премія

Підліткова премія «Навиворіт» оголосила переможців

28.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі літературної премії підлітків «Навиворіт» оголосило лауреатів 2019 року. Списки розміщені на Facebook-сторінці премії.

 

Переможців визначили у двох номінаціях. Також присудили одну спецвідзнаку та одну особливу відзнаку.

 

Номінація «Найкраща українська підліткова книга»

 

Цього року її вирішили не вручати, зупинившись на короткому списку номінантів.

 

Номінація «Найкраща перекладна підліткова книга»

 

 

  • «Дім, в якому…» Маріам Петросян (перекл.: Маріанна Кіяновська, вид-во: Книголав) із формулюванням «за багатовимірність історії та персонажів, які завжди є собою, і за створення Дому, який ми тепер не зможемо забути».

 

Номінація «Найкращий дизайн підліткової книги»

 

 

  • «Хроніки південного» Рімантаса Кміти (дизайн: Антон Селлешій, Видавництво Старого Лева) — за образне оформлення обкладинки, що якнайкраще доповнює емоційну сторону книги та підтримує її сенси.

 

Спеціальна відзнака за найкращу книгу фантастики для підлітків

 

 

  • «Ходячий Хаос. Ніж, якого не відпустиш» Патрика Несса (перекл.: Остап Українець, вид-во: АССА) — за оригінальність історії, ретельно створений і переконливий світ та підліткових персонажів, у яких відкриваєш нові сторони себе.

 

Спеціальна відзнака за різноманітність

 

Цього року вирішили не вручати.

 

Особлива відзнака

 

 

  • Nebo BookLab Publishing — за турботу про читачів, високу якість книг і дизайн, що по-новому розкриває атмосферу історій.

 

«У 2019 році підліткова література справді дивувала нас, як у приємному, так і в неприємному сенсі цього слова, але кожна історія з короткого списку особлива і заслуговує на вашу увагу. Лауреатами Навиворіт 2019 року стали книжки, які зламали бар’єри, зачепили нас, які були створені з любов’ю і запропонували підліткам щось нове», — зазначило журі «Навиворіт».

 

Крім цього, організатори підготували спеціальну віртуальну церемію нагородження, яку назвали «апокаліптичною церемонією-п’єсою». Її можна побачити за посиланням.

 

Нагадаємо, що перша щорічна підліткова літературна премія «Навиворіт» була заснована у січні 2019 року підлітковою письменницькою студією «Майстерня історій».

 

Журі премії, яке складається з підлітків – резидентів/ок «Майстерні історій», – нагороджує авторів/ок найкращої україномовної та видавців/чинь найкращої перекладної художньої прози для підлітків, виданої в Україні протягом останнього календарного року.

 

Читайте також про фіналістів премії 2019 та переможців 2018 року.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект