кіно

Завершилася робота над документальним фільмом про Олеся Ульяненка

18.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Завершилася робота над документальним фільмом «Ульяненко без цензури». Про це повідомив на своїй сторінці Facebook голова Державного Агенcтва України з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Переглянули завершений виробництвом документальний фільм Юлії Шашкової «Ульяненко: без цензури». Я дуже побіжно був знайомий з Олесем Ульяненком за його життя. Стрічка змусила пошкодувати про втрачені можливості запізнати цю людину, адже авторам вдалося глибоко розкрити непростий характер свого героя», – зазначив Іллєнко.

 

Зйомки фільму розпочалися 2 роки тому на «Книжковому арсеналі – 2017».  Вони відбувалися у Києві, Хоролі та Лос-Анджелесі. Це перший фільм, що оповідає історію «першого і на сьогодні останнього офіційно забороненого письменника незалежної України».

У зйомках фільму взяли участь: Сергій Жадан, Андрій Курков, Мирослав Слабошпицький, Михайло Слабошпицький, Володимир Тихий, Ірина Ваннікова, Михайло Бриних, Андрій Кокотюха, Лариса Денисенко, Олександр Красовицький, Григорій Гусейнов, Дмитро Корчинський, Сергій Проскурня, Анатолій Сухий та інші друзі й знайомі Ульяненка.

 

Також у фільмі використані численні хронікальні архівні кадри з Ульяненком, що були зібрані протягом майже 10 років після смерті Ульяненка.

 

Автором сценарію виступив  Мирослав Слабошпицький («Плем’я», «Тигр») продюсерами Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий («Вавілон 13», «Брама») та Ігор Савиченко. Режисер: Юлія Шашкова («Перша Сотня»). Виробництво здійснено за підтримки Держкіно України.

 

Прокат фільму розпочнеться у 2020 році (10 річниця смерті письменника) одночасно в Україні, Канаді, Автралії, Італії .

 

Як відомо, 11 грудня 2017-го року Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією «Директорія кіно» контракт про надання фінансування проекту «Ульяненко: Без цензури».

 

Читайте також: Нові старі романи Ульяненка: Софія, перли, свині та динозаври

 

Фото: Центральний архів кінофотодокументів ім. Пшеничного

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект