дитячі книжки

У вільному доступі з’являються все більше дитячих книжок про коронавірус

20.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Щоб дітям було легше зрозуміти, що таке коронавірус, епідемія, карантин, варто скористатися дитячими книжками, які розповідають про ці речі доступно. Таких у вільному доступі онлайн ми нарахували уже з десяток, в тому числі – українських авторів.

«Робі та Злюка в Короні»

Так українська дитяча письменниця Галина Буділова та художниця Ольга Реньова створили книжку-розмальовку про коронавірус для дітей віком 3-7 років «Робі та Злюка в короні». В основі видання – терапевтична казка, в якій іграшковий робот-лікар Робі розповідає дітям Платону та Мії про коронавірус та правила безпеки під час пандемії.

 

 

У книжці дітям пояснюють такі поняття, як «вірус», «карантин», «гігієна». Також тут подані конкретні правила для дітей на щодень.

 

«Дуже важливо заспокоїти малят і налаштувати їх на позитивний лад. Мета моєї книжки – знизити рівень тривожності та нагадати правила безпеки, яких слід дотримуватись, щоб не захворіти», – зазначає авторка.

 

 

Україномовна версія книжки побачила світ у друкованому вигляді, її можна придбати онлайн. Переклад англійською, який здійснила Ірина Сидоренко, доступний для безкоштовного завантаження.

«Коронавірус. Книга для дітей»

Один із найкращих ілюстраторів світу Аксель Шеффлер разом із британським видавництвом Nosy Crow підготували для маленьких читачів видання «Коронавірус. Книга для дітей». Українське видавництво ARTBOOKS видало україномовний варіант книжки.

 

 

Цифрове видання доступне для завантаження усім охочим. Друкований примірник надсилають безкоштовно з кожним замовленням на сайті видавництва. Англомовну версію також можна читати в онлайні або ж завантажити і роздрукувати. Також ви можете пожертвувати певну суму на підтримку британської системи охорони здоров’я.

 

 

Книжка буде цікавою дітям від 5 до 9 років. У ній ви знайдете відповіді на запитання:

 

• Що таке коронавірус?
• Як він передається?
• Що станеться, якщо ви його підчепите?
• Чому люди переживають, що можуть заразитися?
• Чи є ліки від коронавірусу?
• Чому деякі місця, у які ми зазвичай ходимо, закриті?
• Що я можу зробити, щоб допомогти?
• Що буде далі?

«Мій герой – це ти»

У межах проєкту Референтна група Міжвідомчого постійного комітету з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації (Inter-Agency Standing Committee Reference Group on Mental Health and Psychosocial Support in Emergency Settings (IASC MHPSS RG) розробила книжку для дітей, хворих на коронавірус – «Мій герой – це ти».

 

 

Тематичну схему, яка використана в цій історії, було розроблено на основі опитування, яке було розіслане арабською, англійською, італійською, французькою та іспанською мовами у 104 країни світи з метою проведення оцінки потреб дітей щодо психічного здоров’я та психосоціальної підтримки під час спалаху COVID-19.

 

 

Досвідом боротьби з COVID-19 поділилися понад 1 тис. 700 дітей, батьків, опікунів та вчителів зі всього світу.

 

Наразі видання доступне для безкоштовного завантаження 9-ма мовами, серед яких і українська. Завантажити її можна за посиланням.

«Казка про Нічницю, або як людям не хворіти»

У межах українсько-німецького проєкту «Казки Марбурга» – багатомовного сайту казок, який запустили у травні 2020 року – кураторка Анна Шайдеманн, письменниця Мирослава Макаревич та художниця Олена Рязанцева створили карантинну «Казку про Нічницю, або як людям не хворіти».

 

 

Головну думку казки висловлює мудра Липа: «Усі жителі Землі залежать один від одного і не зможуть вижити самі по собі»

 

Казку українською, англійською, німецькою, португальською та російською можна безкоштовно завантажити за посиланням.

 

«Собака Дейв стурбований через коронавірус»

У Великій Британії медсестра інтенсивної терапії в дитячій лікарні Саутгемптона Моллі Воттс створила книжку-картинку, щоб допомогти дітям, які переживають через спалах коронавірусу. Медсестра зазначає, що хотіла подати дітям «інформацію без страху».

 

 

У книжці розповідається історія сови, яку звати Медсестра Дотті. Вона пояснює Собаці Дейву про коронавірус, в тому числі даючи поради дітям, як уникнути зараження вірусом та запобігти його поширенню.

 

 

«Багато людей зізнавалися, що їхні діти були дуже стривожені і не розуміли, що відбувається, проте читання цієї історії допомогло їм почуватися краще», – розповіла Моллі Воттс.

 

Безкоштовну книжку можна завантажити за посиланням.

«Ханна, наш герой»

Іранський письменник Алі-Асгар Сейдабаді написав книжку «Ханна, наш герой», щоб навчити дітей у всьому світі, як дбати про себе під час пандемії коронавірусу.

 

Книжку проілюструвала його донька Газале. Видання уже переклали англійською, італійською, французькою, голландською та турецькою мовами.

 

 

У книжці йдеться про кількох дітей, включно з Ханною, які навідують свого дядька Бахмана, який поки не знає, що заражений COVID-19. Усі діти теж підхоплюють вірус, але Ханні вдається не заразитися, оскільки вона дотримується порад щодо боротьби з коронавірусом.

 

Книжку можна завантажити за посиланням.

«Груффало»: серія малюнків

В атмосферу епідемії коронавірусу Джулія Дональдсон та Аксель Шеффлер помістили і героїв книжки про Груффала. Тут показано, як вони справляються із соціальною дистанцією, навчанням вдома та ізоляцією.

 

 

Серія із 12 зображень містить оновлену версію «Кімнати на мітлі», однієї з найпопулярніших книжок, в якій герої, замість того, щоби змагатися за місце на мітлі, сидять далеко один від одного.

Проєкт Keep Children Reading

Важливу ініціативу здійснює й благодійна організація Worldreader, яка доставляє електронні книжки у неблагополучні громади в Африці, на Близькому Сході, в Індії та Південній Америці.

 

Під час пандемії Worldreader видала кілька електронних книжок, покликаних проінформувати людей про загрозу коронавірусу.

 

 

«За даними ЮНЕСКО, 1,37 млрд учнів не відвідують школи. Діти в усьому світі зазнаватимуть великого сильного стресу – як і їхні батьки – тому те, що ми зробили, покаже приклад, як справитися з цим. Ми пропонуємо відповіді на питання щодо коронавірусу, а також ділимося інформацію з CDC (Centers for Disease Control and Prevention (Центри з контролю та профілактики захворювань у США) – Ред.) у наших додатках», – розповів президент організації Девід Рішер.

 

Їхня ініціатива отримала назву Keep Children Reading («Підтримуйте дитяче читання»).

 

У межах проєкту вийшли, зокрема, книжки «Привіт, мене звати Коронавірус», яка пояснює дітям загрозу пандемії, та «Банті та Баблі» – про важливість миття рук. Видання містять не тільки начвальні, а й розважальні матеріали, щоб відволікти дітей у кризовий період.

 

Раніше ми повідомляли, що відомий словенський філософ Славой Жижек написав книжку про епідемію коронавірусу.