Читомо > Місця > Відкритість Бібліотеки в Амстердамі

Місця

Відкритість Бібліотеки в Амстердамі

17.02.2016 0 Автор:

Однією з дивовиж Амстердаму є Відкрита Бібліотека ? восьмиповерхова споруда, дощенту наповнена книгами, музикою, фільмами та читачами. Читомо відвідало її і пропонує прогулятись приміщеннями бібліотеки та ознайомить вас з різноманіттям її послуг.

Бібліотека розташована поблизу Головного Вокзалу, тому, якщо потрапите до міста потягом, радимо зазирнути туди на якийсь час, адже лише ця бібліотека працює сім днів на тиждень з 10:00 до 22:00, і лише вона може запропонувати таке розмаїття книг, місцин для читання та затишне кафе на даху.

Бібліотека називається відкритою з двох причин. По-перше, вона є відкритою для відвідувачів. Завітати туди, щоб переглянути книги на полицях та взяти участь у літературних заходах може кожен, навіть не маючи читацького квитка. Однак для того, щоб позичати книги додому та користуватися бібліотечним Wi-Fi, потрібно купити річний абонемент, який коштує від 20 до 100 євро на рік.

3

Усі книги перебувають у вільному доступі

По-друге, між кімнатами бібліотеки немає ані дверей, ані інших перегородок. Ба більше ? усі поверхи з’єднані між собою низкою ескалаторів. Таким чином, увесь простір бібліотеки є відкритим, і навіть стоячи на восьмому поверсі, можна краєм ока зиркнути на те, що відбувається на всіх інших поверхах.

4

Усі поверхи бібліотеки з’єднані між собою ескалаторами

Читайте також: Бібліотека як бренд – досвід Мюнхена

Біля вхідних дверей бібліотеки стоїть фортепіано і усі, хто бажає, можуть на ньому зіграти. Також неподалік входу до бібліотеки розміщений стелаж із книгами, котрі тематично пов’язані із художньою виставкою, що відбувається в одній із зал. Скажімо, якщо у бібліотеці саме експонується художня кераміка, при вході стоятимуть книги, котрі розповідають про історію кераміки, про традиційну голландську кераміку та про техніки створення керамічних виробів. Таким чином, відвідувачі бібліотеки можуть побачити прямий зв’язок між літературою та образотворчим мистецтвом. Окрім того, у залах та коридорах вдосталь місця, щоб читати, вчитися, працювати і навіть обмінюватися думками.

5

У бібліотеці є вдосталь місця для читання, навчання і не тільки

Читайте також: Євгенія Напуда: Українці повинні

частіше отримувати культурний шок у бібліотеках

У бібліотеці періодично відбуваються дискусії літературні теми. Ознайомитися з анонсами усіх подій можна на веб-сайті бібліотеки. Читачі, які не цікавляться художньою прозою чи поезією, а шукають навчальну або тематичну літературу, також з легкістю можуть знайти те, що шукають. Кожен поверх бібліотеки присвячений певному виду книг, як от романи, філософія, медицина, точні науки, музика, фільми, дитяча література та інші.

6

Кожен поверх бібліотеки пропонує певний вид літератури

Одним з найкрасивіших залів бібліотеки є відділ дитячої літератури, розташований на першому поверсі. Окрім широкого асортименту книг, тут також є вдосталь місця, щоб зручно вмоститися і почитати.

7

Дитячий відділ Відкритої Бібліотеки

Читайте також: Оціум-Бібліотека: як громаді зробити радянську

книгозбірню «своїм» місцем

Оскільки читачами цього відділу є, перш за все, діти, бібліотека докладає чимало зусиль, щоб привабити свою цільову аудиторію до книги.

8

Дитячий відділ Відкритої Бібліотеки

По-перше, поміж книгами є іграшки, конструктори лего та інші принади, які в той чи інший спосіб пов’язані з книгою.

9

Конструктори леґо поміж дитячими книгами 

Наприклад, посередині дитячого залу стоїть двометровий іграшковий будиночок, кожна кімната якого присвячена якомусь ремеслу, як от: палітурному, кондитерському, ткацькому, кравецькому та іншим. Біля будиночка лежить книга, яка розповідає про родину мишей, котра там мешкає.

10

Читайте також: Перша львівська медіатека: за рамки традиційної книгозбірні

10а

Іграшковий будиночок у Відкритій Бібліотеці

Також, поруч із відкритими полицями є кілька засклених шафок для дитячих книг початку двадцятого століття, які надихають дітей на подальше ознайомлення з історією книги. На стінах у бібліотеці можна побачити виставки книжкової ілюстрації, що періодично змінюються.

11
12
Виставкові експонати у бібліотеці

Читайте також: Чому фінська бібліотека не схожа на українську?

По-друге, діти можуть самостійно витягувати книги з полиць і читати їх, сівши поруч із шафою. Це дуже важливо, оскільки таким чином вдається втримати дитячу увагу. До того ж, якщо дитині не сподобаються перші кілька сторінок, вона може відкласти книгу в бік і взяти іншу.

1

Читати у цій бібліотеці можна сидячи і лежачи

По-третє, досвідчені читачі можуть знайти книги свого улюбленого автора, користуючись інтернет-каталогом. Після того, як дитина самостійно знайшла потрібну книгу в каталозі, вона може попросити бібліотекаря допомогти її знайти.

14

Читачі будь-якого віку мають доступ до електронного каталогу бібліотеки

По-четверте, окрім усього цього, у бібліотеці щотижня відбуваються майстер-класи із вигадування історій. Такі майстер-класи є безкоштовними.

Бібліотекарка дитячого відділу, Барбара Йонхблуд каже: «Чимало дітей з батьками приходять до нас на вихідні або ж у будні, коли у нас відбуваються майстер-класи із вигадування історій (storytelling). Такі майстер-класи проводять як голандською, так і англійською. Англомовні зустрічі організовуємо не ми. Цим опікується Американське Жіноче Товариство. Такі зустрічі відбуваються щочетверга і тривають 45 хвилин. Зазвичай на них приходить дуже багато дітей, особливо діти у віці 4 роки» (переклад з англійської Галини Рис).

15

Кімната для проведення майстер-класів

Також пані Барбара додає: «Окрім майстер-класів, ми приваблюємо читачів книгами. У нас є книжки на будь-який смак: товсті книги, у яких багато тексту, тонкі книги-картинки, а також книги-іграшки для наймолодших читачів, вони розвивають дитячу моторику та вміння сприймати навколишній світ.

Діти люблять відвідувати нашу бібліотеку. Оскільки бібліотека є відкритою і немає перегородок, галас із дитячого відділу часто чутно у залах для дорослих. Адже діти не читають увесь час. Часом вони шумлять і заважають читачам із горішніх поверхів. Іноді дітлахи також бавляться і бігають між шафами. Однак мені все одно подобається працювати саме тут» (переклад з англійської Галини Рис).

фото 16
Робоче місце бібліотекаря у дитячому відділі

Дитячий відділ є чудовим місцем не лише для дітей, але і для їхніх батьків, адже їм дозволено вхід із візками. Отож, доки дитина читає, бавиться або спить у візочку, мама чи тато можуть почитати дорослу книжку, взяту із полиці на горішніх поверхах бібліотеки.

фото 17

фото 18

У бібліотеку можна заходити із дитячим візком

Не лише діти, але й дорослі можуть знайти у Відкритій бібліотеці книги на будь-який смак, адже як уже згадувалося бібліотеці є аж шість поверхів для дорослих читачів.

фото 19

фото 20
Музичний відділ бібліотеки
фото 21
 Відділ із DVD, де зберігаються фільми

Читайте також: Цифрова бібліотека в румунській підземці

фото 22
Виставковий зал

Мабуть, найпривабливішою рисою Відкритої Бібліотеки є те, що у її залах та коридорах завжди можна знайти затишне місце, де кожен охочий може заховатися від усього світу і почитати.

фото 23

фото 24

фото 26

Несподівані місця для читання 

Дочитавши книгу, її можна залишити у спеціально відведених місцях. Зазвичай, біля ліфта. Після цього можна піднятися на горішній поверх і посмакувати кавою, випити склянку соку або ж поласувати томатним супом із салатом цезар. Окрім того, з восьмого поверху бібліотеки відкривається чудовий краєвид на старе місто, музей Немо та кораблі.

фото 28

Вид з вікна Відкритої Бібліотеки

Порівнюючи Відкриту Бібліотеку в Амстердамі із українськими бібліотеками, варто зазначити, що Центральні та Обласні українські бібліотеки для дітей і підлітків у Києві та Львові нічим не поступаються голандській бібліотеці, оскільки у них також є вдосталь місця для читання та навчання, для книг і для музики, для ігор і майстер-класів та для читачів будь-якого віку. Проте багатьом іншим нашим бібліотекам все ж є куди рости, чого їм і бажаємо!

Читайте також: Наукова бібліотека при університеті у Львові:

3 пожежі, грабіж і найбагатша колекція

Відкрита Бібліотека в Амстердамі є чудовим місцем для відпочинку та саморозвитку, відкритим як для місцевих жителів, так і для туристів.

Адреса:

OBA Library, Oosterdokskade 143, Amsterdam

Facebook

Світлини авторки

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe