канада

Обсяги продажів коміксів у Північній Америці досягнули мільярда доларів

07.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Обсяги продажів графічних романів та коміксів у США та Канаді зросли до 1,09 мільярда доларів у 2018 році. Про це повідомляють компанії ICv2 та Comichron, які провели спільне дослідження цього сегменту американського ринку.

У 2018 році загальний обсяг продажів коміксів збільшився на 80 мільйонів доларів у порівнянні з попереднім. Це новий рекорд для цієї ніші у Північній Америці.

 

Власник Comichron Джон Джексон Міллер відзначив, що «після короткого спаду у 2017 році ринок повернувся до зростання вже у 2018-му». Згідно з доповіддю, у 2018-му зросли продажі всіх трьох форматів — комікси, графічні романи та їхні електронні версії.

 

Продажі коміксів у форматі книжки та графічних романів становили 650 мільйонів доларів у 2018-му році, а традиційні періодичні продажі склали 360 мільйонів доларів, Цифрові копії — близько 100 мільйонів доларів.

 

«У той час, як магазини коміксів (як і раніше) залишаються найбільшим каналом збуту, вони вперше за останні три десятиліття зайняли менше половини усього ринку коміксів і графічних романів», – говорить генеральний директор ICv2 Мілтон Гріеп.

 

Попри те, що обсяги продажів через прямий ринок (магазини коміксів) дещо знизилися у порівнянні з 2017 роком, у звіті зазначається, що обсяг продажів через канали роздрібної торгівлі (який охоплює мережу книжкових магазинів, масовий ринок роздрібної торгівлі, інтернет-роздріб і книжкові ярмарки) зросли вдвічі.

 

Як відомо, згідно з дослідженням Читомо, лише 4% українських читачів читають комікси та графічну прозу.

 

Читайте також: Квантовий стрибок Капітана України: коли чекати на золоту добу українських коміксів

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект