колоніалізм

У вільному доступі з’явилися лекції про колоніалізм в літературі

02.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Історик-британіст Єгор Брайлян записав цикл популярних лекцій про колоніалізм в літературі. Відео розміщені на YouTube-каналі «Ісландія».

 

Героями лекцій стали шість письменників кінця 19 – поч. 21 ст., які писали на колоніальну тематику: Джозеф Конрад, Андре Мальро, Надін Гордімер, Чинуа Ачебе, Салман Рушді та Маріо Варгас Льйоса.

 

 

 

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Єгор Брайлян розповів, що, можливо, продовжить цикл лекцій на тему колоніалізму.

 

«Поки що я обрав шістьох головних, на мою думку, літераторів, які писали на цю тему. Загалом спочатку на Ісландії я записав цикл про колоніалізм загалом, і там були теми про колоніалізм у мистецтві та кіно. Потім вирішив окремо та більш детально розповісти про літературу.

 

Британська імперія – основний напрям моїх досліджень, тому я вирішив трохи зробити популярним знання про це. Моя дисертація, яка ще у процесі захисту, — про карибські колонії Британії 1930-1960-х рр. Чому я вивчаю колоніалізм? Ця тема мене захопила ще з першої дитячої енциклопедії. Вона надзвичайно цікава, до того ж, тут багато контроверсій та різночитань», — пояснив він.

 

 

 

 

Раніше ми повідомляли, що у мережі з’явилися записи 10 лекцій з курсу «Національні поети», який організували для вчителів середньої школи Літературна алабораторія та Відділ освітніх програм Мистецького арсеналу. 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект