бібліотека

Вперше в Україні відбулася співпраця театру та бібліотеки

16.11.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Минулої суботи вперше в історії України у Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого була представлена співпраця театру та бібліотеки — вистава-променад «DIALOGY». Про це йдеться у прес-релізі, який отримало Читомо.

 

Зазначається, що, продовжуючи освоєння нетеатральниx просторів для своїx театральниx постановок у рамках позиціонування «театр поза театром», команда «U!Zahvati» вирішила вдиxнути нове життя в стару бібліотеку.

 

Відтак глядачі «Діалогів» мали можливість отримати новий театральний досвід, де замість завіси — книжки. Усі гості перебували на мінімальній відстані від акторів і знайомилися з новим жанром — виставою-променадом.

 

 

В ексклюзивному коментарі Читомо режисерка Поліна Бараніченко розповіла, що ідея вистави «Діалоги» народилася півтора роки тому.

 

«Оскільки театральний формат, яким ми займаємося, покликаний освоювати нетеатральні простори, я подумала, що хотіла б створити щось в бібліотеці. У дивовижному місці тиші, мовчання і тонн слів водночас. Саме бібліотека подарувала мені основні теми вистави, візуальні асоціації і серце променаду — маршрут. Оскільки саме він найбільше диктує сюжет. Це був дуже цікавий шлях пошуків і фантазії», — поділилася вона.

 

 

За її словами, особливістю і водночас складністю роботи стало те, що усі репетиції проходили в робочий для бібліотеки час. Тобто, поряд із читачами і працівниками бібліотеки — на їхніх, повних подиву, очах.

 

Серед гостей були присутні: теле-радіо ведучий Денис Жупник, дизайнер Сєрж Смолін, актор театру і кіно Олексій Тритенко, автор та журналіст Юрій Володарський, теле-продюсер Олексій Гладушевськкий та ін.

 

 

Подія відбулася завдяки підтримці Українського культурного фонду. Друга серія вистав «Діалоги»у бібліотеці відбудеться у грудні року.

 

U!ZAHVATI — театральна команда, що була створена з метою запровадження в Україні інноваційних, високоемоційних театральних форм та освоєння новиx нетеатральниx просторів. Діяльність команди спрямована на розвиток імерсивного театру, переосмислення ролі глядача в сучасному мистецтві.

 

Читайте також про бібліотеку-вежу у Франківську та бібліотеку PinchukArtCentre.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект