Журналістика

«Тексти» отримали нагороду на Sigma Awards-2020

20.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Команда «Текстів» отримала перше місце на міжнародному конкурсі Sigma Awards-2020. Про це повідомляється на сайті інтернет-видання.

 

«Тексти» перемогли в категорії «Найкращий новинний застосунок» (Best news application) з їхнім проектом моніторингу тем російської дезінформації Topic Radar.

 

Конкурс Sigma Awards цього року проводиться вперше. Він був створений, щоб замінити попередній найбільш значний конкурс у галузі журналістики даних – Data Journalism Awards, який припинив існування у 2019 році.

 

«Тексти» двічі виходили у фінал Data Journalism Awards: у 2012 році з проектом Zакупівлі та у 2016 році з проектом «Гроші, метри, два авта».

 

У 2017 році представниця «Текстів» Ярина Серкез отримала перемогу в номінації «найкращий молодий журналіст даних» за добірку робіт, більшість з яких була зроблена для «Текстів».

 

Цього року у фіналі Sigma Awards-2020 в категорії «Найкращий новинний застосунок» змагалися проекти від таких видань, як, зокрема, Washington Post та ThePudding.

 

Проект Topic Radar створений на основі моделей машинного навчання для української та російської мови, які були розроблені «Текстами». Авторка проекту – Надія Романенко, дизайн аплікації – Наді Кельм.

 

Проект-переможець складається з трьох частин:

 

  • Інтерактивна веб-сторінка (веб-програма). Проект дозволяє стежити у часі за розгортанням тем російської пропаганди. Кожен тиждень команда за допомогою розроблених моделей визначає теми з приблизно 4-8 тисяч маніпулятивних новин
  • Додатки для браузерів та телеграм-бот Фейкогриз, які попереджають користувачів про маніпулятивні новини
  • Періодичні моніторинги-дайджести, зроблені на основі Topic Radar.

 

Нагадаємо, минулого року до довгого списку номінантів премії «Високі стандарти журналістики-2019» потрапило «Читомо».

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект