Місяць авторських читань

Львівський Місяць авторських читань: 65 письменників з чотирьох країн

03.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Один із найбільших львівських літературних фестивалів – Місяць авторських читань – відкрив свою цьогорічну повністю онлайнову програму. Про це йдеться у пресрелізі, який отримало Читомо.

 

Як розповідають організатори, технічно наймасштабніший транскордонний фестиваль Центральної Європи, який уже 6 років охоплює й Україну, тепер виглядає зовсім інакше.

 

«Ми ще 2 роки тому стали першим українським фестивалем, який транслював наживо абсолютно всі свої події – 62 авторські читання впродовж місяця. Але коли фестиваль відбувався у Львові фізично, спектр завдань команди був зовсім іншим, і для нас акцент уваги, звісно, був на гостях в залі, авторах і авторках у Львові, на звуці на сцені… Тепер ми фактично робимо міжнародний «телеміст», супроводжуючи читання, що відбувається у Брні, синхронним перекладом українською.

 

 

Тож окрім технічного виклику комутації двох трансляцій і трьох мов, ми також маємо до справи з простими проблемами 21 століття – коли просто десь на відстані кількасот кілометрів пропадає інтернет. І це якийсь інший вимір фестивальної логістики, аніж ми знали зазвичай. Для всієї міжнародної команди проекту це буде дуже великий досвід», – говорить засновник українського представництва міжнародного проекту Григорій Семенчук.

 

 

У львівському фестивалі беруть участь 65 авторів із чотирьох країн: 32 – з Угорщини, 16 – з України, 15 – з Чехії і двоє – з Польщі. Над синхронним перекладом МАЧ 2020 впродовж липня працюватимуть: Петер Ґергелі (угорська), Тетяна Окопна, Радко Мокрик, Ірина Забіяка (чеська), Марія Бабінська (польська). Українською уривки творів для авторських читань перекладають: з угорської – Олександр Вешелені, Банди Шолтес, Петер Ґергелі, Вікторія Швачко, Євгенія Колесникова, з чеської – Софія Челяк, Ірина Забіяка, Яна Коник, Марія Косенко, з польської – Галина Крук.

 

Угорська програма країни-Почесного гостя розпочалася з розмови одного з найвідоміших сучасних белетристів Пала Завади, угорського словака з походження, з модератором словацьким письменником Сільвестром Лавріком. Домашню лінію фестивалю відкривала Софія Андрухович у розмові з Оленою Гусейновою. У центрі розмови був новий роман Софії, який так гаряче обговорювали читачі на карантині – «Амадока».

 

 

«Для нас дуже важливо було у цьому новому форматі зберегти атмосферу довірливої і посутньої розмови. І тому модератори МАЧ 2020 – це професійні ведучі з досвідом ефірної роботи. Здається, завдяки цим вимушеним перетворенням, Місяць авторських читань 2020 може стати таким собі літературним slow-radio, де необмежені в часі, тривають пізньовечірні цікаві розмови. Ми дуже вдячні нашим партнерам за медіапідтримку і розширення нашої аудиторії, бо серед іншого це також наш спосіб збільшувати кількість цікавого україномовного контенту», – каже прес-директорка проекту Євгенія Нестерович.

 

Більше інформації про подію – за посиланням.

 

Читайте також детальніше про те, як Місяць авторських читань адаптується у добу ізоляції