втрати

Помер відомий норвезький письменник Клаус Гаґеруп

21.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Пішов з життя відомий норвезький письменник, автор дитячих книжок про Маркуса, Гаґеруп Клаус. Про це повідомляє видання forfatterforeningen.no.

Гаґеруп Клаус (норв. Klaus Hagerup; нар. 5 березня 1946) — норвезький письменник, актор, режисер. В Україні відомий як автор серії дитячих книжок про Маркуса (з норвезької переклала Галина Кирпа).

 

Його батько — Андерс Гаґеруп (1904-1979) був вченим а мати видатна норвезька письменниця Інґер Гаґеруп (1905-1985)[2]. Старший брат — Гельґе Гаґеруп (21 квітня 1933 — 12 серпень 2008) був норвезьким драматургом, поетом та прозаїком. У дитинстві мріяв стати олімпійським чемпіоном із метання списів.

 

У молоді роки брав активну участь у лівому русі. Був одни з лідерів Соціалістичної народної партії Норвегії. Після закінчення школи один рік навчався у театральній школі в Девоні, Англія. Потім чотири роки навчався у Національній театральній академії. Після закінчення академії працював, з 1968 по 1969 рік, актором у театрі в Бергені на Національній сцені. З 1969 по 1971 рік працював у Норвезькому національному театрі. Потім, у 1971-1973 роках, працював у театрі Галоґаланд.

 

Дебют на літературній ниві відбувся у 1969 році зі збіркою віршів «Як я думаю про тебе» (норв. Slik tenker jeg på dere).

 

У 1988 році Клаус Гаґеруп написав біографічну книгу «Все так близько до мене» (норв. Alt ер să nær Мег) про свою відому матір Інґер Гаґеруп.

 

Раніше повідомлялося, що творець Людини-павука, Фантастичної четвірки та інших відомих супергероїв Marvel Comics Стен Лі помер на 96-му році життя.

 

Нагадаємо, що 22 травня пішов із життя один із найвидатніших американських письменників Філіп Рот.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект