Календар подій

14/09

Відбудеться лекція «Дисиденти — хто вони?»

Київ

16:00 Козацький дім, пров. Т. Шевченка, 5

Відбудеться лекція «Дисиденти — хто вони?»

Всеукраїнська кампанія Пам’ять Нації запрошує на лекцію «Дисиденти — хто вони?».

Лектор: Вахтанг Кіпіані, історик, журналіст, дослідник дисидентського руху, колекціонер самвидаву, головний редактор сайту «Історична Правда».

 

Кримінальна справа Василя Стуса — це хроніка боротьби злочинної комуністичної системи з людиною, повної болі та гідності. Ми бачимо громадянина, правозахисника, творчу особистість, який чудово розуміє наслідки своєї “негнучкості” перед каральною машиною. І тим не менше він іде до кінця.

 

Смерть Алли Горської — історія української жінки, художниці, відомої активістки правозахисного руху 1960-х років в Україні. За нею стежили відкрито, погрожували. Коли побачили, що залякати не вдасться, почали схиляли до співпраці, але зазнали поразки і вирішили покарати: “Убито одним ударом, професійно!” Всіх друзів небіжчиці, які виступили на похороні, невдовзі арештували.

 

Дві постаті. Дві долі. Дві історії. Але під час лекції буде згадано більше імен дисидентів — людей, політичні погляди яких істотно відрізнялися від офіційно встановлених в тоталітарному й злочинному комуністичному режимі, політичних інакодумців. А також тих, хто боровся з комунізмом у 1960-1980-х, але не вважав себе дисидентом.

 

Кількість місць обмежена. Реєстрація

 

Подія на фейсбуці

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект