Календар подій

1/04

Триває конкурс відгуків для школярів «Читай-пиши»

Україна

23:59

Триває конкурс відгуків для школярів «Читай-пиши»

Благодійний фонд Сергія Жадана спільно з проектом підтримки дитячого читання «BaraBooka» приймає роботи на участь у конкурсі відгуків для школярів «Читай-пиши» до 1 квітня.

Школярам Донецької та Луганської областей пропонують спробувати себе в якості літературних критиків, виграти призи та відвідати Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві.

 

«Для чого ми робимо цей конкурс? — звертається до учасників Сергій Жадан. — Щоби нагадати дітям просту річ: книги — це не лише письменники з хрестоматій, чиї мудрі обличчя зображені на пам’ятниках і грошових купюрах. Письменники живуть поруч із нами і пишуть про нас. Книги — це про те, що відбувається довкола, література — це цікаво й неочікувано. Читати – це велика насолода й неабияка розкіш. А головне — література дуже доступна, вона ось — варто лише простягнути руку до книжкової полиці. І вже потім важко буде відірватись — обов’язково дочитаєш до кінця й сам про це щось напишеш».

 

Конкурс «Читай-пиши» – це конкурс відгуків на книжки, написані українською мовою (не перекладні). Вибір книжки — на вподобання учасника Конкурсу, але пріоритетними є книжки сучасних українських авторів.

 

Тож, якщо Тобі від 10 до 17 років, Ти любиш читати і бажаєш поділитися своїми думками про сучасну літературу — пиши! А на допомогу прийдуть короткі відео-уроки від фахівців. На сторінці Конкурсу у Фейсбуці професійні книжкові оглядачі розкажуть, як цікаво розповідати про прочитану книжку, з чого варто починати розповідь, як її оформлювати і навіть про що слід змовчати.

 

Оголошення переможців відбудеться 30 квітня 2019 року. Переможців Конкурсу визначатиме професійне журі: літературні критики, письменники, літературознавці.

 

Фіналісти відбіркового етапу отримають книжки видавництва «Ранок» і дипломи НЦ «МАНУ», а шестеро найкращих із них — планшети та електронні книжки. Особливим призом для 6 переможців стане поїздка навесні 2019 року до Києва на ІХ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» 22–26 травня. Крім участі у фестивальних подіях, для дітей буде організована ознайомча екскурсія Києвом та інші активності.

 

Партнери Конкурсу: Український інститут книги, Національний центр «Мала академія наук України», видавництво «Ранок».

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект