів, котрий грав перед монархами і був шанований простим народом? У Нью-Йорку вони обоє нелегали. Як складуться їхні долі і кого вони зустрінуть на своєму шляху? Чи визнає світ талант Моцарта вдруге, і що важливіше – гроші та слава, чи проста дружба?


У цієї історії є своя особливість – у ній, як і у дилогії про геніальну Франческу, переплітаються долі абсолютно реальних персонажів у цілком реальних умовах. Імена деяких героїв справжні, імена деяких змінено, тому збіг реальності і вигадки запланований, але ми зробимо вигляд, що це цілком випадково.

 

 • Наталка Гуменюк. Загублений острів. Книга репортажів з Криму

 

«Загублений острів» – збірка репортажів, яку відома журналістка Наталя Гуменюк написала після поїздок у Крим упродовж 2014-2019 рр. Тут не йдеться про хронологію історико-політичних подій чи про порушення норм і законів. Натомість у книжці – справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо саме відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось – просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними поглядами й національною самоідентифікацією відверто розповідають свої історії. І цю відвертість відчуваєш кожним нервом, вона приголомшує: одні діляться своїм тихим глухим болем, інші – просто втомилися мовчати й боятися. 

 

Ця книжка є справжнім голосом Криму, а радше його багатоголоссям, бо Наталя Гуменюк спілкується з людьми різних соціальних прошарків та етнічних груп, і завдяки незаангажованому репортажу окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

 

Vivat

 • Кр’ядо Перез. Невидимі жінки: викриття моделей поведінки у світі, створеному для чоловіків

 

«Невидимі жінки: викриття моделей поведінки у світі, створеному для чоловіків» – це фундаментальна бізнес-книжка, що розкриває, як дизайнери і розробники програмного забезпечення невпинно виключають або применшують роль жінок у даних, якими користуються. Упередженість і дискримінація вбудовані в наші системи. Жінки витрачають величезні кошти через цю упередженість. Кр’ядо Перез, відома фемінистка, досліджує шокуючу корінну причину гендерної нерівності та проводить дослідження, вивчаючи середовище жінок вдома, на роботі, у лікарнях тощо. Побудована на сотнях досліджень в США, Великобританії і по всьому світу, ґрунтовна праця Кр’ядо Перез це приголомшлива, незабутня розповідь, яка змінить ваш погляд на світ.

 

 • Ерін Морґенштерн. Море без зірок

 

Від авторки бестселера New York Times «Нічний цирк».  Це вічна історія кохання, що розгортається в таємному підземному світі – місці піратів, художників, коханців, брехунів і кораблів, які пливуть по беззоряному морю.

 

Одного дня Захарі Езра Роулинс – аспірант з Вермонта, знаходить загадкову книгу в стопках університетської бібліотеки. Перегортаючи сторінки, у захваті від розповідей про закоханих в’язнів і загублені міста, він натрапляє на дещо неможливе: історію зі свого дитинства, попри те, що ця книжка старша за нього. Спантеличений Захарі намагається знайти відповіді, чому його життя записано в книжці, і зрештою натрапляє на низку підказок – бджолу, ключ і меч.

 

Завдяки їм, Захарі знайомиться з двома людьми, які змінюють його життя: загадковою жінкою з рожевим волоссям Мірабель та прекрасним диваком Доріаном. Вони ведуть хлопця на маскарадну вечірку в Нью-Йорку, до таємного клубу, і через двері до старовинної бібліотеки, захованої далеко під поверхнею землі. Ідучи крізь звивисті тунелі, заповнені книжками, і розкішні бальні зали, Захарі врешті решт потрапляє в загадковий світ загублених міст і морів. Мандруючи разом з Мірабель і Доріаном, він дедалі більше заглиблюється в цей світ та знаходить свою мету – і в таємничій книжці, і у власному житті.

 

 • Лі Бардуґо. Дев’ятий будинок

 

Захоплююча новинка від Лі Бардуґо – це розповідь про силу, привілеї, темну магію і карколомні вбивства серед еліти Ліги плюща.


Галексі «Алекс» Стерн – студентка-першокурсниця, яка не відповідає репутації Єльського університету. Алекс виросла у несприятливих районах Лос-Анджелеса, вихована мамою-хіпі, зарано кинула школу і, що набагато гірше, потрапила до світу торгівців наркотиками. Більшість може сказати, що її життя змарновано. Аж доки у неї не з’являється другий шанс: вступити в один з найпрестижніших університетів світу. Алекс не розуміє, чому обрали саме її, тому у пошуках відповідей приїздить до Нью-Ґейвену.

 

Зрештою, таємні покровителі доручають їй завдання: стежити за діяльністю окультних товариств Єльського унівеситету. Подейкують, що серед діячів найвпливовіші і найбагатші: від високопоставлених політиків до найбільших гравців Уолл-стріт. Гра багатіїв більш зловісна і жорстока, ніж будь-хто може уявити. Вони втручаються в заборонену магію. Вони повертають з потойбіччя мертвих. І інколи вони полюють на живих.

 

 • Голлі Блек. Лихий король

 

Сенсаційне продовження «Жорстокого принца», захопливої трилогії про Народ Повітря – друга частина «Лихий король». Бурхливе поєднання темного фентезі та підліткової драми.


Після оголошення шокуючої правди, що Дуб є спадкоємцем народу Фейрі, Джуд повинна охороняти свого молодшого брата. Заради цього вона завжди поряд із злим королем Карданом, одночасно шпигує за ним, оберігає та користується його владою у тіні. Це триватиме доки Дуб не буде готовий зійти на трон. Однак Кардан робить усе можливе, щоб принизити Джуд ще більше, попри те, що захоплення нею – незмінне. Тим часом Джуд дізнається, що хтось із близьких – зрадник, і становить загрозу її життю й усіх, кого вона любить. Понад усе вона має викрити його і зберегти контроль у світі Фейрі.

 

 • Томас Гарріс. Карі Мора

 

Чужі гроші завжди приваблюють покидьків. Жага наживи править для них за компас. Убивця та продавець «живого товару» Ганс-Петер Шнайдер дізнається про золото в будинку наркобарона Пабло Ескобара, яке після смерті господаря лишилося нічийним. Злочинець має ідеальний план викрадення. Єдина перепона — Карі Мора, наглядачка будинку, колишня біженка, душа якої пошматована болісними спогадами. Шнайдер одержимий ідеєю заволодіти золотом, тож йому треба вбити цю жінку. 

 

Але Карі не така проста, як здається. Її не лякає смертельний двобій зі звіром, бо вона пройшла крізь пекло. Шнайдер гадає, що він єдиний кат у цій моторошній історії, проте завжди є хтось сильніший…

 

Фоліо

 

 • Томас Еріксон. В оточенні поганих босів

 

У своїй праці Surrounded by Bad Bosses Томас Еріксон порушує новий аспект людської взаємодії – між керівниками і підлеглими. На його думку, світ сповнений поганих лідерів. Поганий керівник значно частіше стає причиною звільнення, ніж саме місце роботи.

 

У своїй книжці Еріксон розглядає різні типи поганих босів відповідно до системи DISC (Dominance-Influence-Steadiness-Conscientiousness) – ця модель є однією з найпопулярніших для визначення поведінкових розбіжностей у людській комунікації. А також дає поради, як цим поганим босам протидіяти. Видання допомагає краще сприймати керівників з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись, допомагає самим лідерам подивитися на себе з боку – зрозуміти свої сильні та слабкі сторони, переглянути свою комунікацію з підлеглими.

 

 • Світлана Алексієвич. Цикл Голоси Утопії (5 томів)

 

У Видавництві Фоліо планується друком п’ятитомник знаменитого художньо-документального циклу «Голоси Утопії» Світлани Алексієвич, лауреата Нобелівської премії з літератури 2015 року «за багатоголосну творчість – пам’ятник стражданню і мужності в наш час».

 

Цикл «Голоси Утопії» присвячений «історії російсько-радянської душі» — кільком поколінням людей, які виросли на радянському і пострадянському просторі, жителів Утопії, «соціалістичного материка».

 

Кожен зі знаменитих художньо-публіцистичних творів вона створювала протягом п’яти-семи років. Всі її твори зазнавали цензури, а один з них навіть став причиною судового розгляду. Сьогодні книги Світлани Алексієвич видаються в первісному вигляді, після відновлення багатьох пропусків.

 

 • Харріс Роберт. Імперій, Люструм, Диктатор (трилогія)

 

Роберт Харріс народився 7 березня 1957 року в англійському місті Ноттінгемі (Велика Британія), закінчив Селвін-коледж в Оксфорді, потім Кембриджський університет, отримав ступінь бакалавра мистецтв. Працював журналістом, політичним оглядачем, редактором, вів свою колонку в газетах. Як письменник починав з науково-публіцистичних книг, а вже потім перейшов до художніх творів. Є автором багатьох романів-бестселерів, деякі з них екранізовані.

 

Про Рим Харріс писав 12 років, ретельно вивчаючи величезну давньоримську спадщину. «Імперій» (2006) – це перший роман трилогії про життя державного діяча Стародавнього Риму Цицерона,  другий – «Люструм» (2009) і третій «Диктатор» (2015). 

 

Рим — це ціла епоха, і не тільки історична — це епоха світовідчуття, переживань та ідеалів. Сюжет трилогії занурює читача в гарячковий для Римської республіки час, час великих людей і грандіозних звершень. Життя Цицерона – це історія розсудливої людини, яка прагнула високих ідеалів. Звичайно, не обійшлося в цій історії і без жертв – людських, душевних, політичних… Багато небезпек і несподіваних поворотів долі чекають на політика, що насмілився домагатися консулату. Чи виправдано було все це? Цицерон сказав би не замислюючись: так!

 

Трилогію цю об’єднує щира й водночас стримана манера оповіді від імені вільноотпущенника Тірона, якому судилося спостерігати за останніми роками життя свого господаря і друга Цицерона.

 

 • Андрій Курков, Юрій Винничук. Іній в очах її

 

Роман Андрія Куркова і Юрія Винничука – явище не буденне. Сюжет роману рухається в кількох часових планах. Це і хрестові походи,  і Львів та Краків 1940-1941 років, і Київ у наш час. Героями є галицький лицар Ольгерд, таємнича дівчина, наділена надприродними здібностями, яка стає об’єктом полювання для сильних світу цього, чорний археолог, професор, який розшифровує старовинні манускрипти і більшовицька та нацистська розвідки.

 

Роман вийде до Форуму видавців весною 2020 року.

 

 • Остер Пол. 4321

 

Книга «4321» американського письменника Остера Пола відразу ж потрапила у шорт-лист Букерівської премії 2017 року, а західні критики називають її головною роботою автора.

 

Арчі Фергюсон, герой «4321» Остера Пола, буде народжений одного разу та проживе одразу чотири життя — паралельних та незалежних одна від одної. Кожен Арчі проживе життя по-своєму. Через призму життя головного героя показані такі події, як війна у В’єтнамі, боротьба за громадянські права, вибори, вбивство Кеннеді та «втеча білих» з Ньюарку.  Дружба, кохання, здібності та погляди — у всьому буде контраст, але кожна з історій знайде відгук у серці читача. 

 

 • Lu Martin Pol Ballus. Рер’s city

 

За три сезони в Англії Пеп Гвардіола створив дещо, чого Прем’єр-ліга ніколи не бачила раніше: команду, що домінує в іграх, забиваючи голи й збираючи трофеї з рекордною швидкістю.

 

Протягом усієї цієї подорожі іспанські журналісти Лу Мартін і Пол Баллус були пов’язані з клубом, повідомляючи зсередини про те, як була створена феноменальна команда: від вербування самого Гвардіоли до суперзіркових гравців, які встановили новий стандарт у британському футболі. Жоден інший спортивний оглядач не мав такого доступу до Гвардіоли і його команди протягом трьох сезонів в Манчестері. Результатом є ексклюзивні, всебічні інтерв’ю і профілі всіх ключових фігур, а також внутрішні історії про рішення, які сформували команду.

 

#книголав

 

 • Бізнес для початківців

 

Книжка «Бізнес для початківців» у зрозумілій формі розкаже юним читачам про підприємництво та ведення бізнесу.

 

Пориньте у світ бізнесу завдяки цьому жвавому впровадженню, будь то підприємцем чи розумнішим споживачем. З яскравими, інфографічними малюнками у книжці описують, як розпочати власний бізнес, керувати своїми грошима та перемогти конкуренцію, пояснюють глобальні ланцюги поставок та процентні ставки.

 

 • Staying safe online (оригінальна назва)

 

Гід для дітей з безпеки в Інтернеті. Інтернет рясніє дивовижними можливостями, але, як і в реальному світі, існує також багато потенційних небезпек і труднощів. Потрібно знати, за чим слідкувати і як захистити себе. Незалежно від того, чи турбуєтесь ви про те, що можете поширювати в соціальних мережах або натрапляти на небезпечних людей, у цьому посібнику знайдете поради та інструменти, щоб взяти під контроль і бути в безпеці в мережі.

 

 • The Good Guys: 50 Heroes Who Changed the World with Kindness (оригінальна назва)

 

Ілюстрована книжка про хлопців, що змінили світ. Видання знайомить із 50 героями, які показали, що для зміни світу не потрібен меч чи фізична сила. Читачі знайдуть історії про неординарних чоловіків, серед яких Мухаммед Алі, професор Грін, Патрік Стюарт та Ліонель Мессі, а також менш відомих героїв, таких як Джеймс Харрісон, який провів п’ятдесят років, даруючи свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят чи Меттью Каплан, який створив програму проти знущань для шкіл.

 

 • Наомі Альдерман. Power (оригінальна назва)

 

За сюжетом один з головних феміністських романів-антиутопій вийде українською навесні 2020 року. Його написала британська авторка Наомі Альдерман – розробниця комп’ютерних ігор і колумністка The Guardian. Її книжка — це історія про альтернативний світ, в якому жінки сильніші за чоловіків, тому що навчилися перетворювати енергію тіла в електричний струм і використовують його як зброю. У 2017 році Альдерман отримала за свій роман Power Women’s Prize for Fiction, премію за кращий роман англійською мовою, написаний жінкою.

 

Сюжет розгортається за законами трилера: з декількома головними героями, з погонями і перестрілками, з битвами струмом, війнами, релігійними фанатиками і навіть з політичними переворотами. Але головне – своїм романом Альдерман доводить, що тексти на актуальну тему – в цьому випадку про фемінізм і гендерне питання – можуть бути цікавими, і що сюжет в них може бути абсолютно самостійною рушійною силою.

 

Режисер серіалу «Розповідь служніці» Рід Морано екранізує для Amazon бестселер Наомі Альдерман «Влада». Відомо, що авторка роману також візме участь у виробництві серіалу, вона буде писати сценарій і продюсувати проєкт.

 

 • Джоко Віллінк і Лейф Бебін. Абсолютна відповідальність. Як «морські котики» стають лідерами і перемагають

 

Книжка-бестселер про головні принципи лідерства від двох колишніх військових і членів тактичного підрозділу ВМС США SEAL («морські котики»).

 

Автори книжки Джоко Віллінк і Лейф Бабін — професійні військові у відставці. Свій бойовий досвід чоловіки втілили в принципи лідерства. Автори відкрили власний консультаційний центр і проводять тренінги з керівниками.

 

«Абсолютна відповідальність» в простій і доступній формі, з наочними прикладами описує ці принципи і дає рекомендації, як втілювати їх у повсякденному житті.

 

Автори книжки відомі в США як ексофіцери спецпідрозділу Військово-морських сил США (Navy SEAL) з безліччю нагород. Вони успішно застосовують свій досвід ВМС в спецопераціях в Іраку, на практиці у повсякденному житті та в будь-якому колективі. Чоловіки заснували свою компанію Echelon Front, де виступають коучами і інструкторами з лідерства. Видання стало бестселером за версією The New York Times.

 

Джоко Віллінк і Лейф Бабін переконані, що бойові дії насправді зображають звичайне життя, тільки все відбувається інтенсивніше. Рішення в бою мають негайні наслідки, і абсолютно все ставиться на карту. Правильне рішення, навіть коли все здається втраченим, може привести до перемоги. А неправильне рішення, навіть коли перемога здається майже стовідсотковою, може привести до смертельного, катастрофічного результату.

 

Автори руйнують міф про те, що керувати військовими легко через їхнє сліпе слідування наказам. Навпаки, військовий персонал США —  це розумні, творчі, вільні люди. Вони повинні ризикувати життям, щоб виконати місію. З цієї причини військові повинні вірити в те, за що вони борються. Вони повинні вірити в план, який їх просять виконати, і, найголовніше — довіряти своєму лідеру. Військове лідерство вимагає формування різноманітних команд для виконання надзвичайно складних місій і досягнення стратегічних цілей. Це безпосередньо корелюється з діяльністю будь-якої компанії або організації. Ті ж принципи, що роблять бойових лідерів ефективними на полі бою, можуть бути легко застосовані до ділового світу.

 

Читайте також: Історії людей, країн і технологій – про що був знаковий нон-фікшн-2019

 

Нора-Друк

 • Джаббур ад-Дувейгі. Надруковано в Бейруті (перекл.: Оксана Прохорович)

 

Фарід, молодий ліванський письменник, хоче опублікувати свою першу книжку, але у видавництвах отримує відмову за відмовою . Тоді він влаштовується коректором в одну з найстаріших друкарень Бейруту, таємно сподіваючись, що йому таки вдасться колись надрукувати свій твір. Він завжди тримає зошит на своєму столі, і одного дня рукопис зникає, а невдовзі з’являється у вигляді прекрасно надрукованої книжки. Та радіти зарано, бо автор здогадується, що його книжка надрукована на банкнотному папері, а зробила це дружина боса, в яку він таємно закоханий.  Заплутавшись у поліцейському розслідуванні та незаконному флірті, Фарід виявляє, що друкарня, в якій він працює,  – зовсім не те, чим здається.

 

У романі Джаббура ад-Дувейгі вміло поєднується захопливий сюжет з історичним тлом і вишуканою іронією, з якою він описує сучасне ліванське суспільство.

 

 • Річард. Мансон. Тесла: винахідник сучасності (серія: Біографії, перекл.: Роман Клочко)

 

Нікола Тесла, вчений і винахідник сербського походження, винайшов радіо, індукційний двигун, неонову лампу та багато іншого.

 

Справжнім проривом в науці був винахід змінного струму, що стало основою електричної мережі та міжміської електричної передачі. Це
спричинило протистояння винахідника з електричною імперією Томаса Едісона. Почалися гіркі патентні битви. Оскільки технологія Тесли
була більш прогресивною, зрештою він переміг. На жаль, він не мав підприємницьких здібностей і не зміг скористатися своїм успіхом.

 

Його найдосконаліші ідеї не визнавались десятиліттями: сорок років у випадку з радіопатентом, ще довше щодо ідеї технології лазерного
променя.

 

Особисте життя Тесли було надзвичайно химерним. Вражаюче красивий і бездоганно одягнений, він був гермофобним і ніколи не по-
тискав руки. Йому потрібно було дев’ять серветок, коли він сідав обідати. У пізніші роки він їв тільки білу їжу і спілкувався з голубами в
Брайант-парку.

 

Ця детальна, авторитетна та дуже читабельна біографія описує всі етапи дивовижного життя вченого.

 

 • Джейн Коррі. Сестри по крові (серія: Психологічний трилер, перекл.: Аліна Акуленко)

 

Три дівчини-школярки. Один нещасний випадок. І ціле життя безперервної брехні. Від автора «Дружина мого чоловіка».

 

 • Кріс Тведт. За браком доказів (серія: Морок, перекл.: Наталія Іваничук)

 

На хуторі Саннторв вбито цілу родину. Усі знають, хто вбивця, адже Маґнус Саннторв у той день втік з психіатричної
лікарні і знайдений на місці злочину.

 

Не має сумнівів і адвокат Мікаель Бренне, призначений захисником підозрюваного. Хоча справа і трагічна, вона не має
юридичних проблем, є лише кілька дрібниць, які потрібно вирішити до того, як суд закінчиться, вважає Мікаель. Але що більше він запитує, то менше відповідей отримує. І коли відповіді нарешті починають надходити, те, що видавалося простою справою, перетворюється на суцільний жах.

 

Фабула

 • Ґупта Санджай. Важкий понеділок

 

«Важкий понеділок» — безсумнівно найкращий роман відомого американського нейрохірурга та журналіста, постійного медичного оглядача CNN Санджая Ґупти. Книжка стала супербестселером й отримала широке визнання у багатьох країнах. П’ятеро хірургів, кожен — яскрава, своєрідна та сильна особистість, ведуть повсякденну боротьбу зі смертю в одній із найбільших лікарень США. А о шостій ранку в понеділок настає «час Х» — це час загальнолікарняної конференції, на якій аналізуються неминучі помилки і промахи лікарів, бо вони, як кожен із нас,— просто люди з усіма їх слабкостями, амбіціями, заплутаними почуттями і проблемами.

 

За романом «Важкий понеділок» у 2013 році в США був знятий однойменний драматичний серіал, продюсером і сценаристом якого виступив лауреат одинадцяти премій «Еммі» Девід Е. Келлі, творець серіалів «Надія Чикаго», «Юристи Бостона» та «Еллі Макбіл».

 

 • Майкл Шебон. Місячне сяйво

 

2020 року вийде книжка лауреата Пулітцерівської премії, одного з найбільш премійованих авторів Америки — Майкла Шебона. Роман про правду та брехню, сімейні легенди та екзистенційні пригоди, про сили, які працюють на те, щоб знищити нас, та протидію їм. Ця книжка заснована на спогадах авторових дідуся та бабусі, які пройшли Другу світову війну. Він – американський єврей, який мріяв будувати ракети, вона – французька єврейка, яка пережила концтабір, але збожеволіла. Шебон розриває межу між правдою і вигадкою, поміщаючи історичні постаті та реальні події у світ фантазії.

 

Бестселер The New York Times.

 

 • Артуро Перес-Реверте. Саботаж

 

Саботаж — третя книжка шпигунської трилогії популярного іспанського письменника Артуро Переса-Реверте. Травень 1937 року, громадянська війна продовжує свій кривавий шлях в Іспанії, але боротися можна не тільки на полі бою. Подвійна місія приводить Фалько до Парижа — він має завадити показу картини «Герніка» Пабло Пікассо на Міжнародній виставці. Вже віють вітри нової війни, яка буде спустошувати континент, але ще грає музика, ще здається, що нічого не зміниться. Звиклий до небезпечних ситуацій, Фалько повинен цього разу зіткнутися зі світом, у якому боротьба ідей небезпечніша, ніж змагання на ножах, і прийняти один з найскладніших викликів у житті.

 

 • Андерс Ріделл. Книжкові злодії

 

Андерс Ріделл — відомий у Швеції автор наукової літератури, журналіст, редактор. Його робота «Книжкові злодії» перекладена 17 мовами світу, була 10 тижнів у топі Amazon (у категорії історичної літератури). Це історія про систематичне розкрадання гітлерівцями європейських бібліотек. Нацисти прагнули мати власну величезну книгозбірню, яка допомогла б їм панувати у світі.

 

Андерс Ріделл розповідає досі нерозказану історію викрадення та знищення книжок, що відбувалися усюди, де з’являлись німецькі загони. У приватних і державних бібліотеках вони обирали найцінніші екземпляри, щоб відправити їх у Німеччину, решту ж просто спалювали. Але і цих найцінніших зрештою назбиралось кілька сотень тисяч томів. Після війни ніхто не повертав ці книжки назад у місцеві бібліотеки чи власникам (та й власники переважно загинули), тому вони так і залишались у німецьких публічних бібліотеках. Сьогодні невелика команда бібліотекарів намагається відновити історичну справедливість, встановити, кому належали викрадені книжки, та передати їх нащадкам власників.

 

 • Рюта Кавашіма. Тренуй свою пам’ять

 

Чи можна покращити свою пам’ять, тренуючись лише п’ять хвилин на день? «Так»,— відповідає японський професор Рюта Кавашіма і доводить це у своїй книжці. Доктор медичних наук, провідний спеціаліст у галузі томографії, спираючись на результати сучасних досліджень, розробив комплекс тренувань, що лише за кілька тижнів зможуть поліпшити роботу вашого мозку. Нескладні щоденні вправи покращать вашу пам’ять і допоможуть повноцінно насолоджуватись життям.

 

Book Chef

 • Маркус Зусак. Глиняний міст

 

Цю родинну сагу (за величчю гідну епічності «Іліади» й «Одисеї») один із п’яти братів Данбарів наклацав на старезній друкарській машинці, яка колись належала Убивці. Однак Убивця не завжди був Убивцею. А згодом виявиться, що він узагалі ніякий не Убивця.

 

На тлі втечі з-за Залізної завіси далеко за океан і під звуки піаніно й гекзаметрів Гомера через пересохлу ріку Аману Майкл Данбар заміряється спорудити міст. На допомогу йому викликається лише один з п’яти хлопаків, які люто його ненавидять незбагненно чому. І неймовірними зусиллями батька й сина серед австралійських евкаліптів і рівнин (мов з-під тесала Мікелянджело) постає міст, що красою скидається на Пон-дю-Ґар.

 

От тільки до чого в цій історії скелет змії, кінні перегони  та мул на прізвисько Ахіллес?

 

 • Еріка Леонард Джеймс. Містер

 

«Містер» – новий захоплюючий роман від Е Л Джеймс, автора трилогії «П’ятдесят відтінків», яка стала справжнім вибухом для книжкового ринку. Лондон. У Максима Тревельяна є все: приваблива зовнішність, аристократичне походження і гроші. Йому ніколи не треба було працювати і не доводилося спати одному. Але все змінюється в одну мить, коли сталася трагедія. Максим успадковує високий титул, стан і маєток своєї сім’ї, а разом з цим і відповідальність. І до цієї ролі він, на жаль, виявився не готовий.

 

Тоді ж в його житті з’являється загадкова жінка, яка нещодавно приїхала до Англії. Таємнича, красива і музично обдарована, вона – загадкова спокуса. Потяг Максима до неї посилюється і переростає в пристрасть, яку він раніше не відчував. Хто така Алессія Демачі? Чи зможе Максим захистити її від зла, яке їй загрожує? Як вона вчинить, коли дізнається, що у Максима теж є секрети? Непередбачувані повороти сюжету, небезпека і пристрасть – все це «Містер», книга, яка змусить вас затамувати подих і не відпустить до останньої сторінки.

 

 • Джессіка Парк. 180 секунд

 

Надзвичайно зворушливий роман для тих, хто вірить у любов і романтику від автора бестселерів New York Times! Ця книга розіб’є вам серце, а потім допоможе зцілити його знову! Елісон – учениця коледжу і сирота, яку недавно удочерили. Вона вміє бути невидимкою, не зближуватися з людьми і не заводити друзів. Есбен – знаний блогер і зірка інтернету. Використовуючи свою популярність, він допомагає людям і приходить на порятунок в, здавалося б, безвихідних ситуаціях. Коли волею долі зустрічаються на соціальному експерименті, покликаному довести, що якщо дивитися в очі незнайомцю протягом лише 180 секунд, то це може багато чого змінити в житті, їх світи стикаються самим непередбачуваним  чином.

 

Чи зможе тепер Елісон відкритися і пустити за споруджені нею стіни нову людину, а разом з нею і любов? 180 секунд досить, щоб чужа людина стала найріднішою. 180 секунд досить, щоб назавжди змінити свій світ. 180 секунд досить, щоб зцілити розбите серце.

 

 • Кристал Крістал Сазерленд. Наші хімічні серця

 

«Я завжди думав, що мить, коли ти зустрічаєш найбільше кохання свого життя, має бути, як у кіно. Ну, звісно, не зовсім, як у фільмах, коли усе вповільнюється, волосся розвівається на вітрі і звучить наростаючий інструментальний саундтрек. Проте я думав, що буде принаймні щось, розумієте? Серце на мить завмирає. Глибоко в душі щось тьохкає і промовляє: «Свята корова. Це вона. Нарешті, по тривалому часі, це вона»».

 

Так міркує 17-літній підліток Генрі Пейдж, учень випускного класу й головний редактор шкільної газети, перед очі якого постає миршава, кепсько вбрана та ще й кульгава дівчина Ґрейс, яка перейшла з іншої школи. Її відгородженість, дивакуватість і начитаність дивують Генрі, і з кожною спробою хлопчини заприятелювати, дівчина дедалі замикається й відштовхує його від себе. Та перше почуття не спинити. Тож Генрі всіляко намагається бути поряд із Ґрейс, щоглибше поринаючи в її таємниці й пізнаючи химерність і спустошеність її світу.

 

Чи буде ця любов всеосяжною й чи переможе привидів і докори сумління, що спокутою тяжіють над темним минулим дівчини? Про все це ви довідаєтеся з книги «Наші хімічні серця» австралійської письменниці Кістіни Сазерленд.

 

 • Андре Акіман. Називай мене своїм ім’ям

 

Це історія про пробудження чуттєвості і перше кохання. Еліо проводить нескінченні спекотні дні на віллі в Італії. Походи на пляж, читання, музика, інтелектуальні бесіди з аспірантами батька – все це повторюється з року в рік. Але в це літо на віллу приїжджає молодий вчений Олівер, зустріч з яким змінює життя Еліо назавжди…

 

Видавництво Анетти Антоненко

 • Еррі Де Лука. Неприкрита природа

 

Особливий погляд на історію і мистецтво, крізь призму минулого і Святого Писання. Погляд «тут і тепер», через нинішнє і, нарешті, – через майбутнє, що лише видається таким передбачуваним. Це й розповідь про повернення до людяності та довіри між людьми, незалежно від їхнього етнічного походження, релігійних почуттів та світогляду. Стилевий мікс, де в прозу вплітаються поетичні нотки, здобрені загадками і символами історії. Надзвичайно вишукана книжка живого класика італійської прози.

 

 • Каролін Ламарш. Галявина край лісу

 

Доля кожного із героїв цієї книжки переплітається з якоюсь тваринкою – від качки до кішки. Проза Ламарш занурює нас у життя простих людей, яке сповнене дивовиж і містики. А тварини – неначе провідники до кращого зі світів.

 

Авторка отримала Ґонкурівську премію як новелістка у 2019 році.

 

 • Керолайн Джордж. Із Синтезу

 

Надзвичайної ясності та чистоти розповідь, яка здатна відкрити свідомість і змусити тремтіти душу. Одна жінка народила іншу, ту, яка намагається переродитися у віртуальному тілі, якнайдалі від негараздів сімейного гнізда. Історія про стосунки дітей і батьків, з погляду жінки-образу, яка повертається до своєї родини, коли її мати страждає у сутінках свого життя.  

 

Книжка отримала премію Генерал Губернатора Канади з літератури 2018 року.

 

 • Ніколас Дікнер. Нікольські

 

Весна 1989 року. Ноа, Джойс та оповідач, які згодом святкуватимуть свої двадцятиліття, залишають рідні місця, щоб розпочати тривалу мандрівку до мегаполісу. В Монреалі вони намагаються налагодити своє життя, незважаючи на помилки молодості, суперечності й пристрасті кохання, й хитросплетіння їхніх генеалогічних дерев. Відверта історія, в якій п’ють багато чаю і дешевого рому. 

 

Роман здобув численні нагороди: Бібліотеки Prix des, Prix littéraire des collégiens, Prix ​​Anne-Hébert, Prix Printemps des Lecteurs – Lavinal (2006), премію Генерал-губернатора за переклад з французької на англійську (2008), переможець Canada Reads (2010).

 

ArtHuss

 • Нікіта Кравцов. Історія анімації: Як народжується мистецтво

 

Де можна подивитися «мультфільм», що його створили первісні мисливці, яким побитом до появи сучасної анімації долучився Леонардо да Вінчі, як Аліса врятувала студію Волта Диснея, а кондиціонер мало не зірвав випуск першого фільму саги «Зоряні війни», — усе це й багато іншого ви дізнаєтеся з книжки про народження анімації, що в різні часи й у найрізноманітніших своїх проявах розважала, лякала, навчала й надихала шановну публіку. Цим особливим видом мистецтва нині захоплюються мільйони людей різного віку, воно приваблює талановитих художників і новаторів, забезпечує космічні касові збори в прокаті, на диво гнучко пристосовується до викликів часу й обіцяє ще не раз здивувати нас у майбутньому.

 

Для тих, хто працює чи мріє працювати в цій перспективній галузі, ознайомитися з «Історією анімації» просто необхідно. Утім, доступність викладу та неймовірна кількість цікавого фактажу заохочує до читання всіх, хто любить мультфільми, хоче зрозуміти, як народжується мистецтво, чи шукає натхнення в історіях непересічних особистостей, які попри все йдуть до своєї мети.

 

 • Ендрю Селбі. Анімація

 

Від написання сценарію — і до презентації готової роботи: замість укласти звичайний собі підручник для студентів, Ендрю Селбі зробив комплексний і динамічний «репортаж із місця подій», послідовно розглядаючи етапи різних видів анімації та ілюструючи їх яскравими прикладами робіт Walt Disney Studios, Warner Bros., Pixar і десятка інших найвідоміших студій. Крім збалансованого поєднання теорії та історії анімації, ви знайдете тут практичні поради для початківців: починаючи від оформлення портфоліо й принципів ефективної самопромоції й закінчуючи написанням мотиваційного листа та підготовкою до співбесіди. «Уперед, до успіху!» — закликає вас Ендрю Селбі, і це не та пропозиція, від якої можна відмовитися.

 

 • Росс Кінг. Леонардо і Тайна вечеря

 

Ця книжка — про один із найвідоміших мистецьких шедеврів в історії людства. Від його створення минули сотні років, за цей час «Тайна вечеря» обросла міфами, конспірологічними теоріями і фантастичними інтерпретаціями. Росс Кінг, автор науково-популярних бестселерів з історії мистецтва, написав захопливе й ґрунтовне дослідження, у якому майстерно поєднав історію з біографією, теологічні екскурси з мистецтвознавчим аналізом, нові й старі факти зі спростуванням численних міфів і легенд.

 

Автор запрошує читача в подорож Італією кінця XV століття, де змагаються володарі могутніх держав, ростуть ренесансні міста і працюють талановиті митці. І тоді ж таки в трапезній домініканського монастиря на околиці Мілана 43-річний Леонардо да Вінчі, придворний художник та інженер герцога Сфорца, береться за експериментальний настінний розпис, який прославить його ім’я на весь світ.

 

 • Рейчел Фелдер. Червона помада: Ода іконі краси

 

Нині вона в нас асоціюється насамперед із гламуром, агресивною сексуальністю та спалахами камер обабіч червоної доріжки. Але червона помада відігравала в історії минулого століття й інші, часом дуже несподівані ролі. Коли суфражистки у 1912 році крокували в протестній ході вулицями Нью-Йорка, Елізабет Арден та її співробітниці вийшли зі свого салону й роздавали учасницям ходи червону помаду, висловлюючи в такий оригінальний спосіб підтримку. А в 1945 році, коли британські війська звільнили в’язнів концентраційного табору Берґен-Бельзен, Червоний Хрест прислав жінкам із табору туби червоної помади, щоб допомогти повернутися до нормального життя та відновити почуття власної гідності.

 

Із книжки Рейчел Фелдер ви дізнаєтеся ще багато цікавого про цей популярний аксесуар, його походження та творців, а також про жінок, котрі робили його основою свого екранного чи реального образу, визначаючи стиль мільйонів своїх шанувальниць.

 

Основи

 • Cерія Awesome

 

Плануємо до випуску у лютому-березні видання Awesome Azerbaijan, Awesome Armenia, Awesome Kazakhstan та Awesome Kyrgyzstan. Ми впевнені, що awesome-факти можна знайти у всіх країнах – серія Awesome стала культовою, ми продали понад 60 000 примірників, а тепер проєкт вийшов на міжнародний рівень.

 

 • Прітаджі та Крішнаджі. Чотири священні секрети

 

Книга стала бестселлером на Amazon вже за кілька тижнів. Автори знайомлять читачів з основами медитації, уроками мудрості та чотирма головними ключами до успіху. Плануємо видати переклад у травні 2020 року.

 

 • Orthodox Chic

 

Це книга-продовження серії Balcony Chic, в якій ми говоримо про специфічну і рідну красу України.

 

Orthodox Chic – це альбом з фотографіями, в яких буде багато церкво-мафів та куполів. Над книгою працюють Саша Курмаз, Олексій Биков та Олександр Бурлака. Плануємо видати її у травні 2020 року.

 

 • Крістофер Александер. Як будувати на віки: архітектура поза часом

 

Це класична книжка з теорії і практики архітектури та урбаністики. Незалежно від того, що ви будуєте — «Тарілку» на Либідській, пандус до супермаркету чи веранду на дачі — ця книжка дасть ключ до створення архітектури, здатної пережити свого автора. Видання виходить за сприяння Антона Борзова. Плануємо видати її у жовтні 2020 року.

 

 • The Art of the Ukrainian Sixties

 

Це нове англомовне видання книги про мистецтво українських шістдесятників. У книзі розповідаємо про найбільш яскравий період українського неофіційного мистецтва радянських часів. У роботі над першим виданням взяло участь понад 70 експертів, а авторами стали мистецтвознавиці Ольга Балашова та Лізавета Герман.

 

Читайте також: Проводжаючи 2019-й: найважливіші художні переклади

 

КМ-Букс

 

 • Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг, Алан Ігл. Тренер на трильйон. Правила лідерства Білла Кемпбелла з Кремнієвої долини

 

Білл Кемпбелл посприяв розбудові низки найвидатніших компаній Кремнієвої долини, зокрема Google, Apple та Intuit, і створенню понад трильйона доларів ринкової вартості!

 

Колишній університетський футболіст і футбольний тренер, Білл став ментором таких провидців, як Стів Джобс, Ларрі Пейдж та Ерік Шмідт, і тренував десятки лідерів на обох узбережжях США. Пішовши з життя 2016 року, «Тренер» залишив по собі компанії, що продовжували зростати, успішних людей і море поваги, дружби та любові. На своїх посадах у Google Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг і Алан Ігл особисто зіткнулися з тим, як Білл розвивав довірчі стосунки, сприяв особистісному зростанню, наснажував відвагою, виступав за високі стандарти професійної діяльності та виявляв на ранніх стадіях напруження, що неминуче з’являється в динамічних середовищах.

 

Щоб ушанувати свого ментора, а також надихнути та повчити майбутні покоління, вони систематизували його мудрість у цьому посібнику. На основі інтерв’ю більш ніж із вісімдесятьма людьми, які знали й любили Білла Кемпбелла, «Тренер на трильйон» пояснює принципи Тренера та ілюструє їх історіями від видатних компаній і людей, із якими він працював і грав. У результаті вийшла програма для прогресивних бізнесових лідерів і менеджерів, яка допоможе їм створювати продуктивніші й динамічніші команди та компанії.

 

 • Суніл Ґупта. Цифрова стратегія. Посібник із переосмислення бізнесу

 

Цифрова трансформація — уже не просто нова цікавинка. Це — необхідність.

 

Протягом останнього десятиліття професор Гарвардської школи бізнесу Суніл Ґупта вивчав компанії зі списку Fortune 500 і те, як вони трансформувалися в цифрову епоху. Він знає, що працює, а що ні. Багато компаній поки що лише пробує сили в цифрових технологіях, або створює нові незалежні підрозділи — цього недостатньо. Деяки з цих компаній, які вже здобули успіх у традиційних галузях виробництва, наважилися повсністю переформатувати та оцифрувати свій бізнес, повністю його переосмисливши попри страх поразки і краху — і досягли успіху. Ґупта наводить детально розбирає їхні приклади, щоб надати практичні і дієві поради на шляху неминучої діджиталізації.

 

 • Джон Россман. Думай, як Амазон. Як страти лідером у цифровому світі: 50 ½ ідей!

 

Колишній керівний працівник Amazon, який запустив та масштабував Amazon Marketplace, пропонує найкращу книгу про те, як «думати, як Amazon» та досягти успіху в епоху цифрових технологій.

 

Дізнайся зсередини про те, як Джефф Безос та Amazon використовують надзвичайно послідовний підхід до інновацій, дослідження нових ринків та стимулювання нового розвитку. Ви зрозумієте унікальний менталітет та внутрішні механізми, які стимулюють високу якість роботи Amazon, починаючи з її прагматичного, тверезого підходу до нових цифрових ринків та закінчуючи її креативним ставленням до інновацій.

 

«Що б зробив Джефф?» Після того як Джон Россман покинув Amazon, щоб консультувати стартапи та корпорації, він безліч разів чув це питання від керівників, які хотіли дізнатися «секрет» історичного успіху Amazon. У цьому покроковому керівництві він дає 50 ½ відповідей, базуючись на своєму досвіді керівної роботи в Amazon, і навчає сучасних бізнес-лідерів думати, як Amazon, розробляти стратегію, як Безос, і перемагати у конкурентній боротьбі, як ніхто в бізнесі.

 

 • Аллан Піз та Барбара Піз. Чому чоловіки не слухають, а жінки не вміють читати мапи

 

Чи не замислювалися ви над тим, як добре було б у доповнення до свого партнера отримати й «інструкцію з використання»? Велика кількість таких «інструкцій», що регулюють правила комунікації представників протилежних статей, містить у цьому виданні.

 

Ця книга Аллана та Барбари Пізів присвячується усім чоловікам і жінкам, які хоча б раз у відчаї звертались до свого партнера зі словами: “Чому ти мене не розумієш?” Стосунки нерідко руйнуються через те, що представники сильної статі не можуть усвідомити, що їхні кохані є іншими, не схожими на них, а представниці прекрасної половини людства очікують, що герої їхніх романів за складних життєвих обставин поводитимуться так само, як вони самі.

 

Видання базується на об’єктивних наукових даних, матеріалах, отриманих під час звичайних бесід, на багаторічних напрацюваннях авторів та реальних сценаріях людської поведінки, що варіюються від серйозних до відверто комічних. Свої висновки автори зводять до зрозумілих пояснень, одночасно уникаючи надмірного спрощення. Такий підхід робить інформацію цілком доступною для пересічного читача, а процес читання – легким і цікавим. Книга допоможе кожному дізнатися більше про себе і про кохану людину, навчитися поводитися так, щоб відносини з нею були більш повноцінними та приємними, а спільне життя – щасливим і гармонічним.

 

 • Девід Аллен. Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків

Цей посібник стане в пригоді підтліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрий для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу.

 

Книжка «Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу» розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. «Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків» пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління.

 

Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі,  що даватиме радість від досягнень.

 

Terra Incognita

 • Бернар Вербер. Її величність кішка (перекл.: Соломія Мартинович)

 

«Її величність кішка» – продовження роману Бернара Вербера «Завтра будуть коти». У цій книзі, сповненій надзвичайних пригод, автор вкотре повертається до теми співіснування  людей і тварин та філософських роздумів про три стовпи цивілізації: Гумор, Мистецтво і Любов.

 

У центрі роману вже знайома нам кішка Бастет, яка насолоджується безтурботним життям у паризькому помешканні своєї «служниці» Наталі – саме так, на думку автора, коти трактують своїх господарів. Та зненацька все змінюється після масового розстрілу в будинку навпроти. У місті дедалі частіше стаються сутички між людьми, всю планету охоплює хаос, з восьми мільярдів людського населення Землі виживає лише один. Міста захоплюють щурі, витісняючи людей, котів, собак та інших тварин у гори, у віддалені куточки та на маленькі острівці. Усім видам загрожує винищення, орда щурів на чолі з головнокомандувачем Тамерланом, що має доступ до людських знань і технологій, змітає все на своєму шляху.

 

Доля людства знову залежить від невеликої групи котів і людей на чолі з Бастет. Самозакоханій та владній кішці вдається досягти загального порозуміння і примирити між собою всіх мешканців планети, наділених інтелектом. Але чи надовго?

 

 • Кен Вілбер. Коротка історія всього (перек.: Микола Климчук)

 

Кен Вілбер – сучасний американський філософ і духовний лідер, основоположник т. зв. інтегрального методу, покликаного поєднати здобутки західного раціоналізму і східного містицизму. «Коротка історія всього» – найпопулярніша книжка автора, у Сполучених Штатах вона витримала двадцять перевидань.

 

Хай легковажна назва не вводить читача в оману: під обкладинкою серйозний філософський розмисел про суперечливі шляхи, якими розвивалося людство в психологічному, емоційному, інтелектуальному, моральному і духовному планах. Ідея Вілбера зводиться до того, що західна традиція не охоплює всього екзистенційного досвіду людини, а тому не справляється з роллю єдиного джерела питань і відповідей. Вілбер виступає в ролі демістифікатора, тонкого критика учителів, методів, ідей і систем, які обіцяють привести до істини, проте виявляються неповними або хибними. Висловлюючись метафорично, він знайомить Будду з Фройдом і пропонує альтернативний погляд на духовну еволюцію людини.

 

«Коротка історія всього» показує світ в оригінальному ракурсі і пропонує відповідь на злободенні питання сучасності – про зміну ролі чоловіка і жінки, про руйнування довкілля, про розмаїття і мультикультуралізм, про витіснену пам’ять і сексуальне насильство над дітьми, про роль інтернету в інформаційну епоху та багато іншого. Українське видання містить також розлогий діалог з Ланою Вачовською – співавторкою легендарної «Матриці» і давньою шанувальницею творчості Вілбера.

 

 • Ошо. Автобіографія духовно неправильного містика (перекл.: Тетяна Дитина)

 

«Автобіографія» – не цілком точна назва для цього тексту, оскільки індійський містик Ошо ніколи не записував історію свого життя. Проте у цій книзі зібрано спогади, що збереглися в численних аудіозаписах його промов.

 

Незалежно від того, чи знайомі ви з ученням Ошо, ця книга допоможе вам зрозуміти джерела і контексти цієї релігії без релігії, заснованої на самоусвідомленні та відповідальності, а також звеличенні цілісної людини. Читач дізнається про цікаві моменти з життя автора: дитинства, студентських років, викладання в університеті, про час, присвячений духовному навчанню. А розповідь про переїзд і діяльність в Америці читається наче детектив чи пригодницький роман. Це історія життя і просвітлення у віці 21 року; історія зародження і становлення авторського вчення – еклектичної суміші релігії та філософії; історія духовного наставника, вчителя, повна подорожей, пригод, небезпек і див.

 

Книжка потішить вас легкою дотепністю, збентежить несподіваними сентенціями, шокує провокативною хвальковитістю, але насамперед – вразить своєю глибокодумністю й універсальністю.

 

 • Джозеф Кемпбел. Герой із тисячею облич (перекл.: Олександр Мокровольський)

 

Джозеф Кемпбел – славетний американський історик, один з найвидатніших дослідників міфології ХХ століття. Його книга «Герой із тисячею облич», вперше видана 1949 року, – класична праця з порівняльної міфології, в якій Кемпбел розгортає свою теорію подорожей архетипного героя і його ролей у світі міфу. Ця книга помітно вплинула на світогляд сучасників, стала джерелом ідей для відомих вчених та митців і навіть надихнула Джорджа Лукаса на створення кіноепопеї «Зоряні війни».

 

У своєму вершинному творі Кемпбел відстежує подорожі й перетворення героя в міфах усього світу, порівнює їх, відкриває спільну фундаментальну структуру, називаючи її «мономіфом», і показує «архетипного героя».

 

Уважне і проникливе відчитування символіки міфу і аналіз разючої подібності між оригінальними давніми та сучасними переказами Сходу і Заходу приводить читача до тих самих питомих істин і цінностей, якими людина керується з правіку. Автор плекає надію, що саме ці подібності, а не розбіжності, часто перебільшені і штучні, здатні врешті зумовити справжнє розуміння і єдність між представниками різних націй і рас. Як відомо, істина одна, тільки називаємо ми її різними іменами.

 

Видавництво Жупанського

 • Володимир Кузнєцов. Закоłот. Невимовні культи (видавнича серія: Альтернатива)

Володимир Кузнєцов – письменник, музикант, інженер та гейм-дизайнер зі сходу України, відомий українському читачеві насамперед як автор, що працює у жанрах жахів та фентезі. Його новий роман створений на перетині наукової фантастики, космічної опери та лавкрафтіанського горору. Це – книга-головоломка, книга, яку кожен читач може складати як йому заманеться – і від того отримувати свій власний досвід та інсайт.

 

Окультні технології та Прадавні боги з іншого простору-часу. Війни в масштабі Сонячної системи та безосібні квантові інтелекти. Наскільки незмінною є людська сутність – і що здатне змінити її? Якою ціною можна здобути Свободу – і де поріг, за яким та свобода перетворюється на нову неволю? В кінцевому підсумку, що є свобода волі, і чи існує вона взагалі?

 

Якщо Давні боги відгукуються на людські молитви – хто здатен почути їхню відповідь і не втратити розум, намагаючись її зрозуміти?

 

Далеке майбутнє. Нова Імперія – об’єднане людство Землі, Місяцю та Марсу – веде жорстоку боротьбу за власне існування. Її супротивники – потойбічні істоти з інших шарів Мультиверсу, її провідник – звільнений бог Ґаґантоа, що з прадавніх часів перебував у полоні на Землі. Бунтівним богом людству даровані технології міжпланетного сполучення, квантового обчислення та розподіленого інтелекту. Проте його вороги – то цивілізації істот з іншого простору-часу та Потойбічні боги. А також ті з людей, хто вважає обраний шлях хибним та руйнівним.

 

Одвічна дилема Людини – який шлях є істинним? Per omnia saecula saeculorum, світ без кінця – чи Bellum omnium contra omnes, війна без кінця?

 

На материнському кораблі «Сінано» – найстарішому та найпотужнішому представнику Об’єднаного Флоту Імперії, спалахує заколот, кривавий та безжальний. Хто розпочав його, до чого він призведе, а головне – як пов’язаний із подіями тисячолітньої давнини, що вже стали наріжним каменем історії людства?

 

 • Девід Лінч, Крістін МакКенна. Кімната снів (видавнича серія: Життєписи, перекл.: Євген Лір, Остап Українець)

 

Ми й до цього знали, що Девід дуже незвичайний, але тепер, прочитавши цю цікавезну розповідь про його життя, ми зрозуміли,  н а с к і л ь к и він незвичайна і дивовижна людина. Книжка супроводжуватиметься купою ексклюзивних архівних фото, так що для фанатів «Ґумкоголового», «Людини-слона», «Твін Пікс», «Вогонь, іди зі мною», «Диких серцем», «Загубленого шосе», «ВНУТРІШНЬОЇ ІМПЕРІЇ» та багатьох інших Лінчевих візуальних та музичних проектів це буде справді непересічний і необхідний подарунок.

 

Девід Лінч опинився у перших рядах світового кінематоґрафу 1977 року, коли вийшов «Ґумкоголовий», незвичайний та доволі химерний фільм. Відтоді Лінча тричі номінували на звання найкращого режисера на Academy Awards – за «Людину-слона», «Синій оксамит» та «Малголленд Драйв», він отримав «Золоту пальмову гілку» за «Диких серцем», спричинив лихоманку довкола серіалу «Твін Пікс», що з’явився на каналі «ABC» 1990 року, та утвердився як митець з широким мисленням та глибокою творчістю. Автор книжки «Спіймати велику рибу», що присвячена трансендентальній медитації.

 

 • Томас Пінчон. Веселка гравітації (видавнича серія: Майстри світової прози, перекл.: Тарас Бойко)

 

Magnum Opus культового американського постмодерніста Томаса Пінчона, що разом із Джойсовими «Уліссом» та «Поминками за Фініґаном», а також «Нескінченним жартом» Девіда Фостера Воллеса вважається одним із найскладніших романів за всю історію існування літератури. Півтора мільйони машинописних знаків, близько двохста сімдесяти тисяч слів, складених Пінчоном у заплутаний і гротескний літературний лабіринт, в якому можна знайти посилання на все на світі або ж назавжди заблукати – залежить від оптики зору читача. Сподіваємося, в українського читача ця оптика налаштована непогано, інакше йому буде непросто.

 

 • Едґар Аллан По. Повне зібрання прозових творів. Том 1 (видавнича серія: Майстри готичної прози, перекл.: Остап Українець, Катерина Дудка, Ростислав Доценко, Олена Фешовець)

 

Переважна більшість перекладів у цьому виданні будуть новими – над ними працювали Остап Українець і Катерина Дудка, які вже відомі нашим читачам по роботі над перекладами Говарда Лавкрафта, Пітера Воттса та багатьох інших. Також будуть використані переклади окремих оповідань По, виконані Ростиславом Доценком та Оленою Фешовець.

 

А ще це видання супроводжуватиметься чудовими ілюстраціями Ліни Квітки.

 

Твори, що входять до першого тому: «Метцергерштайн», «Герцог де л’Омлет», «На мурах єрусалимських», «Без дихання», «Бон-Бон», «Рукопис, знайдений у пляшці», «Побачення», «Береніка», «Морела», «Як я був світським левом», «Дивовижна пригода Ганса Пфааля», «Король чума», «Тінь. Притча», «Четверо звірів у одному», «Містифікація», «Тиша. Притча», «Оповідь Артура Гордона Піма».

 

 • Старша Едда (перекл.: Віталій Кривонос)

 

Навесні українська література нарешті поповниться одним з наріжних текстів європейського середньовічного епосу – Старшою Еддою у перекладі з ісландської, передмовою і примітками Віталія Кривоноса.

Дім химер

 • Поліна Кулакова. Усі їхні демони

 

На перший погляд, в одній з квартир сірої «хрущовки» живе звичайна сім’я. Проте за зачиненими дверима того дому відбуваються тривожні події, які байдужі сусіди хочуть не помічати… хлопець-підліток, який шукає розуміння та підтримку на вулиці; самотня дев’ятирічна дівчинка вчиться жити з «демонами» своїх батьків.

«Усі їхні демони» — це роман про жорстоко вкрадене дитинство, алкоголізм та про криваві вбивства у невеликому тихому місті.

 

 • Павло Дерев’янко. Тенета війни

 

Це — друга книга трилогії «Litopys Siroho Ordenu».

 

Рік 1852. Перемога у нещодавній війні між Північним Альянсом і Двоморським Союзом коштувала Сірому Ордену багатьох життів. У Червоній та Чорній радах готуються до виборів гетьмана, з-за кордону долинають тривожні чутки, а православна церква відкрито виступає проти сіроманців, чиї знекровлені ряди тануть разом із їхньою славою. Попри занепад лицарі Сірого Ордену стоять на варті…

 

Згадай проклятий сувій. Протри клямри вовчого лицаря. Приготуйся до крові та сліз, що затьмарять блиск героїчних легенд.

 

 • Влад Сорд. Безодня 2

 

«Безодня 2» — це продовження книги «Безодня» — збірки неймовірних і водночас на диво чесних історій, військово-містичних оповідань на основі реальних подій, привезених автором з війни, побаченої на власні очі й прожитої впродовж чотирьох років у польових окопах, на закинутій шахті, у лісах, що повсякчас прострілюються. Тут немає героїзації «своїх» чи демонізації «чужих», це просто війна, котра випала на долю нашому поколінню. А війна не добирає слів та не шкодує куль, війна триває, як і кожна з цих історій, що, проростаючи з реальності, набувають химерних метафізичних сенсів у подобі Чорного Бога й первісного жаху, який завжди чатує на нас поза межами часу й простору.

 

 • Євген Лір та Крістіна Федорович. Книга вигаданих неістот

 

Це перше видання серії «Химерний Non-Fiction». Крістіна Федорович та Євген Лір пропонують читачам дослідження дивовижних створінь, що мешкають у небезпечному Краю Снів. Потрапити туди можна у кілька способів, але найпоширеніший — шлях онейронавтів: «провалитися» крізь звичайний сон у незнані, чужі для людини землі. Що приховує тихий шелест золотої трави та чому один погляд на неї викликає нестримну жагу повернутись додому і розчинитись? Як врятуватись від заперечника, здатного розчинити будь-яку сутність однією думкою? Скільки обличь має хассара? Як відрізнити будинок зі свідомістю від духа місця?

 

Відповіді на всі ці питання ховає «Книга вигаданих неістот» — ілюстрований довідник з міфопросторів, підсвідомо знайомих кожному з нас.

 

 • Антисоціальна мережа

 

Всі ми так чи інакше «сусідимо» в соцмережах, навіть якщо не знайомі одне з одним. Наскільки ми вразливі у цьому відкритому доступі? Які дивні речі, котрих ми навіть не помічаємо, щодня відбуваються в соціальних мережах? Хто й навіщо учора невдало намагався зламати акаунт головної редакторки видавництва?.. Міфологія соцмереж: «монстри», що їх породили віртуальні спільноти нашого часу (Синій Кит, Слендермен, Момо та інші). На тлі цих закордонних «міфів» настав час творити власних чудовиськ — не просто для того, аби «налякати» наших читачів, а й для того, щоб застерегти.

 

Збірка оповідань «Антисоціальна мережа» — це результат літературного конкурсу химерних історій-оповідок, місцем дії яких є соцмережі. До збірки увійдуть 31 оповідання переможців літературного конкурсу.

 

Апріорі

 

 • Джеймс Ґрінвуд. Маленький обірванець. Правдива історія (перекл.: В. Хасхачик)

 

Відома і улюблена з дитинства повість Джеймса Грінвуда «Маленький обірванець» – це історія лондонського хлопчика, який змалку терпів усі прикрощі бродячого життя: злидні і страх, самотність і образи, та незважаючи на все, виріс достойною людиною.

 

Одна така книга, прочитана в дитинстві, залишає глибокий слід в душі дитини на все життя. Повість була перекладена багатьма мовами і мала великий успіх. Видання буде цікаве широкому колу читачів.

 

 • Сельма Лаґерлеф. Сага про маєток (перекл.: О. Король)

 

У романі шведської письменниці, лауреатки Нобелівської премії Сельми Лаґерлеф (1858–1940), йдеться передусім про кохання спадкоємця занепалого помістя й простої дівчини. Це почуття розвивається в них обох упродовж усієї оповіді, яка відзначається крутими поворотами сюжету, достовірністю в описі реалій Швеції ХІХ століття, вишуканою поетичністю й глибокою психологічністю.

 

«Сага про маєток» вийшла у світ 1899 року, й відтоді її перекладено багатьма мовами. Українською публікується вперше.

 

 • Малята-Звірята (перекл.: О. Сподарик)

 

На нашій планеті проживає до 2 млн. видів тварин. І ледь не щодня дослідники відкривають нові цікаві види.

 

На мальовничих світлинах цього вишуканого альбому ви побачите багато захопливих моментів з життя дивовижного світу братів наших менших, прочитаєте про звички та поведінку як дорослих тварин, так і їхніх дитинчат. Ви дізнаєтесь про вірних друзів людини з прадавніх часів – відданих собак, розумних котів, красивих і працьовитих коней та інших свійських тваринок. А таємничий світ екзотичних дітей дикої природи для багатьох читачів стане справжнім відкриттям.

 

 • Едеір Тернер. Між боргом та дияволом (перекл.: Т. Унковська)

 

Книга видатного вченого і практика макрорегулювання, одного з архітекторів виходу Великої Британії із глобальної фінансової кризи 2008–2009 років лорда Едеіра Тернера повинна стати настільною книгою для кожного державного керівника у сфері економічної, фінансової і монетарної політики.

 

Банкірам і бізнесменам реального сектору економіки також буде цікаво зрозуміти інсайти і нові нестандартні ідеї автора, а також ознайомитися з його глибокими висновками і поясненнями неочевидних причин і механізмів розгортання глобальної кризи. Книга також буде цікава експертам, аналітикам, вченим, викладачам, аспірантам і студентам економічних університетів, а також всім, хто цікавиться економікою і хоче зрозуміти, чому відбуваються сучасні кризи і як можна запобігти їх катастрофічному розгортанню та руйнівним ефектам.

 

 • Всесвітні закони життя. 200 вічних духовних принципів (перекл.: О. Бриська)

 

Базові принципи «величного життя» можна досліджувати і перевіряти, подібно до того, як наука вивіряє природні закони всесвіту. Вивчаючи закони життя і застосовуючи їх у щоденних ситуаціях, все більше людей можуть здобути радісне та наповнене життя. Як колись гарно було сказано: «Життя – важка школа, бо спочатку йдуть іспити, а вже потім навчання». Ця книга є щирою спробою дати можливість повчитись переш ніж прийдуть іспити!

 

Час майстрів

 • Тетяна Корнієнко. Espressivo

 

У маленької Дари є величезна, як світ, мрія. Як пройти до неї через лабіринти нездоланних життєвих перепон? Та якось у негоду вривається сонячний промінь: Учитель бере Дару за руку й веде до світла. Поруч — друзі й недруги, любов і заздрість, біль розлук і щастя перемог. Що чекає Дару наприкінці шляху? А може, це не кінець, а тільки початок чогось нового, прекрасного, головного?

 

 • Мішель Лекрьо, Селія Ґалле, Клеманс Ру де Люз. Girls’ Book. Ідеї, які варто втілити в життя

 

40 тематичних розділів, насичених секретами та ідеями цікавих занять, стануть у пригоді кожній допитливій і винахідливій дівчині! Ця книжка розкаже й покаже, як перетворити парео на сукню, змайструвати власну гойдалку, зробити гітару з коробки, розпізнати польові квіти, власноруч створити брошку, приготувати смачні й корисні трав’яні чаї та соки, цікаво погратися з друзями, показати фокуси, пофарбувати футболку, та допоможе здобути безліч інших вмінь і навичок.

 

Не обов’язково втілювати кожну запропоновану нами ідею. Головне — це натхнення, яке книжка надасть дитині. Адже будь-який день гарний для того, щоб перетворити його на пригоду, змайструвати щось власноруч або чогось навчитися!

 

 • Олена Шкаврон, Наталія Шейн. Експедиція за дивовижними тваринами

 

Ця книжка є водночас енциклопедією, картою тваринного світу і записником. Разом з двома школярами, яким набридли сухі факти з навчальної програми, читач вирушить у навколосвітню подорож для власних досліджень чудес природи і дізнається, чому в олуші сині лапи, де ховає їжу калан, яка істота вважається безсмертною, чому губана маорі називають рибою-наполеоном, як ховаються синьокрилі морфо, чому в тибетської лисиці квадратна голова і ще багато-багато цікавого.

 

 • Оксана Садовенко. Ти і Малевич. Книжка з історії мистецтв із творчими завданнями

 

«Ти і Малевич» — книжка, з якої ти дізнаєшся про надзвичайного художника — автора «Чорного квадрата» Казимира Малевича. Ти зможеш надихнутися його ідеями та поглядом на світ і створити власну супрематичну композицію та проект планіти для землянітів, а ще дізнаєшся про «Чорний квадрат», першоелементи, безпредметне… Тебе чекає цікава пригода та занурення в ідеї одного з найвидатніших художників ХХ століття!

 

 • Байки Езопа в переказі Олександра Виженка

Хоч минули вже два з половиною тисячоліття від часів Езопа, люди не надто змінилися: вони досі бувають жадібними, невдячними, жорстокими. Тож Езопові байки досі актуальні. А в переказі відомого запорізького казкаря Олександра Виженка, зробленому для дітей, 35 стародавніх історій набули не лише легкості та цікавості, а ще й нових сенсів. Усі персонажі байок на ілюстраціях Катерини Рейди такі милі й кумедні, що до їхніх повчальних пригод хочеться повертатися знову й знову.

 

Урбіно

 • Кетрін Вудфайн. Загадка механічного горобця (серія: Таємниці універмагу Сінклер, перекл.: Ярослава Івченко)

 

На початку ХХ століття в оповитому туманами Лондоні стається неабияка подія: відкривається величезний універсальний магазин багатія Едварда Сінклера. Ще до відкриття він опиняється в центрі здогадок, чуток і підвищеної уваги. Бо такої розкоші й різноманіття товарів, здається, Лондон досі не бачив.

 

У цей самий сам юна Софі Тейлор, дівчина із колись багатої родини, а тепер кругла сирота, змушена шукати роботу. Чи варто описувати її радість, коли вона проходить конкурс на посаду продавчині? Та дівчині доведеться позмагатися з неабиякими труднощами. І насмішки й глузування товаришок по роботі тут виявляються не найстрашнішими.

 

Напередодні відкриття чудового універмагу звідти викрадають унікальну колекцію коштовностей, яку власник збирався продемонструвати на виставці з особливої для нього нагоди. Окрасою колекції був механічний горобець. Прикрашена численними коштовними каменями пташка витьохкувала щоразу іншу мелодію. І ось Софі опиняється під підозрою, адже її того злощасного вечора бачили в залі з коштовностями. Ба більше, поруч із розбитою вітриною знаходять шпильку для волосся, яка належить дівчині. Тепер завдання Софі та її нових друзів – знайти справжнього зловмисника…

 

 • Кетрін Вудфайн. Таємниця коштовного метелика (серія: Таємниці універмагу Сінклер, перекл.: Анна Воченко)

 

Продовження серії ретро-детективних романів «Таємниці універмагу «Сінклер»». Цього разу читачі разом із Софі Тейлор, яка почала працювати у відділі капелюшків, потраплять на бал лорда Бʼюкасла в його шикарний будинок, щоб розслідувати під прикриттям справу про викрадення коштовної брошки, метелика, і вийти на слід найнебезпечнішого злочинця Лондона.

 

 • Зоряна Івченко. Сучасна українська кухня

 

У цій книжці – улюблені рецепти авторки на щодень, хоча деякі з них безсумнівно прикрасять і святковий стіл. Складники – рідні та звичні: м’ясо, овочі, річкова риба, крупи. Жодної екзотики, усе знайоме та бюджетне. Усі страви в цій книжці авторка готувала неодноразово й фотографувала сама.

 

 • Йоанна Ягелло. Як дві краплі води (перекл.: Божена Антоняк)

 

Анна і Ніна були як дві краплі води, знали все одна про одну. Коли Ніна наважилася на відчайдушний крок, світ Анни розлетівся на друзки. Тепер вона складає його заново, шматок за шматком, і намагається зрозуміти, що насправді сталося… Та чи буде вона готова почути правду?

 

Сильний і дуже глибокий підлітковий роман від авторки «Кави з кардамоном» на складні соціальні й психологічні теми.

 

Роман здобув першу премію в конкурсі «Книжка року» 2018 польської секції IBBY.

 

 • Юстина Беднарек. Дуся і Поросятко Гав. Перший день у дитячому садочку (серія: Дуся і Поросятко Гав, перекл.: Божена Антоняк)

 

Завтра особливий день у житті Дусі. Вона вперше піде до дитячого садочка. Як там буде? А раптом вихователька буде злою? Або Дуся не знайде собі друзів? Або… Та до садочка дівчинка йде зі своїм маленьким другом – плюшевим Поросятком Гавом. День минає непомітно й цікаво, тож зрештою Дуся вирішує, що, мабуть, варто піти до садочка ще раз…

 

 • Юстина Беднарек. Дуся і Поросятко Гав. Тепер усе чудово! (серія: Дуся і Поросятко Гав, перекл.: Божена Антоняк)

 

Усе на світі має свою черговість. От, наприклад, Дуся дуже любить шоколад, але може ласувати ним лише коли з’їсть броколі. Адже на все свій час і все слід робити в правильному порядку! А може, ні?

 

 • Ґрейт! Велика Британія для допитливих (серія: Для допитливих, перекл.: Божена Антоняк)

 

Продовження серії «Для допитливих» про культури різних країн світу. Цього разу – Велика Британія. Якщо ви гадаєте, що вже все знаєте про цю країну, тоді Ви будете приємно здивовані!

 

Усім відомо, що британці дотримуються лівобічного руху, вимірюють довжину футами, а країною керує королева. Та чи бачили ви стометрових білих коней на зелених пагорбах і круків, яких годують кривавими тістечками? Чи брали участь у гонитві за сиром? У змаганнях з бігу зі сковорідками? Чули про двері у світ ельфів, покинуті монастирі та камʼяні кола, у яких час плине повільніше, ніж деінде? Гадаю, що ні!

 

«Британія для допитливих» – це дивовижний путівник батьківщиною Шекспіра та Гаррі Поттера.

 

Читайте також: Література йде в маси. Українська проза 2019-го

 

Маміно

 • Морські тезки (текст: Олександра Орлова, ілюстр.: Ольга Ребдело)

 

Новинка з серії mix & match картонок «Міксуй і вивчай». Знаходячи пари тезків, дитина буде знайомитися з морськими істотами та дізнаватися про них цікаві факти. Виявляється, морський коник — найповільніша рибка у світі, морська черепаха не вміє ховатися у панцир, а морський їжак за допомогою голок… пересувається! З цією книжкою малюк буде бавитися і вчитися одночасно.

 

 • Кольорова лічба (ідея: Катерина Перконос, ілюстр.: Юлія Вус)

 

«Кольорова лічба» — новинка для найменших книголюбів із серії «Міксуй і вивчай». Як і в інших книжках серії, у ній кожна сторінка розрізана навпіл, і малюку треба правильно підбирати половинки. З цією книжкою можна легко й наочно опанувати лічбу від 1 до 10 та вивчити основні кольори. У процесі веселої гри в дитини розвиватиметься і логічне, і образне мислення.

 

 • Оскар Берніф’є. Що таке взаємини?

 

Чи зобов’язані ми завжди поважати інших? Хіба є люди, не гідні поваги? Можливо, інколи для нечемності є вагомі причини? А чи завжди слід погоджуватися з іншими? Чи можуть дві різні думки бути водночас правильними? І чи варто зрікатися правди, щоб уникнути конфлікту?

 

Світ людських взаємин складний і неоднозначний. Відчути своє місце в ньому допоможуть запитання з книжки французького філософа-практика Оскара Бреніф’є «Що таке взаємини?». 

 

 • Оскар Берніф’є. Що таке свобода?

 

Це завершальна книжка з серії «Мистецтво мислити». У ній французький філософ-практик пропонує дітям замислитися над питаннями свободи: у взаємодії з іншими, у суспільному житті, у внутрішньому розвитку. Чи можна робити все, що заманеться? Чи обмежують твою свободу інші люди? Чи потрібно подорослішати, щоб стати вільним? Чи може в’язень бути вільним? Чи всі мають право на свободу? Навіщо тобі свобода?

 

Оскар Бреніф’є — революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань — вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й учать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися.

 

Талант

 • Елеонора Барзотті. Земля

 

Тут є все, за що діти люблять книжки: яскраві ілюстрації, аж 70 віконець, у які так цікаво зазирнути, гігантська розгортка, що вмістила в себе природні дива цілого світу!

 

Енциклопедія «Земля» розповість дітям про нашу чудову планету: як народжуються скелі-гриби, які скарби ховаються в надрах землі, як утворюються вулкани, чи велика міць торнадо та про інші дивовижі. Книга написана захопливо, стисло і водночас змістовно — має всі шанси стати улюбленою у вивченні природознавства.

 

 • Елеонора Барзотті. Аеропорт

 

Любителі техніки будуть просто в захваті, бо ж у книжці стільки різноманітних машин, що годі полічити. Про найцікавіші з них, а також про роботу аеропорту юні мандрівники дізнаються зі сторінок нової подарункової енциклопедії «Аеропорт». 70 віконець із «секретами», величезна сторінка-розгортка й чудові ілюстрації роблять книгу напрочуд захопливою та цікавою для дошкільнят і школярів.

 

 • Елеонора Барзотті. Моє тіло

 

З чого складається тіло людини? Для чого потрібні органи? Як працює серце? Чому ми розрізняємо смаки? Як наш організм захищається від непроханих гостей — бактерій і вірусів?.. На ці та багато інших важливих питань відповість книга «Моє тіло». В кожному віконечку — цікава інформація, надзвичайно важлива для розвитку інтелекту дитини.

 

 • Елеонора Барзотті. Місто

 

Яскрава книга з віконцями допоможе розпочати захопливу подорож не лише вулицями мегаполісу, а й підземним містом — лабіринтами метро, та навіть опинитися під небом — на вершині найвищих хмарочосів!

 

Як будується місто? Які будівлі вважають шедеврами? Як виглядатиме мегаполіс майбутнього? Чи правда, що ми будемо жити в будинках-соняшниках? Пропонуємо поринути в неймовірну крутоверть мегаполісу і дізнатися багато цікавого.

 

Навчальна книга — Богдан

 • Браян Олдісс. Теплиця

 

Повість «Теплиця» («Hothouse») Браяна Олдісса, пошановану у 1962 р. премією «Гюґо», і сучасного українського читача розділяє всього лише якихось п’ятдесят з лишком років. У порівнянні з часовою локацією «Теплиці» тими роками без будь-яких докорів сумління можна знехтувати. Не вірите? В такому разі лише уявіть собі… далекий  дуже далекий світ майбутнього Землі, коли Сонце перетворилось у червоного гіганта, а сама планета, повернута до нього лише однією стороною, переживає не найкращі часи. Якщо, звичайно, можна назвати не найкращими часами апокаліпсис, що вже триває мільйони років.

 

Тут усе живе бореться за існування, і в цій безжальній боротьбі людство ( точніше — жменька зеленошкірих істот, що знайшли прихисток на середньому ярусі безкрайніх джунглів) безнадійно програє. Втім, якщо це може втішити (хоч би прихильників глибинної екології!), то біологічна ніша, яку з незапам’ятних часів займали тварини, уже давно завойована. А єдиним повноправним владарем у цьому немислимому світі, де панує вічний день і шаленство мутованого життя, є рослини. Отже, ласкаво просимо у царство Природи!

 

 • Роджер Желязни. Джек Тіньовий

 

Світ «Джека Тіньового» («Jack of Shadows») Роджера Желязни — це світ холодної краси, і, правду кажучи, напрочуд стильний світ. А ще це світ чорно-білий, розділений поміж Магією, що панує на нічній стороні планети, і Наукою — владаркою освітленої сторони.

 

Історія ж, що її розповідає нам Желязни, здавалось би, простенька і невигадлива — історія про нефортунного злодія і крутія на ймення Джек Тіньовий, його страту, воскресіння і жадобу помсти. (Джек тому і Тіньовий, що він не від Світла і не від Пітьми, а від Тіні, в якій черпає свою силу і завдяки якій він безсмертний). Зважившись раз і назавжди змінити розділений навпіл світ, він уже не зійде з обраного шляху. І на цьому шляху йому не забракне ні відваги, ні жорстокості, ні хитрості, як його творцеві не забракло таланту, щоби перетворити простеньку історія помсти в епічну філософську притчу.

 

 • Роберт Джордан. Колесо Часу

 

Що таке «Колесо Часу» («The Wheel of Time») Роберта Джордана? Сказати, що це просто фентезійний цикл, те саме, що не сказати нічого. Можливо, найкраще визначення цьому монументальному творінню було дане одним із безіменних шанувальників Джордана, котрий порівняв цей цикл із симфонією, в якій перші такти невловимо нагадують вступ із іншого уславленого метра [Дж. Р. Р. Толкіна], але з кожним новим акордом все більше проступає власний авторський почерк і самобутнє звучання. Якщо ж удатися до сухої статистики, то «Колесо Часу» — це 14 товстезних романів (останні три після смерті Джордана завершив Брендон Сендерсон), це понад 635 розділів і 4 з лишком мільйони слів. Навіть щоби послухати весь цикл в аудіоформаті, вам доведеться потратити 17 днів 11 годин і 30 хвилин. І, завершуючи цей статистичний відступ: «Колесо Часу» — це десятки самобутніх, ретельно прописаних культур та, якщо вірити підрахункам фанатів, понад 2700 персонажів.

 

Що ж таке Колесо Часу? Уявіть собі величезну, завбільшки як космос прядку із семишпичним колесом, яке, повільно обертаючись, тче тканину всесвіту. Його тканина виткана із життів і подій, що утворюють Великий Узор, який є сутністю і реальністю, який є минулим, теперішнім і майбутнім світу. І допоки обертається Колесо, нема кінця плетінню… І навіть смерть не є остаточною…

 

 • Юя Вісландер. Як Мама Му поранилася, Мама Му будує хату, Ану швидше, мамо Му!

 

Юя Вісландер – шведська дитяча письменниця, відома своїми історіями про непосидючу корову Маму Му та про її вірного друга Ворона. Герої книжок Вісландер постійно потрапляють у різноманітні пригоди і намагаються виплутатись із кумедних халеп.

 

Весела та винахідлива корова Мама Му не може спокійно випасатися на луці чи гойдатися на гойдалці. Адже їй так кортить втілити в життя  найхимерніші ідеї! Добре, що давній друг Ворон завжди охоче їй допомагає!.

 

Юя Вісландер пише казки у співавторстві зі своїм чоловіком Томасом. У  2005 році подружжя нагородили премією імені Астрід Ліндгрен.

 

Ілюстрації до книг про пригоди Мами Му – це окрема історія! Ви ж любите дідуся Петсона і кота Фіндуса? Так от! Книги Юї Вісландер намалював «батько» Петсона і Фіндуса, неперевершений Свен Нордквіст! Ви одразу впізнаєте його дотепні малюнки з неймовірною кількістю деталей!

 

Маму Му – найвідоміша корова Швеції, книги про неї перекладено на понад 30 мов і вони відомі в усьому світі!

 

 • Ю Несбе. Доктор Проктор

 

Знайомтеся: це Ю Несбе, норвезький  письменник, музикант й економіст за освітою. Відомим став після написання детективних романів про Гаррі Голе. Крім письменництва Ю Несбе є вокалістом та гітаристом рок-гурту Di Derre.

 

А це – перша дитяча книга автора про пригоди Доктора Проктора! Надзвичайно дотепна, іронічна, зухвала та навіть провокативна! Вона  побачила світ у 2007 році і стала найбільш продаваною у Норвегії!

 

Герой цієї історій – доктор Проктор, напівбожевільний винахідник, який працює над не-е-е-е-еймовірним винаходом. Йому допомагають сусідська дівчинка Ліса та найдрібніший, найрудіший і найшустріший на світі хлопчик Булле.  І всі разом вони працюють над рецептурою чарівного вітрогонного порошку!

 

Коли ж врешті мрія професора здійснюється, з’являються негідники, що зазіхають на дивовижний винахід…

 

Вперше українською мовою!

 

ArtBooks

 • Тамсин Мюррей. Інструкція до запасного серця

 

Джонні лише п’ятнадцять, але його серце хворе і часу обмаль. Нів щойно втратила свого брата-близнюка через нещасний випадок. 

 

Доля зводить двох підлітків у дуже складний час. Після операції, що рятує його життя, Джоні відчайдушно прагне дізнатися більше про свого донора. Але ж він ніяк не планував закохатись у сестру першого власника його серця… 

 

Приголомшливий та зворушливий роман про горе, провину та непередбачуваність кохання. 

 

 • Мадлен Дені. Управління гнівом: як реагувати на дитячі істерики

 

Як бути, коли емоції зашкалюють? Як не тиснути на дитину і водночас не потурати їй? Якщо педагогічний талант не даний нам від природи, ми все одно можемо оволодіти мистецтвом спілкування з дітьми, спираючись на досвід педагогів, психологів та інших батьків. І в цьому допоможе бестселер Мадлен Демі «Управління гнівом: як реагувати на дитячі істерики». Авторка зібрала усі дієві поради, маленькі хитрощі та оригінальні рішення, які стануть у пригоді батькам дітей різного віку. 

 

 • Нік Еліопулос. Minecraft. Глибоке занурення

 

Пригоди тривають у третій книзі офіційної серії «Майнкрафт. Хроніки Вудсворду» за сюжетом найпопулярнішої гри всіх часів! Цього разу на Еш, Морґана і трьох їхніх однокласників чекає глибоке занурення у водному біомі. Незвідані глибини ваблять красою і дивами, а карта скарбів обіцяє незабутні пригоди… А раптом це пастка загадкового Короля кликунів? Повітря дедалі менше — чи вдасться друзям вижити й розкрити таємницю?

 

 • Minecraft. Острів

 

Знедолений одинак потрапляє на безлюдний пляж. Мандрівник оглядає узбережжя, намагаючись згадати хто він, як тут опинився і чому все навколо зроблено з блоків? 

 

Його перше завдання — це пошук їжі. Наступне — не перетворитися на їжу. Схоже, що на острові є й інші… як-от орда зомбі, що з’являється з настанням ночі. Необхідно знайти вихід із усього цього безладу. Складніший челендж, годі й шукати.

 

У цьому світі правила не завжди мають сенс, однак мужність і креативність допоможуть подолати довгий шлях. Попереду ліси, які слід дослідити, приховані підземні тунелі, в яких чекає здобич, а також багацько мобів, яких необхідно перемогти. Лише тоді будуть розкриті всі таємниці острова. 

 

 • Трейсі Батист . Minecraft. Аварія

 

Б’янка разом із найкращим другом Лонні потрапляє у жахливу аварію.

 

Прокинувшись у лікарні, майже паралізована тяжкими травмами, дівчина лишається сам на сам із запитаннями, на які вона не готова відповісти. Втекти від реальності допомагає нова версія Minecraft, де втілюються будь-які бажання, і де Б’янка здобуває контроль над світом у той момент, коли здавалося, що вже втратила його. 

 

Досліджуючи новий світ, вона стикається з німим, блискучим аватаром… Можливо, це Лонні? Б’янка об’єднується з Есме та Антоном, дітлахами, які також грають на лікарняному сервері, щоб урятувати її друга. 

 

Ранок

 • Серія книг-актіві із цікавими науковими фактами за якими працює все навколо та завданнями

 

Книги розроблені за методикою STEM — це новітній підхід у навчанні. Він допоможе дітям легко отримати базові знання з природничих наук, технологій, інженерії та математики.

 

 • 50 видатних українців та українок

 

Книжка познайомить читачів із видатними українцями: чоловіками та жінками, які зробили вагомий внесок у розвиток нашої держави, науки та мистецтва. Історія кожного з них цікава й унікальна: чиясь надихає, чиясь змушує замислитися, чиясь відверто засмучує. Це книжка, з якої можна почати знайомство з українськими постатями, але на якій точно не слід зупинятися, адже поза нею лишилися сотні імен.

 

 • Острів

 

Батько, донька та їхній собака зазнали аварії на кораблі. Вони опинилися посеред безкрайнього океану на маленькому острові, що насправді був зовсім не таким, яким здавався на перший погляд!Він захищав трьох своїх гостей від вітру і холоду, від хвиль і всіляких небезпек та занурював їх у дивовижнв світи — зі звуками, яких вони ніколи не чули, ароматами, що розбурхували розум, і кольорами, про існування яких вони навіть не здогадувались… Так було аж допоки їх не врятували, — саме тоді з’ясувалося, що Острів насправді не залишився без уваги…

 

 • Давай пограємо! Гам-Гам!

 

Книжка-помічник для дитини із ігровим елементом на кожному розвороті книги. Дитина зможе нагодувати звірят і поїсти самостійно.

 

 • Атлас спорту

 

У цій книзі зібрані 14 видів спорту, в які грають і вболівають по всьому світу. Тут і видовищні перегони «Формули-1», і зухвала боротьба футболістів, і витончена грація плавців. Читачі познайомляться з короткою історією виникнення спортивних змагань, дізнаються про їхні правила та довідаються про рекорди видатних гравців.«Атлас спорту для дітей» допоможе школярам наблизитися до спортивних перемог і неймовірних рекордів. І стати не лише глядачами, а й учасниками спортивних змагань.

 

Чорні вівці

 • Андерс Бйоркелід. Зима зла. Оповідь про Кровних (перекл.: Софія Волковецька)

 

Перша частина фантастичної тетралогії «Оповідь про Кровних». У книзі йдеться про двох близнят, Сунью і Вульфа, які живуть разом зі своїм батьком у невеликому миролюбному селищі. Але одного дня все змінюється. Насувається Зла зима, поширюючи холоднечу, яка проникає в серця  і розум людей.
Тепер невідомо, хто вже опинився в її полоні, а над ким Зимовий Король ще не владний і кому можна довіряти.
Книжка сподобається усім прихильникам фентезі, а передусім – підліткам.

 

 • Данута Парляк. Чужий у лісі

 

Ця казкова історія розповідає про упередження щодо істот «не з нашого лісу». Книжка була відзначена в літературній категорії у конкурсі Польської Секції IBBY Книга року-2015.

 

 • Евеліна Дачюте. Щастя – це лисичка

 

 • Євгенія Завалій. Це всі ми

 

«Це всі ми» – повість про те, як звичайні підлітки можуть змінити своє місто на краще. Одного дня Андрій та його друзі знаходять на березі моря багато мертвої риби. Вони намагаються з’ясувати причини екологічної катастрофи і знайти шляхи її вирішення. Читачі дізнаються про дельфінів і забруднення морів, про волонтерів і сортування відходів, як збирати підписи під петиціями і формувати громадську думку. Це книга про любов до тварин і природи, справжню дружбу і прагнення змінювати світ.

 

 • Аґнєшка Стельмашик. Прокляття золотого дракона (серія: Хроніки Архео)

 

За героями четвертої частини бестселера польської письменниці Аґнєшки Стельмашик «Прокляття золотого дракона» полюють викрадачі творів мистецтва і жорстокі ніндзя. А все через те, що добре відомі з попередніх трьох частин діти археологів Мері Джейн, Джим і Мартін та їхні польські друзі Бартек та Аня вийшли на слід стародавнього віяла, що здатне повертати молодість. Той, хто володітиме такою здатністю, зможе заробити великі статки. Тож доля дітей у великій небезпеці!
У цій книзі письменниця переносить своїх героїв до Японії. Тут їм доведеться зустрітися з безжальними і підступними злочинцями, випробувати на міцність свою дружбу, здолати шлях до скарбу та мало не втратити один одного. Й усе це відбудеться напередодні Різдва.

 

 

Клуб сімейного дозвілля

 • Ренсом Рiггс. Карта днів #2

 • Сергій Плохій. Забуті покидьки східного фронту

 • Маргарет Етвуд. Заповіти

 • Харукі Муракамі. Вбивство командора

 • Марк Леві. Закоханий привид

 

Рідна мова

 • Сара Пенніпакер. Тут, у реальному світі (перекл.: Марія Головко)

 • Джулія Беррі. Лагідна війна (перекл.: Катерина Калитко)

 • Стівен Чбоскі. Уявний друг (перекл.: Анатолій Хлівний)

 • Сесілія Ахерн. P.S. Я люблю тебе та Постскриптум (перекл.: Ірина Гоял)

 • Ніл Пасріча. Ти – супер! Як адаптуватися до змін, долати невдачі й жити осмислено (перекл.: Оляна Рута)

Ніка-Центр

 

 • Філіп Багус. Трагедія євро

 

Автор – іспанський економіст світового рівня, учень Хесуса Уерти де Сото, присвятив свою книгу історії створення Євросоюзу і зокрема створенню євро. Він розглядає драматичну боротьбу соціалвстичного та ліберального підходів до створення ЄС і механізм запровадження євро як інструмента для перетворення Європи у єдину централізовану державу. Прогнози економіста невтішні – «гонка друкарських верстатів» провокує політичний перерозподіл статків від одних країн до інших. Що ж далі буде з Європою?

 

 • Флоріан Вернер. ЛАЙНО. Темна матерія (разом з Видавництвом Анетти Антоненко)

 

«Ми народжуємося між екскрементами і сечею» (Августин) – і таким чином починається наша неминуча довічна конфронтація з нашими екскрементами. Вони формують наше розуміння культури, самобутності, суспільства, здоров’я, краси, порядності і гумору. У мистецтві, в природничих науках, в економіці і в архітектурі, екскреції людини відіграють важливу роль. Але і в біографії кожної людини: на основі своїх виділень людина вивчає граматику відрази, гігієни та аромату. Флоріан Вернер вражає такою захоплюючою розповіддю, таким нетрадиційним підходом до історії культури.

 

 • Андрій Галушка. Піночет: генерал, диктатор, символ (разом із Видавництвом Анетти Антоненко)

 

Книга розповідає про життєвий шлях чілійського генерала Ауґусто Піночета, чий образ на кілька десятиліть став «кривавого фашистського диктатора» як у Радянському Союзі так і серед лівих кіл Заходу. Чи справді колишній президент Чилі врятував свою країну від марксистської диктатури? Чи можна було передбачити, що саме він очолить новий режим країни? Чи справді політика його уряду створила «чилійське економічне чудо»? Наскільки кривавою була його диктатура? І нарешті, чи вціліли в наш час якісь здобутки його часу при владі?

 

 • Мар’ян Голька. Соціальна пам’ять і її імпланти

 

У книзі викладено нову оригінальну  концепцію комплексного механізму функціонування соціальної пам´яті завдяки впровадженню в суспільні практики її імплантів. Це сприятиме кращому розумінню українською громадськістю та науковою спільнотою суті, ролі та значення соціальної пам´яті та її замінників для глибокого і комплексного розуміння історичного минулого.

 

 • Маркус Розенлунд. Погода, яка змінила світ

 

Чому Гренландія «зелена»? Як датське місто-гавань Рунгольт у 14 столітті зникло за одну ніч? І як божественний вітер, який у 13 столітті затопив легендарний флот Кубла-хана, знову проявився під час Другої світової війни?

 

Маркус Розенлунд не міг знайти теми, більш актуальної, ніж погода. Як цей феномен змінювався протягом тисячоліть. Він показує як були програні війни та змінювалися цивілізації не лише завдяки власне діям людей, а й через силу погоди. Маркус будує мости з минулого, щоб осягнути, що відбувається сьогодні. Книга розповідає, як погода змінила наш світ і історію.

 

Meridian Czernowitz

 

 • Сергій Жадан. Список кораблів

 

Книжка містить шістдесят нових віршів, авторську післямову та цикл картин Катерини Косьяненко, які художниця написала спеціально для видання.

 

 • Сергій Жадан. Хлібне перемир’я (п’єса)

 

«Це текст про глухі кути війни. Про вогонь, який обступає всіх, хто не встиг зреагувати. Про пам’ять, любов і самотність. Я її писав улітку-восени, хоча ідея з’явилась раніше. Трішки несподіваний для мене текст. Сподіваюсь, для читачів та глядачів – так само», – говорить автор.

 

 • Юрій Іздрик. Naked mind

 

За словами Іздрика, це мала би бути книжка-фотоальбом, де найновіші й найрадикальніші вірші доповнювалися би провокативними фото самого Іздрика авторства Насті Теликової. Для цього проекту запланована спеціальна фотосесія.

 

Подробиць автори не розкривають, проте робоча назва проекту NAKED MIND доволі промовиста. Тож ті, хто здатен уявити собі «голий розум» Іздрика, можуть випробувати себе у візуалізації ще до виходу книжки.

 

 • Володимир Гаряїв. Метафізичний реквієм (упоряд.: Сергій Жадан)

 

Це поема-трактат українського поета-футуриста, філософа, члена футуристичного гурту «Нова ґенерація», учня Михайля Семенка Володимира Гаряїва.

 

Дизайн: Олеся Бачинська

 

Читайте також: Українські бестселери 2019: говорять видавці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект