PEN International

Ольга Муха стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International

08.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська менеджерка культури Ольга Муха призначена на посаду координатора конгресів та комітетів PEN International. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо, Ольга зазначила, що потрапила на цю посаду на запрошення виконавчого директора PEN International Карлеса Торнера.Він знаний, поміж іншим, як багаторічний популяризатор й захисник не лише рідної, каталонської літератури, але й усіх літератур так званих малих мов.

 

За словами Мухи, зараз вона переймає справи щодо підготовки 84-го конгресу PEN у Індії «Експерименти з правдою», який пройде під гаслом «Правда, Свобода, Різноманітність» у вересні цього року.

 

«Це буде дуже масштабний захід із залученням величезної кількості людей. Окрім цього, я координуватиму комітети. Їх у PEN чотири основні: Translation & Linguistic Rights, Writers for Peace, Writers in Prison та Women Writers. Згодом долучиться ще координація регіональних центрів. Окрім цього, цьогоріч відбуватимуться вибори нового Президента/ки, кількох членів правління, голів комітетів тощо. Це також моя робота», – розповіла координаторка конгресів та комітетів PEN International.

 

«Гадаю, з часом мої повноваження розширяться, адже невдовзі PEN International святкуватиме 100-річчя, а це – ціла низка розмаїтих заходів, як літературного, так і правозахисного штибу», – додала вона.

 

Окрім суто менеджерської роботи – івентів «під ключ» – перед нею стоятиме й значна частина ідейних та правозахисних завдань.

 

Також Ольга підкреслила, що намагатиметься інтенсифікувати комунікацію організації з Україною.

 

«Загалом моя кандидатура розглядалася зокрема виходячи із потреби налагодити кращі зв’язки із регіоном Східної Європи і т.зв. пострадянських територій. Тому знання багатьох слов’янських мов та локальних правових систем було значною перевагою», –  зізналася Муха.

 

Крім цього, Ольга розповіла, що випадково у перший свій робочий день спричинила маленьку революцію в офісі. За ланчем вона чітко пояснила колегам, чому Україна бойкотує Чемпіонат світу з футболу. І тим самим спровокувала скасування броні у пабі на огляд матчу.

 

Хоча PEN International є неурядовою організацією, координаторка отримуватиме винагороду за свою роботу.

 

«Британці не вірять у довготривале волонтерство на професійному рівні. Якщо робота має бути виконана, займає достатньо часу й вимагає відповідальності – твої основні потреби повинні бути захищеними», – пояснила Оля.

 

«Нам навіть на ланч наполегливо рекомендують виходити із офісу й прогулятися в сусідній ресторанчик чи на газон біля Темзи! Я аж починаю думати про хештег #роботаздоровоїлюдини», – додала вона.

 

PEN International («ПЕН-клуб») — міжнародна неурядова організація, заснована 5 жовтня 1921 року в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт і Джоном Голсуорсі. Вона об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, що була створена з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу.

 

Організація акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури, бореться за свободу слова, діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в’язниці, а деколи і вбивають за їхні погляди.

 

Міжнародний Пен-клуб складається зі 144 автономних національних Пен-центрів у 101 країні. Членство в ПЕН-клубі відкрите для всіх професійних письменників, незалежно від національності, мови, раси чи віросповідання.

 

Чільне зображення: Ілона Ляшенко

 

Читайте також: Президентка Міжнародного ПЕН-клубу: Ми розглядаємо літературу як повноцінного гравця у сфері прав і свободи людини