український інститут

В Українському інституті розповіли про програмні плани в літературному секторі

25.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф’єва озвучила програмні плани в літературному секторі установи на 2019-2020 роки. Про них вона розповіла під час V. Конгресу «Література в Дії», який пройшов 23-24 лютого в Києві.

 

Ірина зазначила, що в розробці інституту перебуває програма літературних резиденцій. За її словами, це буде не open call, а окрема програма Українського інституту з інституційними партнерствами у пріоритетних країнах, щоб розвинути з ними системну тривалу співпрацю.

 

Також установа займатиметься організацією участі українських представників у професійних подіях, які відбуваються за кордоном, опираючись на інституційну співпрацю.

 

За словами Прокоф’євої, в інституті уклали спеціальний календар міжнародних подій, який доповнюватимуть протягом року.

 

«Ми аналізуватимемо цю базу і обиратимемо топ-10 літературних подій, на яких ми маємо бути представлені в секторі літератури», — пояснила вона.

 

 

Ірина підкреслила, що мова йде не про книжкові ярмарки, які є сферою діяльності Українського інституту книги, а про інші професійні події: для перекладачів, критиків, видавців, на яких Україна мала би бути представлена: хоча би точково, проте системно.

 

Цього року установа планує запустити постійний інформаційний дайджест про міжнародні події.

 

Також у планах Українського інститут — формування онлайн-каталогів ключових українських гравців усіх секторів – для представлення їх міжнародній спільноті.

 

«Наприклад, в Іспанії існує мапа мистецьких резиденцій Європи та світу, проте там немає України. Ми б хотіли давати цю інформацію існуючим платформам – щоб на цих віртуальних мапах з’являлися імена, назви, контакти про Україну», — пояснила вона .

 

Прокоф’єва додала, що програмна команда Українського інституту тільки формується. І невдовзі до неї та Альони Кухар, яка опікується в інституті сектором літератури, приєднається Поліна Городиська. Команду планують і надалі розширювати.

 

Нагадаємо, що Український інститут — це державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут був заснований Кабінетом міністрів у 2017 році і належить до сфери управління МЗС.

 

Інститут повноцінно розпочав свою діяльність влітку 2018 року, після призначення на посаду генерального директора Володимира Шейка, у результаті відкритого конкурсу та створення команди фахівців.

 

18 жовтня 2018-го відбулася перша стратегічна сесія Українського інституту з метою формулювання місії та напрямків роботи установи на 2019-2021 роки, а також з’ясувати поточний стан культурної дипломатії в Україні. Загалом у сесії взяли участь 70 фахівців з різних сфер культурної діяльності: державний сектор, громадські та мистецькі організації, приватний стектор, куратори та менеджери культури, креативні індустрії.

 

Днями ми повідомляли, що троє молодих письменників отримають гранти Президента на видання своїх книжок.