книжковий проект

Магічні лісові істоти Еліс Буховскі

06.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Продовжуємо знайомити вас із проектами молодих українських ілюстраторів. Сьогодні пропонуємо пірнути разом із магічними істотами в таємничу історію лісу Еліс Буховскі.

 

Про ілюстрації

 

Це серія робіт, які були створені під час челенджу, який цієї зими організувала прекрасна ілюстраторка Саша Дікая. Ідея полягала в тому, щоб із наданого списку тварин у поєднанні зі словами створити ілюстрацію (наприклад: кролик і смарагд, лев і чорниця). Щодня, протягом 28 днів, давалося нове поєднання.

 

Потрібно було звичних усім нам звірів продемонструвати у цікавих формах. Наділити їх новими здібностями та рисами, помістити в інші умови існування. Подарувати їм власний голос, характер, темперамент та перетворити на повноцінного персонажа.

 

Важко було загнати себе в рамки дедлайну і не ускладнювати самі роботи. Створення завершеної композиції, повної деталей, потребує багато часу, якого у повсякденному житті завжди не вистачає. А я навіть коли вже маю повне уявлення про ілюстрацію, часто наділяю її новими деталями під час роботи. Тому впоратися з великою ілюстрацією за добу – неабиякий челендж. Та врешті з часом стало зрозуміло, що варто дати рукам та уяві свободу – і вони заведуть у нові місцини підсвідомості і покажуть, на що ми здатні. Ця серія дала зрозуміти, що мені до вподоби вигадувати історії. Як у дитинстві.

 

 

Спочатку я намалювала картинку з Білим Кроликом, що зветься Смарагдовий, та його історію. Згодом з’являлися нові звірі та нові розповіді, з яких я створила цю серію. У майбутньому планую зробити ще низку ілюстрацій для цієї серії та, можливо, зібрати їх у книжку з короткими оповіданнями про кожного з них.

 

Наразі працюю більше в діджиталі, ніж з традиційними матеріалами, там мені легше працювати з деталями. Ця серія не стала виключенням. До того ж, на той момент я відчувала гостру потребу в деталізації та стилізації фону.

 

 

 

Про впливи

 

У мене є правило: не дивитися референси та не надихатися іншими ілюстраторами перед тим, як розпочати нову роботу. Це допомагає зосередитися на головному і працювати над власним стилем. Звичайно, як і у всіх, у мене є улюблені художники. Серед відомих митців це, безсумнівно, Сальвадор Далі, Ендрю Ваєт та наш художник Владислав Єрко, мене надзвичайно заворожують його ілюстрації.

 

Про ілюстраторку

 

Мене звати Анастасія (Еліс Буховскі – псевдо). Обожнюю собак, особливо мопсів. Мрію ілюструвати книжки та багато подорожувати.

 

Моя улюблена книжка – «Аліса в країні див». І колись вона обов’язково з’явиться на полицях книгарень з моїми ілюстраціями. Вірю в дива та досі не можу визначитися: хто у мені переважає – дорослий чи дитина. Надихаюся своєю сім’єю та всім, що мене оточує – навіть якщо це безрогий єдиноріг чи старе підвіконня.

 

Зараз працюю над двома проектами. Один із них поки що тримаю у секреті, а інший пов’язаний зі світом Гаррі Поттера, а саме – Шоколадними Жабками.

 

Радимо також пошукати вітер у вербах Оксани Булькевич та погуляти у графічному лісі Лесі Кошуби.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект