суд

Суд виправдав людину, яка назвала мера «Гандоном». Ішлося про фантаста

12.07.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Чоловіка, який назвав міського голову міста Тетіїв Київської області словом «Гандон», апеляційний суд визнав невинним, оскільки той порівнював мера з Ів Гандоном — французьким письменником-фантастом. Про таке рішення стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

У квітні цього року Тетерівська міська рада ініціювала громадське зібрання з приводу зариблення місцевої річки Роська держпідприємством «Сервіс». Під час цього зібрання, яке відбувалося на вулиці, мешканці міста висловлювали свою незгоду з діями міського голови. Серед них був й Ігор Савлук, який, вказавши на голову Руслана Майструка, заявив усім присутнім, що «Такі «Гандони» пишуть брехню».

 

Після того, як у травні Тетїівський райсуд визнав Славука винним у дрібному хуліганстві та присудив штраф на 51 грн, чоловік звернувся у Київський апеляційний суд, пояснивши, що порівняв голову міста Тетерів з французьким письменником Ів Гандоном, бо вважав, що він «розказує фантастичні речі».

 

Суддя, який переглянув відео сутички, не знайшов доказів, які могли вказувати на те, що чоловік цим словом хотів образити мера, а не просто порівняти його з фантастом.

 

Ів Гандон (Yves Gandon, 3 червня 1899, Блуа, Франція — 13 листопада 1975, Париж, Франція) — французький письменник-фантаст. Закінчив літературний факультет Сорбонни. Дебютував як поет у 1922 році. Перший науково-фантастичний роман «Останній білий» («Le dernier Blanc»), опублікував у 1945-му році, а вже через 3 роки після цього отримав Велику премію Французької академії за роман «Жиневра».

 

Гандон був членом Французького ПЕН-клубу та президентом Міжнародної асоціації літературних критиків.

 

Раніше повідомлялося, що у Києві обговорили рішення апеляційного суду щодо критики наукових теорій

 

Читайте також: Питання Старджона: антиутопія, соціальна та «м’яка» фантастика

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект