Критика

Фелікс Штейнбук став лауреатом Премії імені Білецького

06.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Професором Київського національного лінгвістичного університету Фелікс Штейнбук став лауреатом літературної премії імені Олеся Білецького, яка присуджується в галузі літературної критики. Ім’я лауреата оголосили на засіданні засідання журі премії в Інституті літератури.

Лауреата обрали за результатами засідання і таємного голосування. Премію отримав професор Фелікс Штейнбук за збірку есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра», присвячену критичній рецепції малої прози Олеся Ульяненка, що вийшла друком у збірці «Яйця Динозавра» («Люта справа», 2016).

 

Фелікс Штейнбук – професор Київського національного лінгвістичного університету, доктор філології, автором книг «Методика викладання зарубіжної літератури у школі» (2007, 2009 рр.), «Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття» (2007 р.), «Конвергенція тілесних мікротопосів у сучасній світовій літературі» (2014) та інших. Працював на посаді декана Кримського гуманітарного університету в Ялті, але після окупації залишив півострів.

 

Літературна премія в галузі критики імені Білецького заснована 1972 року Спілки письменників України та Інститутом літератури. Вона покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей. Премія присуджується щорічно за найкращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.

 

Раніше премію отримували Іван Дзюба, Дмитро Горбачов, Юрій Богдашевський, Стефанія Андрусів та інші.

 

Раніше повідомлялося, що цьогорічним лауреатом премії міста літератури ЮНЕСКО став перекладач Андрій Содомора.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект