втрати

Пішов із життя відомий український поет Богдан Рубчак

24.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У лікарні Нью-Джерсі помер відомий український письменник та редактор, член Нью-Йоркської поетичної групи Богдан Рубчак. Про це повідомляє поет Василь Махно на своїй сторінці у Facebook.

 

Богдан Рубчак народився в галицькому містечку Калуші, в родині кооператора. Під час другої світової війни емігрував з батьками до Німеччини, де спершу жив у Кауфбойрені, а потім у Діллінґені. У 1948-ому році переселився з матір’ю до Чикаго, в США, де жив і вчився деякий час.

 

Пізніше переїхав до штату Нью-Джерсі, здобув докторат із порівняльної літератури в Ратґерському університеті, а також певний час у ньому викладав. Пізніше, після повернення до Чикаго, працював професором при Іллінойському університеті.

 

Рубчак був учасником Нью-Йоркської групи та автором численних поетичних збірок. Серед них: «Камінний сад» (Нью-Йорк-Чикаго, 1956), «Промениста зрада» (Нью-Йорк-Чикаго, 1960;), «Дівчина без країни» (Нью-Йорк-Чикаго, 1963), «Особиста Кліо» (Нью-Йорк: В-во Нью-Йоркської Групи, 1967) та інші.

 

Написав понад 100 статей та есе, разом з Богданом Бойчуком упорядкував антологію сучасної української поезії на заході, яка вийшла у 1969 році в двох томах під назвою «Координати». Перед цим, у 1967 році, редагував разом із Святославом Гординським «Зібрані твори» Богдана-Ігоря Антонича, упорядкував разом із Богданом Бойчуком антологію поезії «Координати».

 

Раніше повідомлялося, що пішов із життя відомий український поет та політичний діяч Іван Драч

 

Нагадаємо, що 4 червня пішов із життя режисер, продюсер, мандрівник і письменник Леонід Кантер.

 

Фото: Олександр Фразе-Фразенко

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект