Альберто Удерзо

Пішов із життя співавтор коміксів про Астерікса Альберто Удерзо

30.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Французький ілюстратор та співавтор серії культових французьких коміксів про Астерікса Альберто Удерзо помер у віці 92 років. Про це повідомляє видання Book Riot.

Удерзо кілька тижнів відчував втому, а згодом помер у своєму будинку в Нойлі. Лікарі зазначають, що смерть коміксиста не пов’язана з епідемією коронавірусу.

 

Альберто Удерзо народився в італійській родині у французькому місті Фісмес, З раннього віку він мріяв стати клоуном або авіабудівником, як його брат Бруно. У віці одинадцяти років у нього виявили дальтонізм, через це йому доводилося маркувати кольори під час роботи над ілюстраціями.

 

Удерзо познайомився з письменником Рене Госсінні в 1951 році. Їх першим творінням стала серія коміксів Oumpah-pah. Вони адаптували свою роботу для франко-бельгійського журналу Tintin. Згодом, у 1959-му році тандем дебютував з коміксом «Астерікс» в дитячому журналі «Pilot». Співпраця митців продовжувалася аж до смерті Госкінніу 1977 році. Сам Удерзо пішов з комікс-індустрії у 2011 році.

 

Станом на 2019 рік видано 37 томи коміксів про пригоди Астерікса. Серія розповідає про опір галльського селища римлянам. Щоб протидіяти загарбниками жителі селища використовують магічний еліксир, виготовлений їхнім друїдом. Еліксир надає надлюдських сил, чим активно користується Астерікс як головний герой серії. Разом зі своїм другом Обеліксом він переживає численні пригоди, які змушують його мандрувати в різні кутки світу.

 

Серія про Астерікса — один із найпопулярніших коміксів у Франції, Бельгії та багатьох інших країнах. Її томи перекладені більш, ніж 100 мовами світу. За мотивами серії випустили 10 мультфільмів та чотири повнометражні кіноадаптації. Також на основі коміксів створені численні комп’ютерні ігри, а поблизу Парижа існує тематичний «Парк Астерікса».

 

Раніше повідомлялося, що на 81-му році життя помер творець крокодила Гени та Чебурашки Едуард Успенський.

 

Читайте також: Франкофонний комікс: звідки ноги ростуть.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект