Журналістика

У Києві хочуть назвати площу, сквер та провулок іменами відомих журналістів

14.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На сайті Київської міської державної адміністрації відбувається голосування щодо вшанування у топоніміці Києва видатних журналістів. Пропозиції можна підтримати до 19 травня.

Провулок неподалік від Інституту журналістики та «Олівця» планують назвати на честь Гарета Джонса, журналіста, який відомий тим, що попри заборону поїздок в УРСР іноземним журналістам, приїхав у 1933 році й розповідав про Голодомор у британській, німецькій та американській пресі.

 

Сквер на розі вулиць Рейтарської та Стрілецької пропонують назвати на честь Павла Шеремета, журналіста сайту «Українська правда» та співзасновника сайту «Білоруський партизан». За громадську позицію Шеремета переслідували в Білорусі та Росії. 20 липня 2016 року Павло Шеремет загинув — його автомобіль підірвали. Станом на травень 2019 року правоохоронні органи не змогли встановити замовників і виконавців вбивства.

 

Площу на розі вулиць Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної пропонують назвати на честь Сергія Набоки — видатного київського журналіста, дисидента та правозахисника, засновника перших незалежних українських ЗМІ. На рівні з Олександром Кривенком його вважають засновником сучасної української журналістики.

 

Як відомо, в Голосіївському районі столиці з’явилася вулиця поета Розстріляного відродження, основоположника й теоретика українського футуризму Михайля Семенка. Відповідне рішення ухвалила Київська міська рада.

 

Media Sapiens

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект