ДИТЯЧІ ІГРОВІ КНИЖКИ

Впізнай мене

Впізнай мене / вірші Світлани Дідух-Романенко ; іл. Жанни Мендель. — Київ : Маміно, 2018. — 20 с. ISBN 978-966-97653-4-5.

 

Книжка-картонка з яскравими ілюстраціями тварин та віршованими загадками для найменших читачів. Зроблена за принципом mix & match — кожна сторінка розрізана на половинки, які можна гортати нарізно. Поєднуючи частини мордочок різних тварин, вивчати їхні назви та ознаки ще веселіше!

 

Я — вухастик полохливий,
влітку сірий, взимку білий.

Абетка Барвистих Вигуків

Абетка Барвистих Вигуків / Катерина Перконос ; іл. Альони Ястремської. — Київ : Маміно, 2018. — 20 с. ISBN 978-966-97653-7-6.

 

Нова абетка, яка знайомить з літерами, кольорами та емоціями. На сторінках книжки живуть 33 барвисті персонажки, і кожна щось вигукує: одна радіє, друга дивується, третя сердиться… У кожної свій характер. Які ж вони різнобарвні! Але що за чудернацькі назви кольорів? Зображення підкажуть маленьким читачам, звідки ці назви походять і як придумувати свої власні. А що книжка створена за принципом mix & match, то насправді кумедних і дивакуватих істот тут безліч: частини сторінок можна як завгодно поєднувати між собою та утворювати майже 36 тисяч різноманітних комбінацій. Навчання ще ніколи не було таким яскравим і веселим.

 

 

Атлас тварин

Вільямс Р., Гокінс Е. Атлас тварин / Рейчел Вільямс і Емілі Гокінс ; пер. з англ. А. Дрозда ; іл. Л. Лезерленд, Ю. Сплавник. ‒ Київ : #книголав, 2018. ‒ 88 с.

 

Ця книга присвячена неймовірній здатності тварин виживати в дикій природі. Подорожуючи сторінками атласу, дитина порине в захоплюючі пригоди, дізнається про особливості поведінки різних тварин, познайомиться з великими міграціями по всьому світу. Маленький читач відвідає кожен континент, дізнавшись безліч цікавих фактів про риб, птахів, ссавців, комах та середовища їхнього існування. Українську зоосвіт представлятиме річковий бобер. Яскраві, докладні ілюстрації допоможуть запам’ятати й краще засвоїти матеріал книжки.

 

«Бери костюм для підводного плавання та мерщій у дорогу! Час побачити на власні очі захопливе океанічне видовище ‒ великий заплив сардин. Щозими мільярди рибин протягом кількох тижнів мчать  на північ уздовж східного берега Південної Африки. Їх підганяє  до узбережжя вузький потік холодної течії. Сардини об’єднуються заради безпеки. Їхні зграї вражають розмірами: можуть простягатися на 15 кілометрів і складатися з мільйонів рибин»

Війна і маленька Віра

 Косівчук Юлія. Війна і маленька Віра: казка: укр. та англ. мовами. / Юлія Косівчук. – Чернівці : Букрек, 2018. – 60 с. : іл.

Kosivchuk Julia. The Wor and Little Veera: fairy tale (in English and Ukreinian). – Chernivtsi : Bukrek, 2018. – 60 p. : il.  

ISBN 978-966-399-884-8

 

Казка розповідає про потвору Війна, яка нахабно втручається в життя дітей і живиться їхніми іграшками та сміхом. Проте манюній Вірі таки вдається перемогти жаховисько. Книга сповнена оптимізму та впевненості в тому, що за чорною смугою завжди буде біла. Додатковим подарунком для маленьких читачів є цікаві завдання. Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

 

Жила була Війна. І була вона злюща-презлюща і така потворна, що навіть птахи переставали співати, коли вона проходила поряд.

Понад усе на світі Війна ненавиділа щасливих людей, а коли чула дитячий сміх – скаженіла, бо сміх той завдавав їй нестерпних мук. Якось Війна прийшла у Місто Щасливих Людей, щоби стерти з їхніх облич навіть найнепримітніший усміх.

 

Підліткова книжка

Щоденник слабака: третій зайвий

Джеф Кінні. Щоденник слабака. Третій зайвий: Роман у малюнках/ Джеф Кінні, Пер. З англ. Д. Шостака. – К.: Видавнича група КМ-Букс, 2018. – 224 с., ISBN 978-617-7535-73-6

 

Дискотека у Ґреґовій школі на День Валентина перевернула все з ніг на голову. У такий важливий вечір Ґреґ боїться лишитися одинаком, тож відчайдушно шукає собі пару. У його найкращого друга Роулі теж печальні перспективи, але це слабо втішає. Несподіваний поворот дарує Ґреґові партнерку для танців, а Роулі стає зайвим. Проте за один вечір може статися багато всього, і ніколи не знаєш, хто все-таки знайде своє кохання.

 

У вівторок учні вперше змогли взяти до школи власний папір і, по-моєму, трохи перестарались. … Все було б нічого, але під час обіду хтось жбурнув рулон туалетного паперу в когось іншого, і за п’ятнадцять секунд їдальня перетворилася на божевільню.

Коли Бог був кроликом

Вінман, Сара. Коли Бог був кроликом : роман / Сара Вінман ; пер. з англ. Олексій Кондратюк. — Київ : РІДНА МОВА, 2018. — 320 с. — (Серія «Світовий бестселер рідною мовою»). ISBN 978-966-917-253-2

 

Ця книжка про брата і сестру. Книжка про дитинство і дорослішання, дружбу й родинні стосунки, тріумф і трагедію і все те, що між ними. Та передусім ця книжка про любов у всіх її виявах.

Пакс

Пенніпакер, Сара. Пакс : повість / Сара Пенніпакер ; пер. з англ. Олекса Негребецький; іл. Джона Классена. — Київ : РІДНА МОВА, 2018. — 208 с. : іл. — (Серія «Світовий бестселер рідною мовою»). ISBN 978-966-917-278-5

 

Пітер і Паск, хлопчик і його лис, допомагають один одному пережити горе, яке в кожного своє… Двоє, але не двоє…

Пронизливо щира повість про правду і брехню, про безглуздість війни, про вразливість природи, про вірність собі і відданість другові, про вміння співчувати.

На щастя, молоко

Ґейман Н. На  щастя,  молоко  /  Ніл  Ґейман  ;  іл.  Кріс  Рідделл  ;  пер. з англ. Б. Терещенко. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. — 160 с. ISBN 978-966-948-004-0

 

Від лауреата численних літературних нагород, таких як Премія Г’юґо, Премія Неб’юла та Премія Брема Стокера, медалей Ньюбері та Карнегі! Дитяча повість автора світових бестселерів Ніла Ґеймана розповідає неймовірну історію тата, який вийшов по молоко і зустрів на своєму шляху захопливі пригоди з піратами, динозаврами, давніми цивілізаціями, інопланетянами, поні, вампірами та мандрівками в часі.

Ця чудернацька історія трапилася за абсолютно банальних обставин. У будинку закінчилося молоко. Мама у відрядженні, тато – за головного. Саме він змушений плентатися до магазину. Але дорогою його викрадають … справжнісінькі інопланетяни.

Ніл Ґейман про книгу “На щастя, молоко”: “Це найдурнуватіша, найдивніша та найсмішніша книга, яку мені довелось написати і я достобіса цим пишаюся.”

 

Я підняв голову і помітив величезний сріблястий диск, що ширяв над Маршалл-роуд. «Овва! — подумав  я. — Таке  не  кожного дня побачиш». А потім трапилося щось дуже дивне.

Дитяча проза і поезія

Розумник

Розумник  / Слейтер Кім ; пер. Лелів Ганна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 232 с. ISBN 978-617-6Слейтер Кім79-495-0

 

У британському місті Ноттінґем загинув безхатченко, та поліція цією справою не надто переймається. Кіран Вудз, допитливий школяр, який мріє стати журналістом і розслідувати злочини, береться самотужки з’ясувати, що ж трапилось насправді. І куди зникла його бабця, яка одного дня перестала навідуватись до них із мамою. Захоплива і водночас щемка розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим. Вона про те, як нелегко буває жити у сім’ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким», і як це — бути бідним і втратити власну домівку… А ще — це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. Історія, від якої — як не раз повторює сам головний герой — «тріскає серце». За цю книжку британська письменниця Кім Слейтер отримала десять літературних нагород.

Дрімучий ліс

Лавренішина А. Дрімучий ліс / Анастасія Лавренішина ; іл. Надія Дойчева-Бут. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 256 с : іл. – (Серія «Книжка про мене»). ISBN 978-617-7262-55-7

 

Уляна не знає, хто вона і якого роду. Змалечку, відколи себе пам’ятає, вона мешкає в моторошної рогатої чаклунки, яку називають просто Старою. Стара вважається в лісі найголовнішою, проте є такі закутки, в які Дрімучий ліс її не пускає. І ось одного разу стаються дивні речі: подруга зникає, перетворившись на дерево, а в ліс придибує чужий Сірий Вовк, за яким відмовляється ходити його тінь. Тоді Стара відправляє Уляну серед ночі в той закуток Дрімучого лісу, куди самій їй ходу нема, і вимагає, щоб Уляна принесла їй звідти Відьомську книгу…
Повість Анастасії Лавренішиної «Дрімучий ліс» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.

 

Вітри, що прокинулися з-під землі, поділили ліс на п’ять частин. У північній, найхолоднішій, з давніх-давен оселилося зло. У південній завжди було тепло. Східна межувала з пустищем. Західна впиралася в скелі. А всередині чаїлося серце Дрімучого лісу, його найгарніше, найвразливіше й найнебезпечніше місце.

Казки на ніч для дівчат-бунтарок

Фавіллі Е., Кавалло Ф. Казки на ніч для дівчат-бунтарок / Елена Фавіллі, Франческа Кавалло; пер. з англ. Т. Савчинська ; іл. А. Сезон. ‒ Київ : #книголав, 2018. ‒ 224 с.

 

«Казки на ніч для дівчат-бунтарок» – збірка розповідей про життя ста надзвичайних жінок, проілюстрована портретами авторства відомих ілюстраторок з різних країн світу. Деякі з героїнь книжки жили давно, деякі – наші сучасниці. Деякі походять із багатих родин, деякі в дитинстві злидарювали. Деякі відомі на весь світ, а про деяких намагалися зумисно забути. Але кожна з них по-своєму змінила світ. Їхні таланти вражають, вчинки надихають, досягнення та відкриття стали важливою частиною історії людства. До книжки увійшли життєписи Коко Шанель, Джейн Остін, Йоко Оно, Маргарет Тетчер, Марія Каллас, Марія Кюрі, Гілларі Клінтон та інші.

 

Важливо, щоб дівчата усвідомлювали перешкоди, які на них чекають. Не менш важливо, щоб вони знали: ці перешкоди здоланні. І можна знайти спосіб не лише їх подолати, а й усунути для тих, хто прийде опісля – так само, як зробили ці видатні жінки. Кожна з сотні історій у цій книжці доводить, що серце, сповнене довіри, може змінювати світ.

Улюблені вірші 3

Улюблені вірші 3 / упоряд. Малкович Іван ; іл. Гранковська Яна, Кваша Оля, Лавро Кость, Олійко Грася, Павловська Яна, Попський Ростислав, Продан Олександр, Сулима Іван, Штанко Катерина. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 80 с. ISBN 978-617-585-139-5

 

Зустрічайте довгоочікуваний третій — завершальний — том «Улюблених віршів»! Загалом понад 150 пречудових віршів українських та іноземних поетів на всі смаки! З малюнками найкращих українських ілюстраторів! Розкішний дарунок для кожної інтелігентної родини!

Мистецькі видання

«Нова ґенерація» і мистецький модернізм в Україні

Мудрак М. «Нова ґенерація» і мистецький модернізм в Україні /  Мирослава Мудрак. – Київ : Родовід, 2018. – 288 с. ISBN 978-966-7845-98-8

 

Найґрунтовніше дослідження українського панфутуризму в широкому мистецькому контексті нарешті виходить українською!

Англомовна монографія The New Generation and Artistic Modernism in Ukraine Мирослави М. Мудрак, професорки Університету штату Огайо, уперше побачила світ у США. «Ми довго чекали на цю книгу! Багато чого сталося за цей час, – пише в передмові доктор мистецтвознавства Георгій Коваленко. – Український авангард поволі, але став завойовувати, точніше, відвойовувати своє місце в контексті світового модернізму. Але аналітичних досліджень українського авангарду в пластичних мистецтвах, як не було, так і немає. Книга Мирослави Мудрак – єдина. І анітрохи не застаріла за цей час. Вона зроблена (саме це конструктивістське слово хочеться тут вжити) ґрунтовно та фундаментально. І написана так, що з нею не можна не погодитися. Докладно, детально та переконливо…».

Kazimir Malévitch. La Période Kiévienne 1928-1930

Філевська Т. Kazimir Malévitch. La Période Kiévienne 1928-1930 / Тетяна Філевська. – Київ : Родовід, 2018. – 336 с. SBN 978-617-7482-18-4

 

Готуємо до друку франкомовну версію книжки «КАЗИМИР МАЛЕВИЧ. Київський період 1928-1930». Упорядниця й авторка вступної статті – Тетяна Філевська (Україна); науковий редактор  – Жан-Клод Маркаде (Франція); переклад французькою – Оділь Арден (Франція) та  Жан-Клод Маркаде (статті К. Малевича); дизайн/верстка – студія “Графпром” (Харків).

З історії видання. Наприкінці 2015 року в Києві віднайдені нові тексти Казимира Малевича та документи про його викладання в Київському Художньому Інституті в 1929-1930 роках. І навіть свідчення про створення Дослідчого Кабінету, своєрідного наукового інституту Малевича. Близько 70 сторінок машинопису майже 90 років зберігалися в архіві мистця Мар’яна Кропивницького, викладача й асистента Дослідчого Кабінету.

Книжка виходить у твердій обкладинці. Тут понад 300 сторінок, понад сотня ілюстрацій – як творів Малевича з київської виставки 1930 року (останньої його персональної виставки тут), так і творів його колег та архівних  фото викладачів, студентів КХІ, друзів і родини Малевича.

Вишивка Чернігівщини. РУШНИКИ

Зайченко В. Вишивка Чернігівщини. РУШНИКИ /  Віра Зайченко. – Київ : Родовід, 2018. – 256 с. ІSBN 978-617-7482-19-1

 

Це перший в Україні повний каталог музейної колекції вишиваних рушників Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського. Він створений на основі опрацювання колекції музею та багаторічних польових досліджень авторки. Віра Зайченко розповідає про сфери використання рушників Чернігово-Сіверщини, ритуали, пов’язані з ними, матеріали їх виготовлення, технічні прийоми, орнаменти й композиції, що, простежує корені походження рушників, які сягають часів Київської Русі та пізніших епох.

Каталог представляє музейну колекцію за районами Чернігівщини, подає час створення кожного з 520-ти рушників їх опис, включно з ілюстраціїями.

Ninochka

Ніна Мурашкіна. Ninochka : Графічний роман / Ніна Мурашкіна.  – Київ : Видавництво ArtHuss, 2018. – 52 с.+12 сторінок кальки+брошура. ISBN 978-617-7518-52-4

 

“Мої ідеї в мистецтві спрямовані в середину, це внутрішня рефлексія, чуттєвий світ з його пристрастями, потаємними бажаннями та надіями. Виявлення діонісійського начала, шаленість кольору, з повністю міфічними персонажами. Гармонія лінійного пластичного рисунка, з паралеллю до українського наївного мистецтва, парсуни, а також до народної ікони.” Ніна Мурашкіна

 

Мої ідеї в мистецтві спрямовані в середину, це внутрішня рефлексія, чуттєвий світ з його пристрастями, потаємними бажаннями та надіями. Виявлення діонісійського начала, шаленість кольору, з повністю міфічними персонажами.

Українська художня література

Підземні ріки течуть

Лір Євген. Підземні ріки течуть / Євген Лір. – Київ : Видавництво Жупанського, 2018. – 160 с. ISBN 978-966-2355-92-5

 

На початку збірки «Підземні ріки течуть» автор запалює свічку у темному підвалі – і замикає читача у ньому, лишаючи сам-на-сам з безликими картонними фігурами з порцеляновими головами. У кожної з восьми фігур є своя історія, своя тінь на пожовклій від часу стіні. Навіщо літнє подружжя прямує у самісіньке серце небезпечної зони Темряви? Що ховається за личиною гротескного «ми»? Як утекти від потойбічного птаха, якщо він оселився у твоїй голові? Хто переможе у протистоянні між Китом, Островом і Темрявою? Чи можна знайти Бога? І, зрештою, де не ходить смерть?

Низка символів, що проходить крізь усі частини книжки, поступово перетворюється на тло для прихованої, дев’ятої історії, де поєднуються всі події, всі сенси та натяки. І тоді вам буде що сказати чорній істоті з зубастою пащею, яка чекає наприкінці шляху.

Ці тексти химерні. Приховані знаки – підступні. Силуети за поворотом – жаскі. Зазвичай автор проводить гостей манівцями, підготовленими заздалегідь, аби зрештою розповісти свою історію. Що ж, не цього разу. Євген Лір випускає з підвалів своєї свідомості темних псів, самогубців, шукачів метафізичних істин і навіть художницю-криміналістку, аби ті сплелися у потойбічному танці навколо мерехтливої свічки – уяви свого читача – і змусили його віднайти свій шлях самотужки. Подорож світом цієї збірки небезпечна, але від цього ще захопливіша. Вісім оповідань, що увійшли до книжки, тісно пов’язані між собою символами, подіями та натяками. І якщо вам стане снаги поєднати знаки під правильним кутом, ви отримаєте дев’яту історію, приховану під опалим листям, – бо найцікавіше завжди приховане від очей.

Прислухайтесь. Чуєте? Підземні ріки течуть.

 

Якщо у центрі темного зачиненого підвалу запалити свічку;

якщо навколо неї розставити вісім безликих картонних фіґур;

вісім фіґур з порцеляновими головами,

вісім фіґур з довгими кінцівками,

вісім фіґур, що не торкаються одна одної,

то тіні, відбиті на потрісканих стінах підвалу;

тіні, більші й химерніші за предмети;

тіні, що самовільно рухаються,

зіткнуться.

 

Транс

Українець Остап. Транс / Остап Українець. – Київ : Видавництво Жупанського, 2018. – 200 с. ISBN 978-966-2355-94-9

 

Перекладач і письменник Остап Українець, який нещодавно стрімко увійшов у вітчизняний культурний простір майстерними перекладами Говарда Філіпса Лавкрафта та дебютним, тепло сприйнятим читачами і критиками, романом «Малхут», продовжує своє письменницьке паломницво і презентує другий роман «Транс».

Цього разу письменник звертається до середньовічної легенди про Філософський Камінь та алхімічних трактатів, які накладає на подорож багатогранним сьогоденням і через символіку яких досліджує автоеротизм та андрогінність свого героя. Проводячи персонажів таємничим Паломництвом: містами сучасної Європи та сторінками класичної літератури, письменник постійно ставить їх у ситуацію між вибором та напередвизначеністю самих себе.

Європа, наші дні. Молодий хлопець вирушає в мандрівку, Паломництво, мета якого йому невідома, а кожен крок вказує лише на наступний. Ним рухає бажання з’ясувати, ким є друга особа, із якою він ділить тіло, а також – хто такий зловісний Третій, що завжди йде поруч із ними. Водночас слідчий віденської поліції кидається навздогін за єдиним свідком дивного злочину, проходячи маршрут Паломництва у зворотньому напрямку – у процесі розслідування йому відкривається правда про головного героя. Правда, яку і сам герой може дізнатися, тільки здійснивши самопожертву.

Відповідь на запитання «про що цей роман?» у кожного буде своя, так само, як і трактування, ким насправді був головний герой на початку «Трансу» і ким він став наприкінці.

 

Одне з моїх вічних вражень — Польща дуже любить розповідати про Голокост. Не те, щоб це було погано, ні. Просто подеколи я не можу збагнути, чому ця тема полякам важливіша за деякі, дотичні до їх власної історії. Саме через це Польща трохи нагадує мені церковний притвор — знаєте, той, у якому колись малювали страшні картини на тему кінця світу, щоб людина, натхненна після меси, остерігалася надалі грішити.

Тигролови

Багряний, Іван. Тигролови : роман / Іван Багряний. — К. : Знання, 2018. — 256 с. — (Скарби: молодіжна серія). ISBN 978-617-07-0575-4

 

 

 

Роман “Тигролови” Івана Багряного (1906—1963) — один із найкращих пригодницьких романів в українській літературі ХХ ст., у якому автор зумів показати жорстокість і ницість тоталітарного режиму на прикладі долі однієї людини. Головний герой твору, молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, правнук гетьмана Дем’яна Многогрішного, знаходить у собі сили кинути виклик страшній системі, витримати надважкі випробування, перемогти відчай і безвихідь, вистояти та зберегти людяність, долаючи перепони на шляху до щастя.

Маджонг

Нікітін, Олексій.  Маджонг. Роман / Олексій Нікітін ; пер. укр. О. Якименко. — Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2017. — 416 с. — (Серія «Сучасна проза України»). ISBN 978-617-09-3528-1

 

Сон і дійсність, гра і реальність переплетені в романі Олексія Нікітіна настільки химерно, що мимоволі згадуються парадоксальні слова Володимира Набокова про життя, яке наслідує літературі. Стародавня китайська гра, таємниці бібліофілів, загадка третього тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя — автор вдало поєднує сюжетну захопливість із високими метафорами, що набувають у міру розвитку химерного сю жету майже пророчої і часом страхітливої глибини.

 

Думка вислизала, слова ледве читались, але Регаме й не намагався їх зрозуміти. Деталі та подробиці нічного сну раптом почали підніматися зі сховків його пам’яті. Сон випливав частинами, уривками, але пам’ять і свідомість негайно знаходили потрібні стикувальні вузли, з’єднували частини в ціле, розставляючи їх у хронологічній послідовності.

Зарубіжна художня література

Там, за зимою

Ісабель Альєнде. Там, за зимою. Роман / Ісабель Альєнде ; пер з ісп. Сергій Борщевський. – Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. – 360 c. – (Серія “Колекція. Проза життя”). ISBN 978-617-719-294-6

 

Незначна транспортна пригода, коли на закрижанілій вулиці одна машина штовхає іншу, стає водночас поштовхом, що приводить у рух події останнього роману відомої чилійської письменниці Ісабель Альєнде «Там, за зимою». Кримінальна лінія твору охоплює лише кілька днів і відбувається в Нью-Йорку. Водночас Альєнде значно розсуває часові й географічні виміри роману, події якого відбуваються впродовж кількох десятиліть на теренах США, Чилі, Гватемали, Мексики, Бразилії. Зима в романі огортає не тільки засніжені вулиці, а й душі персонажів, відігріти які здатні теплі людські стосунки – любов, дружба, солідарність.

Чоловік на ім’я Уве

Бакман Ф. Чоловік на ім’я Уве / Фредрік Бакман ; пер. з англ. О. Захарченко ; іл. Стронґовський. ‒ Київ : #книголав, 2018. ‒ 352 с.

 

Літературний дебют Фредріка Бакмана, який з’явився 2012 році й підкорив світ. На сьогодні продано більше чотирьох мільйонів примірників. Роман «Чоловік на ім’я Уве» ‒ смішна, іронічна, зворушлива, мудра історія про людей, які через ті чи інші причини стали непотрібні суспільству. Твір про щоденну мужність жити і бути собою. Уве ‒ добрий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Вийшовши на пенсію, втративши кохану дружину, він змушений наново відшукувати сенс буття. Та чи хоче цього Уве? Яким би сумним не був його вибір, на чоловіка чекає ще багато любові, дружби і пригод. У Швеції книжку було екранізовано, фільм за романом Бакмана входить до списку найпопулярніших стрічок країни всіх часів.

 

«Соня копнула Уве по нозі, щоб той сказав що-небудь. Уве відірвав очі від тарілки й помітив сердите посіпування в куточках її очей. Він прокашлявся й роззирнувся довкола, розпачливо шукаючи, про що б запитати цього старого. Бо Уве добре затямив: якщо не знаєш, що сказати, спитай про щось. Якщо й існує спосіб змусити людину забути про її нелюбов до тебе ‒ це дати їй можливість поговорити про себе»

Париж двадцятого століття

Верн Жуль. Париж двадцятого століття / Жуль Верн ; пер. з фр. Марія Абрамова ; іл. Франсуа Шхітен. – Київ : Видавництво Жупанського, 2018. – 248 с. ISBN 978-966-2355-95-6

 

Жуль Верн /1828–1905/ – відомий французький письменник, популяризатор науки і автор численних наукових передбачень, переважна більшість яких на сьогодні збулися (98 зі 108). Разом із Гербертом Веллсом Жуль Верн вважається засновником жанру наукової фантастики. Важко переоцінити вплив письменника на пригодницьку та фантастичну літературу, а такі його всесвітньовідомі твори, як «П’ять тижнів на повітряній кулі», «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20 000 льє під водою», «Навколо світу за вісімдесят днів», «Таємничий острів» та багато інших не лише багато в чому передбачили подальший напрям розвитку технологій та інженерної думки, а й досі бентежать та захоплюють уяву все нових і нових поколінь його читачів.

Серед більше ніж півсотні романів у доробку письменника «Париж ХХ століття» займає окреме місце, оскільки, на відміну від інших його творів, він сповнений не стільки звичного захоплення чудесами науки майбутнього, скільки тривогою про те, до чого може призвести індустріалізація суспільства і, як наслідок, тотальна раціоналізація всіх проявів життя. Рукопис роману вважали втраченим аж до 1989 року, коли його знайшов у родинному сейфі праправнук Жуля Верна. Таким чином, роман, написаний у 1863 році про Париж 1960-х років, було вперше опубліковано аж у далекому для обох епох 1994 році.

Цей роман написаний у геть невластивому для Жуля Верна жанрі антиутопії, коли він чи не єдиний раз у своїй творчій кар’єрі дозволяє собі скепсис і пересторогу щодо індустріалізації суспільства і стрімкого розвитку технологій. У романі Верна світ Парижа ХХ століття виглядає бездушним і меркантильним, позбавленим свободи творчості та підвладним лише механічному раціо. На щастя, похмурі прогнози Жуля Верна стосовно Парижа 60-х не збулися, але тим цікавіше буде тепер прочитати його думки з приводу негативного сценарію майбутнього, передумови якого письменник бачив у своїй добі. А можливо, Жуль Верн не так сильно й помилявся, просто тривожні зміни настають дещо повільніше, ніж він передбачав?

 

Генеральне Товариство просвітницького Кредиту чудово відповідало індустріальним тенденціям століття: те, що сто років тому називали Прогресом, зазнало стрімких та приголомшливих змін. Монополія, це найсучасніше дитя досконалості, прибрала до своїх лап цілу країну; численні товариства все розмножувались, змінювались, реорганізовувались, і наші батьки були б, без жодних сумнівів, вражені нечуваними результатами їхньої діяльності.

Повне зібрання прозових творів

Лавкрафт, Говард Філіпс. Повне зібрання прозових творів т. ІІІ: / Говард Філіпс Лавкрафт ; з англ. пер. В. Носенко. – К. : Видавництво Жупанського, 2018. – (Майстри готичної прози). – 456 с. ISBN 978-966-2355-96-3

 

Третій том повного зібрання прозових творів видатного майстра літератури «загадкового та потойбічного» Г. Ф. Лавкрафта присвячений останньому періоду життя і творчості письмен ника (1930 по 1935 рр.), коли з-під його пера з’явилися наймасштабніші твори, такі як «Шепіт у пітьмі», «У горах божевілля», «Морок над Інсмутом», «Сни у відьминому домі» та «За пеленою часу», що довершили формування циклу Міфів Ктулху і вповні оприявили жаску і химерну космогонію Лавкрафта.

 

На Юґґоті є величезні міста – колосальні багаторівневі споруди з чорного каменю, подібного до того, який я намагався вам переслати. Він потрапив сюди з Юґґота. Сонце на тій планеті сяє не яскравіше від зірок, однак тамтешні мешканці не потребують світла. Вони мають інші, тонші органи чуття і не роблять вікон у своїх гігантських житлах і храмах. Навпаки, світло шкодить і заважає їм, адже його немає у чорних глибинах космосу по той бік простору і часу, де вони живуть і звідки прийшли. Юґґот може забрати розум у слабкої людини – проте я вирушаю туди. Чорні смоляні річки протікають під циклопічними мостами – їх звела ще давніша раса, вона вимерла і була забута раніше, ніж ці істоти прийшли до Юґґота з безодні нескінченності, – ці ріки будь-кого перетворили б на Данте чи По, аби тільки вдалося зберегти здоровий глузд і описати побачене.

 

 

Нон-фікшн

Вогонь і лють всередині Білого дому Трампа

Вулфф М. Вогонь і лють всередині Білого дому Трампа / Майкл Вулфф ; пер. з англ. М. Яковлєв, П. Білак. ‒ Київ : #книголав, 2018. ‒ 321 с.

 

«Вогонь і лють» стала бестселером вже у день виходу. Написана за результатами 200 інтерв’ю, книжка розкриває подробиці роботи адміністрації президента США.
Чому перемога на виборах стала для Дональда Трампа несподіванкою? Чи осилив він конституцію США? Чому підлеглі спілкуються з Трампом через телешоу? Як запускати ракети за допомогою PowerPoint? Хто планує стати першою президенткою США? Чому Трамп харчується у Макдональдсі та спить окремо від дружини? Чим закінчиться війна, оголошена американським лібералам? У чому секрет зачіски Трампа та феномен «ери трампізму»? Майкл Вулфф, американський письменник, есеїст і журналіст, колумніст USA Today, The Guardian, The Hollywood Reporter і британського GQ, дає відповіді на усі ці запитання.

 

«У політиці хтось мусить програвати, та всі неодмінно вірять, що можуть перемогти. Як можна перемогти, коли ви навіть у це не вірите? Але передвиборча кампанія Трампа стала винятком. Сам він не втомлювався називати її лайном, а всіх її учасників ‒ нездарами. У цьому він був так само впевнений, як у тому, що всі залучені до кампанії Клінтон ‒ абсолютні переможці».

Століття змін

Мортімер, Ієн. Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Ієн Мортімер ; пер. з англ. Я. Машико. — Харків : Вид-во Фабула, 2018. — 448 с. — (Серія «Нон-фікшн»). ISBN 978-617-09-4040-7

 

У сучасному суспільстві майже щодня відбуваються суттєві зміни. А чи було так завжди? Чи можна якимось чином визначити, яке століття зазнало найбільших змін? Виявляється, що так. І це з блиском удалося чудовому англійському історику і письменнику Ієну Мортімеру, який ретельно, але водночас дуже цікаво описав і порівняв десять століть європейської історії. Виявляється, це дуже важливо для нас: адже, знаючи і розуміючи своє минуле, людство зможе більш упевнено спланувати майбутнє, яке може бути цілком щасливим.

 

Що не змінюється, так це те, що ми знаходимо так багато вартісних речей у житті — любов, красу, дітей, підтримку друзів, веселі жарти, радість сімейних трапез, оповідки, дотепність, сміх, музику, звуки моря, тепло Сонця, споглядання Місяця і зірок, спів і танці… Що не зміниться? Усе те, що дозволяє нам жити теперішнім. Усе, про що варто мріяти. Усе, що безцінне.

Витончене мистецтво забивати на все

Марк Менсон. Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем / Марк Менсон ; Антоніна Ящук. — Київ : Наш формат, 2018. — 160 с. ISBN 978-617-7552-24-5

 

Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

Марк Менсон ― американський підприємець, письменник, блогер. Засновник і гендиректор компанії Infinity Squared Media LLC. Автор двох книжок, власник сайту markmanson.net, на якому ділиться порадами про стосунки, саморозвиток і культуру. Близько семи років подорожував світом.

 

Іронія в тому, що в результаті фіксації на позитиві— на тому, що краще і суперовіше,— ми лише знову і знову нагадуємо собі, ким ми не є, чого в нас немає, ким ми мали стати, але не стали. Зрештою, по-справжньому щаслива людина не буде стояти перед дзеркалом і повторювати, що вона щаслива.

Плисти проти течії

Хорхе Анхель Ліврага. Плисти проти течії. Том 2. / Хорхе Анхель Ліврага, переклад з іспанської Сахно В’ячеслав. – Київ : Видавництво “Новий Акрополь”, 2018 р. – 348 с., ISBN 978-966-97200-7-8

 

Другий том філософських есеїв, статей та лекцій аргентинського філософа Хорхе Анхеля Лівраги буде цікавий тим, хто замислюється над питаннями про сенс життя, природу людини, моральні чесноти, проблему вибору, кризу історії та людства.
«Ідеали тіла та ідеали душі», «Іти поміж мертвих», «Внутрішнє дзеркало», «Хвороби сучасного світу», «Культура безкультурності», «Як здійснюються мрії» — ці та інші есеї автора розкривають оригінальний погляд сучасного філософа на життя людини та її взаємини зі світом.

 

Усі ми йдемо назустріч власній долі. Чим далі ми просуваємося шляхом, тим більше відкриваємо, що кожна доля має своє метафізичне значення. Далеко за межами нашого фізичного тіла і фізичного світу існує загадкове «щось», і воно весь час закликає нас, спрямовуючи усі наші кроки, ніби батько, що веде дорогою свого улюбленого сина. 

Графічна проза

Серед овець

Корешков О. Серед овець. Випуск № 1.  / Автор – Корешков Олександр; Ілюстратор – Корешков Олександр. – Київ : Вовкулака, 2018. – 32 с. ISBN 978-966-97753-0-6

 

Щось клацнуло у світовому порядку, і ви маєте шанс подивитись на речі, що нас оточують, під іншим кутом. Що таке: “страх бути людиною”? Як це “бачити кривду і мовчати”? Коли ми перетворюємось на наших катів?

Таких складних питань цураєшся до останнього. То, може, краще буде їз розгянути на прикладі одного пса, що живе у світі тотального страху, брехні і жадібності? Живе, немов вівця серед овець…

 

                   

Врятувати Олімпійські Ігри

Джеронімо Стілтон. Врятувати Олімпійські Ігри /Елізабетта Дамі; Андрій Поритко, Максим Войцеховський; Федеріко Сальфо. – Львів: Видавництво «Ірбіс Комікси», 2018. — 48 с. ISBN 978-617-7569-05-2

 

Джеронімо Стілтон — редактор газети «Гризун», найвідомішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він любить розповідати веселі історії. У цій історії він стикається зі своїми найзапеклішими ворогами — котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію…

Джеронімо Стілтону доводиться взяти участь у змаганні з Котордоном III Котолонським, правителем котів-піратів! Чи вдасться Джеронімо та його друзям Патті, Бенджаміну, Трапу і Брюсу не дати котам-піратам змінити результати перших у новітній історії Олімпійських Ігор, що відбулись у 1896 році? Чи все ж його закляті вороги нарешті зуміють здобути таку жадану перемогу?

 

Вартові

Мур А. Вартові : Графічний роман / Алан Мур ; пер. з англ. Я. Стріхи. — Київ : Рідна мова, 2018. — 532 с. : іл. ISBN 978-966-917-255-6

 

«Вартові» — роман Алана Мура, відзначеного багатьма нагородами за комікси «В — значить Вендетта» і «Бетмен: Убивчий Жарт», і художника Дейва Ґіббонса, що працював також над «Зеленим ліхтарем». Це видання містить висококласні  сторінки з коміксу «Вартові: Абсолютне видання», а також ескізи, не публіковані раніше бонусні матеріали та нову передмову пера Дейва Ґіббонса.

 

The Sandman. Пісочний чоловік

Ґейман Ніл . The Sandman. Пісочний чоловік. Том 2. Ляльковий дім / Ніл Ґейман ; пер. з англійської Олени Оксенич. — Київ : РІДНА МОВА, 2018. — 256 с. ISBN 978-966-917-254-9

 

Друга з дванадцяти книг, які складають повну серію про “СЕНДМЕНА”, розповідає історію Роуз Вокер. Їй дістається усе, чого вона не очікувала: давно загублені родичі, конвенція серійних убивць, і, врешті, її справжня суть. Володар Снів намагається розгадати таємницю, не підозрюючи, що дехто, дуже близький до родини, пише сценарій.

«Видатний літературний комікс, повний підтекстів, гумору, різноманітних архетипів і здорової дози збоченості».

— The San Francisco Examiner

«Вишукані, багатошарові історії, що поєднують народні казки, міфи, релігію, сучасні міські легенди, гумор і тонку іронію».

Бізнесова книжка

Нейрокопірайтинг

Каплунов, Денис.  Нейрокопірайтинг. / Денис Каплунов ; пер. з рос. Р. Трифонов. — Харків : Вид-во Фабула, 2018. — 352 с. — (Серія «Нон-фікшн»). ISBN 978-617-09-4211-1

 

У книзі «Нейрокопірайтинг» об’єднано понад 100 прийомів впливу на свідомість читача за допомогою різних словесних хитрощів. Ви зможете збагатити ними свої тексти, до вас приплине хвиля натхнення, і я більш ніж певен, — ви зможете за їхньою допомогою прийти до самостійних ідей і власних секретів.

 

Перемоги неможливі без поразок. У копірайтера не буває текстів, однакових за ефективністю. Історії успіху чергуються з історіями провалу.

Вискочки. Uber, Airbnb та битва за Кремнієву долину

Бред Стоун. Вискочки. Uber, Airbnb та битва за Кремнієву долину / Бред Стоун ; Анастасія Дудченко. — Київ : Наш формат, 2018. — 384 с. ISBN 978-617- 7552-26- 9

 

Якби десять років хтось сказав, що ви сміливо сідатимете в машину незнайомця чи навіть зупинятиметеся в будинку не відомих вам людей, ви не повірили б. Однак сьогодні Uber і Airbnb використовують дедалі більше людей по всьому світу, адже ці сервіси допомагають заощаджувати час і кошти й урізноманітнюють подорожі. Ці компанії не стояли біля витоків технологічної хвилі, та саме вони досягли неймовірного успіху, якому конкуренти й інші «мешканці» Кремнієвої долини можуть лише позаздрити. Завдяки чому Тревісу Каланіку та Браянові Ческі вдається кардинально змінювати традиційні сфери? Бізнес-журналіст Бред Стоун зосереджує увагу на особливостях роботи Uber та Airbnb, новаторських поглядах їхніх очільників, детально описує всі труднощі й зрештою пояснює, як нове покоління підприємців перетворює Кремнієву долину.

Бред Стоун — американський журналіст і письменник. Редактор Bloomberg Technology, оглядач видань Newsweek, New York Times та Bloomberg Businessweek. Тривалий час висвітлює події Кремнієвої долини. Автор бестселера «Продається все. Джефф Безос та ера Amazon», перекладеного 26 мовами й відзначеного світовими ЗМІ.

 

За ці дев’ять років компанії впечатали свої бренди в поп- культуру. Їхні назви — іменники й інколи дієслова, які вживають і пенсіонери, які хочуть заробити зайву копійку, і міленіали, які бачать менше користі в набуванні майна, яке прив’язує до місця, ніж їхні батьки.

Управління викликами

Володимир Кличко, Білен Штефані. Управління викликами. Як застосувати спортивну стратегію у житті та бізнесі / Володимир Кличко, Білен Штефані ; Евгенія Кузнєцова. — Київ : Наш формат, 2018. — 200 с. ISBN 978-617-7552-40-5

 

Хай якою справою ми займаємося:  власним бізнесом, побудовою кар’єри чи спортом, ми щодня стикаємося зі складними ситуаціями й випробуваннями. Цих викликів неможливо уникнути, однак можна навчитися управляти ними.

Володимир Кличко понад 25 років присвятив боксу й досяг надзвичайних висот, ставши чемпіоном світу та олімпійським чемпіоном. Водночас він опікувався й кар’єрою поза великим спортом. Володимир став засновником промоутерської компанії K2 Promotions, благодійної організації Klitschko Foundation,  компанії Klitschko Management Group. У 2016 році розробив авторський курс з менеджменту, який викладає в Університеті Санкт-Ґаллена у Швейцарії. У цій книжці Володимир Кличко пропонує стратегію управління викликами, яку він напрацював протягом спортивної кар’єри й успішно застосовує в житті та бізнесі. Як перетворити труднощі на джерело мотивації для досягнення мети? Як не зациклюватися на проблемах та сприймати їх як виклики? Яким чином допомагають дисципліна й усвідомлення обов`язку? Володимир Кличко пропонує 12 ключових принципів, які допоможуть долати перешкоди та досягати мети у будь-якій справі.

Володимир Кличко — український боксер, олімпійський чемпіон з боксу в надважкій ваговій категорії, чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO, IBF, IBO,  WBA. Став засновником промоутерської компанії K2 Promotions, благодійної організації Klitschko Foundation,  компанії Klitschko Management Group. У 2017 році завершив спортивну кар’єру. Нині викладає в Університеті Санкт-Ґаллена у Швейцарії, де читає курс із менеджменту.

Штефані Білен – журналістка, письменниця. Дописувачка видань Handelsblatt, Harvard Business Manager, Wall Street Journal.

 

Проблем немає, є тільки виклики. Треба лише бути готовими їх розпізнати, оцінити й подолати. Якщо не вдалося, не варто однозначно трактувати це як поразку. Можливо, слід змінити мету. Або ж піти дещо іншим шляхом, ніж планувалося.

Все в твоих руках

Все в твоих руках  / Александр Шовковский. — К. : Вид. група KM-БУКС, 2018. — 264 с. : 32 окр. арк. іл. ISBN 978-917-7535-93-4

 

Автобіографічне видання не тільки про яскраві футбольні події, які автору довелось пережити, але й про невдачі, які стали фундаментом його майбутніх перемог. Книга про те, як важливо у випадках безвихідних обставин, продовжувати вірити в свої сили, не опускати рук і повернути ситуацію на свою користь. Автор розповідає про вируючі емоції, переживання, непрості рішення та виснажливу внутрішню боротьбу, яку не видно ззовні, але яка є невід’ємною частиною кар’єри спортсмена. Ви відчуєте біль від кожної з численних травм та операцій, що можуть підірвати не лише фізичну, а й психологічну форму гравця. Але завдяки стійкості та силі характеру, загартованій сотнями матчів, на які футболіст виходив рішуче налаштованим на перемогу, йому вдалось протистояти будь-яким сумнівам та наслідкам від невдач. Це справжня філософія футболу та життя від легендарного СаШо.

 

«Я учился в минуты радости, успеха, побед и, тем более, учился в минуты испытаний. Потому готов благодарить абсолютно каждого человека в моей жизни за полученный во время работы и общения с ним опыт. Ведь благодаря этому я именно таков, какой я есть».