Календар подій

15/08

Триває літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» 2019

Україна

23:59

Триває літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» 2019

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків.

До участі в конкурсі «Напишіть про мене книжку!» запрошуються українські письменники (громадяни України) – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років. Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, притому як в одній номінації, так і в різних – кожен із цих творів розглядатиметься й оцінюватиметься окремо.

Конкурс проходить у трьох номінаціях:

 • «Добрі казки» – твори в жанрі літературної казки;
 • «Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку;
 • «Книжка про мене» – повісті для дітей середнього шкільного віку.

Вимоги до тексту в номінації «Добрі казки»:

 • за жанром це має бути прозова літературна казка або збірка казок – хоч цикл, об’єднаний спільними героями, а хоч просто збірка, цілісна лише стилістично;
 • читацька аудиторія твору – діти дошкільного і почасти молодшого шкільного віку (орієнтовно від 3 до 8 років);
 •  у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині і близький її світовідчуттю та способу мислення;
 • текст має бути написаний грамотною українською мовою;
 • твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
 •  обсяг тексту: до 30 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.

Вимоги до тексту в номінації «Добрі пригоди»:

 • за жанром це має бути повість – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;
 • читацька аудиторія твору – діти молодшого шкільного віку (6+);
 • у центрі оповіді має бути яскравий, ефектний персонаж, оригінальний художній образ, цікавий сучасній дитині молодшого шкільного віку і близький її світовідчуттю та способу мислення;
 •  повість має бути написана грамотною українською мовою;
 • твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
 • обсяг тексту: від 70 до 150 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.

Вимоги до тексту в номінації «Книжка про мене»:

 • за жанром це має бути повість або роман – себто цілісна історія, а не збірка оповідань чи казок;
 • читацька аудиторія твору – діти середнього шкільного віку (9+);
 • у центрі оповіді неодмінно має бути образ сучасної української дитини – її світ, її життя, її мрії і прагнення, її уявлення про майбутнє;
 • повість має бути написана грамотною українською мовою;
 • твір раніше не виходив окремою книжкою чи складовою книжки (публікація в літературних журналах, зокрема електронних, усього твору чи його частини не є перешкодою для того, щоб подати твір на конкурс).
 • обсяг тексту: від 100 до 300 тисяч комп’ютерних знаків із пробілами.

Правила оформлення та подачі рукопису

Рукописи приймаються на розгляд із 1 червня по 15 серпня 2019 року включно.

 

Подавати їх слід в електронному вигляді у форматі doc, docx, rtf або pdf на електронну адресу concurs@fontan-book.com (скринька працюватиме з 1 червня). У темі листа неодмінно слід вказати номінацію: «Добрі казки», «Добрі пригоди» або «Книжка про мене». Також у листі слід підтвердити готовність сплатити організаційний внесок.

 

Разом із текстом в окремому файлі такого самого формату автор подає відомості про себе, обов’язково: ім’я і прізвище та контактну інформацію – телефон і електронну скриньку.

Організаційний внесок

Щоб узяти участь у конкурсі, слід сплатити організаційний внесок – 100 грн для номінації «Добрі казки» і 200 грн для номінацій «Добрі пригоди» і «Книжка про мене». Ця символічна сума покликана підтвердити серйозність намірів автора – адже не секрет, що в попередні сезони ми нерідко отримували «випадкові» рукописи: підготовлені абияк, де текст не відповідав конкурсним вимогам, або був написаний безграмотно, або механічним способом перекладений з іншої мови тощо. Це ускладнювало роботу адміністратора і членів журі, забирало дорогоцінний час, необхідний для розважливого аналізу справді цікавих конкурсних творів. Тож, запроваджуючи організаційний внесок, ми розраховуємо на те, що така мінімальна сума не стане перепоною для сумлінних конкурсантів, однак «дисциплінує» тих, хто ставиться до письменницької праці несерйозно.

 

Найзручніший для автора спосіб сплати організаційного внеску (переказ із картки на картку, переказ на картку через термінал, поштовий переказ тощо) адміністратор конкурсу обумовлює з автором після отримання рукопису.

 

Якщо автор подає на розгляд кілька рукописів хоч в одну, а хоч у різні номінації, організаційний внесок сплачується за кожен із них.

 

Кошти, що надійдуть від сплати організаційного внеску, складуть гонорарний фонд для оплати роботи членів журі конкурсу.

Застереження

Авторам категорично заборонено у будь-який спосіб і під будь-яким приводом спілкуватися з членами журі про свої рукописи, зокрема й повідомляти їм про своє авторство того чи іншого рукопису – до оприлюднення офіційного висновку журі щодо цього рукопису. Порушення цієї умови призведе до зняття рукопису з розгляду; організаційний внесок при цьому не повертається.

 

Рукописи, які брали участь у конкурсі в попередні роки, навіть допрацьовані, до повторного розгляду не приймаються, оскільки це було б порушенням умови анонімності.

 

Переможці

Автор отримує комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок» на видання його конкурсного твору. Кількість переможців необмежена.

 

Деталі конкурсу.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект