український інститут

В Українському інституті розповіли про програмні плани в літературному секторі

25.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф’єва озвучила програмні плани в літературному секторі установи на 2019-2020 роки. Про них вона розповіла під час V. Конгресу «Література в Дії», який пройшов 23-24 лютого в Києві.

 

Ірина зазначила, що в розробці інституту перебуває програма літературних резиденцій. За її словами, це буде не open call, а окрема програма Українського інституту з інституційними партнерствами у пріоритетних країнах, щоб розвинути з ними системну тривалу співпрацю.

 

Також установа займатиметься організацією участі українських представників у професійних подіях, які відбуваються за кордоном, опираючись на інституційну співпрацю.

 

За словами Прокоф’євої, в інституті уклали спеціальний календар міжнародних подій, який доповнюватимуть протягом року.

 

«Ми аналізуватимемо цю базу і обиратимемо топ-10 літературних подій, на яких ми маємо бути представлені в секторі літератури», — пояснила вона.

 

 

Ірина підкреслила, що мова йде не про книжкові ярмарки, які є сферою діяльності Українського інституту книги, а про інші професійні події: для перекладачів, критиків, видавців, на яких Україна мала би бути представлена: хоча би точково, проте системно.

 

Цього року установа планує запустити постійний інформаційний дайджест про міжнародні події.

 

Також у планах Українського інститут — формування онлайн-каталогів ключових українських гравців усіх секторів – для представлення їх міжнародній спільноті.

 

«Наприклад, в Іспанії існує мапа мистецьких резиденцій Європи та світу, проте там немає України. Ми б хотіли давати цю інформацію існуючим платформам – щоб на цих віртуальних мапах з’являлися імена, назви, контакти про Україну», — пояснила вона .

 

Прокоф’єва додала, що програмна команда Українського інституту тільки формується. І невдовзі до неї та Альони Кухар, яка опікується в інституті сектором літератури, приєднається Поліна Городиська. Команду планують і надалі розширювати.

 

Нагадаємо, що Український інститут — це державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був заснований Кабінетом міністрів у 2017 році і належить до сфери управління МЗС.

 

Інститут повноцінно розпочав свою діяльність влітку 2018 року, після призначення на посаду генерального директора Володимира Шейка, у результаті відкритого конкурсу та створення команди фахівців.

 

18 жовтня 2018-го відбулася перша стратегічна сесія Українського інституту з метою формулювання місії та напрямків роботи установи на 2019-2021 роки, а також з’ясувати поточний стан культурної дипломатії в Україні. Загалом у сесії взяли участь 70 фахівців з різних сфер культурної діяльності: державний сектор, громадські та мистецькі організації, приватний стектор, куратори та менеджери культури, креативні індустрії.

 

Днями ми повідомляли, що троє молодих письменників отримають гранти Президента на видання своїх книжок.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект