ЗНО

ЗНО ще на п’ять років залишиться зі старим правописом

15.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Знання нового українського правопису випускниками не перевірятимуть на зовнішньому оцінюванні найближчі п’ять років. Про це на прес-конференції повідомив виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

«У зв’язку з набуттям чинності нового українського правопису, згідно з документом Міністерства освіти і науки, в найближчі 5 років нові норми українського правопису, поки вони не стануть усталеною практикою навчання в закладах загальної середньої освіти, не перевірятимуся в тесті з української мови та літератури. Тобто не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання «проект-проєкт» «кафедра-катедра» і так далі … Це не буде об’єктом перевірки під час тесту з української мови та літератури», — сказав Бойко під час прес-конференції.

 

Також виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти зазначив, що якщо учень буде використовувати новий правопис під час виконання творчого завдання, це не буде вважатися помилкою.

 

Як відомо, уряд ухвалив нову редакцію українського правопису, яка замінить застарілу редакцію від 8 червня 1992 року.

 

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проєкт нової редакції Українського правопису, яке тривало до 15 вересня.

 

Раніше повідомлялося, що член Української національної комісії з питань правопису Богдан Ажнюк та співголова комісії Максим Стріха розповіли про зміни, які передбачає нова редакція українського правопису.

 

Читайте також: Аналізуємо новий «проєкт» правопису: від «скрипниківки» до новацій

 

Громадське

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект