Болонський книжковий ярмарок

Відомий лауреат премії Астрід Ліндґрен

02.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA), яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила переможця. Про це повідомила кореспондентка Читомо з церемонії оголошення, яка проходить у межах Болонського книжкового ярмарку.

 

Премію отримав бельгійський письменник Барт Моеярт (Bart Moeyaert), автор дитячих книжок та поезії. У його доробку нараховується більше 50-ти творів, а найуспішніші книжки автора перекладені 20-ма мовами світу. Також він займається написанням сценаріїв, п’єс та перекладом.

 

 

Книжка Моеярта «Luna van de boom» була перетворена на анімаційний фільм, який у 2001-му році отримав премію «Golden Owl».

 

Коли Барт дізнався про перемогу, то розповів, що у 9-річному віці читав книжки Астрід Ліндґрен, і її світ був схожий на його власну сім’ю, а реальний світ був схожий на її світ.

 

 

«Потім я побачив, що в її світі йдеться про інклюзію. Це було приємно, тому що я почувався самотньо у моїй великій родині, оскільки я був наймолодшим. Це вплинуло на мою роботу. Я хочу розширити межі дитячої літератури», — заявив він.

 

У свою чергу журі відзначило, що цьогорічного лауреата не цікавить змалювання ідилічних сцен або чистого і невинного дитинства. За їхніми словами, він віддає перевагу змалюванню життя у всіх його різноманітних проявах. Він розглядає екзистенційні питання реалістичним, поетичним і провокативним чином. Його книжки не проводять чітких меж між добром та злом.

 

 

«Цілісна та музична мова Барта Моеярта резонує з пригніченими емоціями та замовчуваними бажаннями. Він зображає стосунки у кризовій точці з кінематографічною безпосередністю. Блискучі роботи автора підтверджують той факт, що дитячі та підліткові книжки мають самодостатнє місце у світі літератури», — говориться у поясненні журі.

 

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

 

Нагадаємо, що минулого року премію отримала американська письменниця Жаклін Вудсон.

 

Як відомо, 2017-го року меморіальну премію отримав німецький ілюстратор й автор Вольф Ерльбрух.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект